Jump to content

Vand E46 320Ci 2004


Operations

Recommended Posts

Dupa cum spune titlul, vand un E46 320Ci fabricatie 2004, adus in tara in 2009, taxa platita si nerecuperata. Motivul este ca am achizitionat un E93, deci "pentru ca alt automobil"

 

Rezumat al dotarilor: jante 17", xenon, proiectoare, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, climatronic, tapiserie mixta velur/piele, pilot automat, scaune incalzite, senzori parcare. 107,000 km ca in poza. Cine doreste mai multe detalii poate sa posteze aici sau sa imi dea un telefon la 0726.651.511.

 

Pret 6.700EUR

post-762-0-60642300-1393156937_thumb.jpg

post-762-0-34093000-1393156945_thumb.jpg

post-762-0-07994100-1393156960_thumb.jpg

post-762-0-43200300-1393156967_thumb.jpg

post-762-0-68022700-1393156974_thumb.jpg

post-762-0-70687000-1393156994_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Scurta precizare avand in vedere cateva mesaje primite pana acum: nu sunt interesat de schimburi, o dau pentru ca am deja alta masina (asa cum am zis mai sus)

 

100k ?:unsure:

 

Inteleg intrebarea :) am luat-o acum 3 ani la 80 si ceva de mii. Reali sau nu? nu stiu... Da, in cartea de service asa zicea, cu tot cu stampile de Germania, dar stim toti ca astfel de carti se cumpara cu 50E. Eu nu am folosit-o decat 20Km in medie pe zi, de acasa la serviciu, plus vreo doua drumuri in Bulgaria (mare, munte).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Scurta precizare avand in vedere cateva mesaje primite pana acum: nu sunt interesat de schimburi, o dau pentru ca am deja alta masina (asa cum am zis mai sus)

 

 

320d 100kw + o diferenta avantajoasa ? :)

Link to comment
Share on other sites

Mai jeezy, la ora la care ai postat aveai tu vreun feedback recent din partea proprietarului ?

 

:)

Keth, sa-mi fie cu iertare ca mi-am bagat nasul, dar cred ca daca se razgandea in privinta schimbului ar fi postat :thumbsup: .

Link to comment
Share on other sites

Impozitul pe 2014 a fost chiar 906RON, dar fiind cetatean model am platit tot anul in ianuarie si am primit 'bonus' 90RON reducere, ducand taxa la 816.

Dar da, este o diferenta fata de un motor sub 2 litri. Acum am motor de 3 litri si platesc consecintele cu un impozit de 2000RON :) dar se poate si mai rau

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Coupe, benzina, cu impozit de 900 lei, are o cota de doritori ceva mai restransa, printre care si eu. :)

 

Propunerea mea a venit in ideea ca ti-ai recupera rapid o parte buna din suma ceruta, iar un sedan 2.0d posibil sa se vanda mai repede.

keth,vezi ca liw are un coupe si vrea sa-l schimbe cu e46,poate va intelegeti

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Masina isi doreste sa alerge din nou pe strazi, nu sa zaca in parcare. Nici un km nou de la poza. Saptamana aceasta nu voi fi in tara dar daca exista persoane interesate se poate organiza ceva, asa ca astept un semn aici - s-ar putea ca raspunsurile mele sa vina cu intarziere datorita unei diferente de fus orar de 10 ore
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Redeschid discutia - dupa ce m-am decis sa pastrez masina, mi-am dat seama ca e nerealist. Nu am cand sa o mai folosesc si se iroseste degeaba in parcarea de la serviciu, macar sa se bucure cineva de ea.

Astept oferte de pret pentru ea, dar si propuneri de schimburi - sotia mea conduce un Touareg acum, dar ar vrea altceva de acelasi calibru (bineinteles cu diferenta din partea mea)

 

Ca si telefon de contact folositi 0732.222.000 (numarul initial era o cartela, pe care am si pierdut-o intre timp)

Link to comment
Share on other sites

Salut !

Iti dau un sfat.

Pune masina pe autovit .

Nu pierde vremea cu forumul.

Beneficiile versus dezavantaje sunt net superioare. O sa te sune multa lumea dar ai sa gasesti cumparator in cele din urma.

 

Foloseste o cartela prepay , in caz ca esti ocupat sa nu stai de cei care vor sa te intrebe una alta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.