Jump to content

Vand BMW X3 2.0i impecabil


SweetDog

Recommended Posts

Proprietar, vand BMW X3 2.0i cu 118.000 km verificabili si dotari extra: piele crem, XENON, DayLight, incalzire scaune, pilot automat, CLIMATRONIC, senzori parcare fata si spate, FULL electric, linie audio Business cu CD, comenzi volan, senzori de lumini, ploaie si presiune roti, jante aliaj originale, tractiune integrala 4x4, ABS, DSC, ESP, asistenta de coborare in panta, proiectoare ceata, anvelope de iarna, etc. Pret 10.990 Euro. Eventual accept unele variante cu masina mica pe benzina dupa 2005. Absolut impecabil tehnic si estetic, pentru pretentiosi.

post-10890-0-32035000-1392577541_thumb.jpg

post-10890-0-00145900-1392577694_thumb.jpg

post-10890-0-98234700-1392577705_thumb.jpg

Edited by SweetDog
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca are ledurile alea acolo "DayLight" si cateva optiuni de "pretentiosi" care nu-s chiar optiuni.

Folia de la praguri de unde ai cumparat-o? As pune si eu asa ceva decat sa pun praguri sport care sunt si mai late.

Edited by Gizmo.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca are ledurile alea acolo "DayLight" si cateva optiuni de "pretentiosi" care nu-s chiar optiuni.

Folia de la praguri de unde ai cumparat-o? As pune si eu asa ceva decat sa pun praguri sport care sunt si mai late.

 

In primul rand este parerea ta ca e pacat sa ai DayLight, dar se poate rezolva foarte simplu. Daca cumperi masina si nu-ti place poti sa le dai jos.

Optiunile de pretentiosi care nu-s chiar optiuni sunt vorbe-n vant, habar nu avem la ce te gandesti. Dealtfel nu scrie nicaieri in anunt ca sunt OPTIUNI de pretentiosi, asa ca mi-ai lasat impresia ca nu ai citit sau nu ai inteles anuntul. Pentru pretentiosi in opinia mea inseamna ca starea masinii este peste medie sau cel putin asta ar trebui sa intelegi.

 

"Folia de la praguri" nu este folie ci un ornament original BMW pe care nu stiu daca o sa-ti pui daca afli pretul (numai ornamentul costa 2630 Ron perechea fara kit complet). Daca vrei pot sa-ti dau cod de piesa.

Link to comment
Share on other sites

Am citit atent anuntul, am si eu un X3. Vroiam sa zic ca aici pe forum nu prea e locul in care sa pomenesti de "optiuni" gen:

DayLight

full electric

senzori presiune roti

 

Daca ai stii ce inseamna aceste "optiuni" ai intelege de ce nu sunt optiuni la fel ca si ornamentele de pe praguri si portbagaj care nu sunt originale. Stiu si eu sa ma uit pe realoem si chiar vroiam sa imi pun praguri, dar originale. Ideea cu folii mi-a venit cand am vazut masina ta, nu a fost o rautate :)

 

Am pus poze cu rezolutii mari, amandoua fara facelift si negre, ca sa nu fie loc de interpretari si sa se observe diferenta.

 

Praguri standard:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/BMW_X3_black_vl.jpg

 

Praguri sport:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/BMW_X3_%28E83%29_Facelift_front_20100926.jpg

Edited by Gizmo.
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asa e la noi in tara, pe orice forum intri, totdeauna gasesti unu foarte destept...

Asta e si ideea unui forum: posibilitatea de a-si da cu parerea toti cei inscrisi, indiferend daca sunt prosti sau destepti. Nu e nici o selectie la admitere. Trebuie sa accepti asta. Daca te simti lezat ai drept la replica, that's the beauty...

Cred ca inca nu ai vazut cata prostie e si pe forumurile de afara...

 

"Pentru pretentiosi" e un cliseu de samsar, il regasesti in foarte multe din anunturile de pe autovit si cineva a remarcat asta in anuntul tau. Astfel, oamenii cu prejudecati te pot cataloga ca atare.

Edited by djtaotao
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am scris undeva ca masina are praguri Sport ?? Ca are optiuni de pretentiosi ??

Despre asta vroiam sa zic, ca sunt unii care prin parerile lor poluaza topicul, care nu au nici o legatura cu subiectul.

Da, recunosc, am vazut intr-un anunt de pe autovit aceasta formulare pt pretentiosi, dar am crezut ca se va intelege dupa cum am mai spus ca ,masina este intretinuta peste medie. Multumesc celor care, cu postarile lor, ma ajuta sa fiu mai bine inteles.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.