Jump to content

Retrofit e46 nfl la fl


bmwe466

Recommended Posts

vreau s-a pun faruri de e46 fl pe nfl stiu de ce am nevoie aripi semnale faruri si ornamentele de sub far capota am schimbato..dar am auzit de la cineva ca se potrivesc sticlele de la farurile de fl la cele de nfl. s-a se poate schimba doar sticla si probabil ornamentul negru din interiorul farului?nu as vrea s-a schimb farurile..a facut cineva chestia asta?
Link to comment
Share on other sites

Faruri, ornamentele de sub ele, semnalizari, aripi si un tinichigeriu bun. Implica si sudat/taiat.

 

Sunt care au facut asta. gandeste-te daca esti sigur ca vrei sa faci asta (faruri ~500 lei, semnalizari 100 lei, ornamente 60 lei, aripi 500 lei la care se mai adauga manopera). Crezi ca merita?

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

1. prima data trebuie sa scoti liniuta dintre s si a (s-a)...

 

2. geamurile farurilor de FL nu se potrivesc pe NFL, pt ca difera forma lor... prin urmare, nu ti se vor "aseza" pe trimurile de sub far

 

3. semnalizarile la FL au alt sistem de prindere decat la NFL

 

nu as vrea s-a schimb farurile...

nu merge altfel :pardon:

Link to comment
Share on other sites

1. prima data trebuie sa scoti liniuta dintre s si a (s-a)...

 

2. geamurile farurilor de FL nu se potrivesc pe NFL, pt ca difera forma lor... prin urmare, nu ti se vor "aseza" pe trimurile de sub far

 

3. semnalizarile la FL au alt sistem de prindere decat la NFL

 

 

nu merge altfel :pardon:

Hm, pe realoem geamul farului are acelasi cod de pe M43 (316) pe N42 (316 fl)...

Link to comment
Share on other sites

E diferit din avion geamul...fl are 2 " valuri" nfl are "bucla drept bucla", mai babeste de ata nu pot.

Faza cu, codul o fi o coincidenta sau eroare, piesele sunt cat se poate de diferite.

 

 

 

Cat despre restul retrofitului stiam ca e bolt-on, atata timp cat ai toate piesele enumerate de colegii de mai sus.

Edited by Alynex
Link to comment
Share on other sites

vreau s-a pun faruri de e46 fl pe nfl stiu de ce am nevoie aripi semnale faruri si ornamentele de sub far capota am schimbato..dar am auzit de la cineva ca se potrivesc sticlele de la farurile de fl la cele de nfl. s-a se poate schimba doar sticla si probabil ornamentul negru din interiorul farului?nu as vrea s-a schimb farurile..a facut cineva chestia asta?

Ai asasinat limba romana.....

Sticlele de la faruri nu se potrivesc de la fl la nfl.

Link to comment
Share on other sites

Stii cumva ce trebuie sudat taiat? Aveam impresia ca se potrivesc direct.

 

@XXL, spui ca difera prinderea semalizatoarelor de la faruri. stii cumva ce modificari trebuie facute sa se potriveasca? Multumesc.

NU poti sa le faci sa se potriveasca ... accepta masina asa cum e si gata!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pe mine nfl ma duce cu gandul la pisic, chiar am mai vazut cate un e36 facelift 4usi intretinut si aveam impresia ca-i e46 nfl

oricum vis a vis de "frumusete" , cel mai bine ar fi sa-si dea cu parerea cei care nu-l detin , altfel e vorba de subiectivitate :)

 

legat de topic, eu cred ca merita upgrade-ul :thumbsup:

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.