Jump to content

Vand E39, 520d, Berlina, Facelift


matri][xx

Recommended Posts

[xx' timestamp=1389814220' post='2106863]

- 520d FL

- 212.000 km

- Cumparat de mine personal, de la proprietar din Belgia in 11/2013

- Unic Proprietar de noua

- Istoric la BMW, pana la ultima revizie, la 195.000 km, in 05/2013

- Serie sasiu: WBADM71010GU46238

 

- Prima inmatriculare: 11/2000 (Facelift original)

- Fara nici un fel de accident (Bari, Faruri, etc, totul este original din fabrica)

 

- Ulei + Filtre + Baterie, schimbate de mine la ~ 210.000 km

 

- Interior Piele Bej + Ornamente Lemn

- Dublu Climatronic

- Scaune incazilte

- Radio BMW Business + CD

- Magazie 6 x CD-uri

- Plafon Negru

- Volan Multifunctional imbracat in Piele

- Pilot Automat

- 4 x Geamuri Electrice

- ABS + ASC

- 6 x Airbag-uri

- Computer de bord

- Jante Aliaj 16"

 

Pret: 3900 Euro, FIX

tel: 0745.378.100

As putea oferi 3100 euro

  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Masina merita clar banii ceruti !

Nu inteleg ce e cu ofertele astea....

nu contest, masina este FOARTE FRUMOASA , dar cat ar fi costat masina asta daca ar fi avut dotarile de mai jos ?

navigatie(mare) , int. sport piele(electric), jante deocheate "M", cutie automata, kit optic ext. "M" , volan "M" , trapa, xenon, tel in cotiera, webasto, PDC, etc

taxa e ~900e ... 4-500Lei pe la RAR, ~800 Lei RCA ... ajungi departe

Edited by jak
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

jak: masina asta a fost 40k eur noua. Bine ca n-ai calculat si pretul cu odorizante, ulei si filtre. Pt cine crede ca e pretul mare exista si varianta cazan Bulgaria.

ca masina asta a costat echivalentul a ~40.000e nu e relevant, cu dotarile enumerate anterior pretul ar fi fost cu 50% mai mare, probabil...

este normal ca la un BMW sa iei in calcul optiunile prezente pe masina, stiti cu totii ca nu sunt ieftine ...

si eu am un cabrio E46 intr-o situtie asemanatoare... la fel de adevarat este ca nu toti apreciaza look-ul M ...

nu va inteleg , am facut o oferta, nu i-am furat masina si i-am aruncat banii pe geam in fuga...

a fost greseala mea ca nu am ofertat pe privat si ma injura dar unul, vanzatorul :)

ii doresc mult succes vanzatorului !

va pup !

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

nu contest, masina este FOARTE FRUMOASA , dar cat ar fi costat masina asta daca ar fi avut dotarile de mai jos ?

navigatie(mare) , int. sport piele(electric), jante deocheate "M", cutie automata, kit optic ext. "M" , volan "M" , trapa, xenon, tel in cotiera, webasto, PDC, etc

taxa e ~900e ... 4-500Lei pe la RAR, ~800 Lei RCA ... ajungi departe

 

Nu exista cutie automata pe E39 520d.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

toata lumea care a vazut-o pe internet si ma suna sau cei care au vazut live masina, imi spun cat ii de frumoasa, dar mai mult de 3550 nu am primit concret si decat sa o dau asa ieftin mai bine o tin "pe langa casa", slabe sanse sa mai gasesc e39 si 520d, si cu dotari cat de cat si fara avarii. Edited by matri][xx
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru carcotasi, uitati ceva pe placul vostru sa lasati masina colegului in pace:

 

http://www.autovit.r...-C31927184.html

 

 

"Full option", "rachieta " adevarata, nu platiti nici "tacsa". Iese mai "eftin". "Se merita".

 

Sa nu mai zic, la banii astia, iti iei E60. De exemplu:

 

http://www.autovit.r...-C31907817.html

Edited by mgs
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

[xx' timestamp=1389994006' post='2107778]

toata lumea care a vazut-o pe internet si ma suna sau cei care au vazut live masina, imi spun cat ii de frumoasa, dar mai mult de 3550 nu am primit concret si decat sa o dau asa ieftin mai bine o tin "pe langa casa", slabe sanse sa mai gasesc e39 si 520d, si cu dotari cat de cat si fara avarii.

 

 

tine o pe langa casa, iti dau eu suma ceruta dupa ce imi vand e46-le..daca o sa mai fie valabila, sincer speram sa mi iau un e90, da de bani care dispun numai coteturi gasesc pe net la 4-500.000 reali...

 

si astia care ti au facut ofertele astea, la nici unu nu le trebuie masina...sunt doar samsari!

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

si astia care ti au facut ofertele astea, la nici unu nu le trebuie masina...sunt doar samsari!

 

corect.

 

eu daca imi cautam un e39 , si aparea asta, saream pe el, sa nu pierd ocazia. la cate cazane am vazut in ultima vreme, la preturi apropiate de asta, si mai prost dotate, nu mai stateam pe ganduri.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

ca masina asta a costat echivalentul a ~40.000e nu e relevant, cu dotarile enumerate anterior pretul ar fi fost cu 50% mai mare, probabil...

este normal ca la un BMW sa iei in calcul optiunile prezente pe masina, stiti cu totii ca nu sunt ieftine ...

si eu am un cabrio E46 intr-o situtie asemanatoare... la fel de adevarat este ca nu toti apreciaza look-ul M ...

nu va inteleg , am facut o oferta, nu i-am furat masina si i-am aruncat banii pe geam in fuga...

a fost greseala mea ca nu am ofertat pe privat si ma injura dar unul, vanzatorul :)

ii doresc mult succes vanzatorului !

va pup !

 

unii iau in calcul optiunile la masina..altii starea masinii, tu se pare ca faci parte din prima categorie...

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.