Jump to content

Centura de siguranta


Recommended Posts

Salut, azi am rezolvat problema centurilor de siguranta, deoarece mie la e46,320d,an 2004, nu mi reveneau decat foarte greu ambele centuri din fata

Cu greu, pentru ca in comert nu gaseam spray ul cu silicon de la firma Wurth, care l am prezentat mai sus, am gasit un magazin care comercializa alte produse de la Wurth, l am rugat pe patronul magazinului sa mi comande acel spray si a fost de acord.

Azi m a sunat si mi a spus sa ma duc sa l ridic (pret 42 Ron), nu va spun ca m am bucurat enorm, deoarece eram foarte curios sa vad daca reusesc si va spun cu bucurie ca am reusit.:thumbsup:

Am tras complet centura afara la fel ca si in video, cu o carpa am prins centura sa nu dau prin alte parti decit trebuie si am spreyat prima data pe centura cam 20 cm, apoi am dat in interiorla aparatul care trage inapoi centura si am tot tras de ea incet sa nu se blocheze

inainte si inapoi vreo 3 min. si mai mare mirarea cand am lasat-o s-a retras rapid inapoi, am fost happy si rapid am facut o si cealalta si la fel merg ca si noi amandoua.

Asa ca eu zic ca este o solutie rapida si nu prea costisitoare, sprayul mai este bun si la alte treburi la chedere,plastice,contacte electrice si altele.

 

daca va uitati bine pe eticheta sprayului pe poza se vede sageata pe centura de siguranta.

SPOR :goodjob:la munca!

 

Buna treaba,felicitari....eu am rezolvat problema cu zice colegul de mai sus cu spalatul centurilor caruia ii si multumesc ! Poti sa atasezi o poza te rog cu spayul pe care l-ai folosit !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

unde pot gasi sprayul precizat mai sus. am intrat pe pagina lor, am incercat direct pe link-ul pus aici, nu mai exista acel link.

am aceeasi problema cu centurile, am disfacut, problema, la mine, nu e din unitatea centrala a centurii care trage foarte repede centura ci de la acel suport prin care iese direct afara, acolo o incetineste foarte foarte mult. ce alt spray as putea folosi ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.