Jump to content

Primul meu bmw E46 FL


Daniels13

Recommended Posts

A iesit foarte bine felicitari.Si eu vreau sa fac acelasi lucru.Cat ai dat pe volan daca nu e secret?Mersi

Mersi,te referi la bandouri? Sau la volan?

Volanul a costat 300e ,l-am cumparat deja retapitat. Aveam varianta sa cumpar ne-retapitat la 250e dar tot la dracul ala ajungeam. Asa,nu am mai asteptat se fac volanul etc..l-am luat la gata.

Link to comment
Share on other sites

X si 0 pe emblema din fata :)) ciudat...

Hateri, eu am 2 dungi pe portbagaj, una asa mai vizibila, trasata cu ceva albastru. Masina e gri.

 

E frumoasa masina si deosebit interiorul.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Hateri, eu am 2 dungi pe portbagaj, una asa mai vizibila, trasata cu ceva albastru. Masina e gri.

 

E frumoasa masina si deosebit interiorul.

Asa se intampla in Romania,eu am folia de protectie pe emblema,dar cred ca au zgariat-o cu totul..

 

P.s: multumesc !

 

Salut. Foarte frumoasa masina. Arata bine trimurile infoliate insa nu cred ca vor rezista f bine la caldura. Ce fel de colant ai folosit?

Oracal,stiu ca nu vor rezista mult..dar pt 100 ron e ok..o perioada pana cand o sa le vopesc(negru lucios)impreuna cu manerele de la usi(culoarea masinii) si bineinteles viitoarea bara m-tehnik 2 :D

Multumesc ptr apreciere!

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

hai cu niste arcuri sau o suspensie , no sa-ti para rau ! :)

Daa..stiu..ma gadesc serios la asta,dar nu stiu ce sa iau ..arcuri sport spate sau si fata,sau suspensie..as vrea s-o las mai jos doar din spate..sunt in dubii dar si afon :D

Daca m-ati ajuta cu ceva idei/sfaturi..as fi recunoscator..cu toate ca urmatorul accesoriu' de pe lista era bara m..

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Cum sa nu?

 

Eu zic ca o suspensie si pachet M ar schimba complet exteriorul :p

Corect,cum spuneam si mai sus...pachetul m este pe lista..ptr urmatorul update,dar astazi am obs o extindere de rugina pe aripa din spate-dreapta. Stiam de ea,dar se tot extinde..si cum vine bara pte vopsit,o sa fixez si aripa din spate..

O poza:

http://s30.postimg.org/6t16uhc5t/image.jpg

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

suspensia trebuie luata in functie de buget.... dar eu nu as recomanda in nici un caz second.

 

daca ai mai multi bani poti merge pe varianta lui kenbobo

daca ai putini si vrei so reglezi tu, mergi pe ta-technix

 

cat despre rugina aia.... as rezolvao cat mai rapid, de la 2-3 puncte deastea de rugina capota mea a fost irecuperabila... a mancat tabla in interior.

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat astazi stopurile mici de pe portbagaj. Sunt oem si arata foarte bine. :rolleyes:

post-64167-0-03605000-1401290217_thumb.jpg

Intrebarea este,cum le pun...am obs ca au un surub acolo si pe partea stanga niste cleme. Cine ma ajuta si pe mine ?:D

 

Aaa,si inca ceva...mai mi-am luat bondul de la geamul dreapta spate(cel de pe colt) pe ala cum il pun?:|

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.