Jump to content

Next Level Shit 520D LCI


ReSp3cT

Recommended Posts

Llumar llumar, dar ce model? ca sunt mai multe :)

Ce-ti omologheaza pe fata? ca acolo nu mai este voie cu niciun tip de folie, din cate stiu.

nu stiu modelul...este voie daca are cine sa iti puna autorizat

 

Vezi sa-ti puna la sfarsit si un aparat de masurat transparenta pe geamul fata. Daca iese sub 70% o sa ramai fara talon. Glumesc...daca te prinde rar-ul :)

50% imi iese pe fata :p 98% spate

  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

nu stiu modelul...este voie daca are cine sa iti puna autorizat

 

Sau nu!.. Are cine sa iti puna, ca-ti pune pe banii tai, da nu-i omologata pe fata..Pe fata pui pe riscu' tau.

Daca ai pus 50% fata, nu prea o sa se lege de tine politia, destul de deschisa..

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Llumar llumar, dar ce model? ca sunt mai multe :)

Ce-ti omologheaza pe fata? ca acolo nu mai este voie cu niciun tip de folie, din cate stiu.

 

Unde ai auzit cã nu voie cu nici un tip de folie ? Nu mai apleca urechile la toate bârfele.

 

Ăn lege scrie clar:

 

transparențĂŁ de:

" min. 70% pentru luneta Âşi geamurile laterale. "

 

" min. 75% pentru parbriz. "

 

Are cine sa iti puna, ca-ti pune pe banii tai, da nu-i omologata pe fata..Pe fata pui pe riscu' tau.

 

 

Pe fațĂŁ nu-ți dĂŁ omologare doar dacĂŁ e sub 70% transparența.

Link to comment
Share on other sites

Daca geamurile nu sunt 100% transparente atunci e o problema. Unele masini au 100% , altele de exemplu 70%. De aia trebuie verificat cu aparatul ala, ca nu pe toate scrie transparenta.

Ca atunci cand pui orice folie il inchizi si mai mult si cand te va opri politia cu rar-ul ai belit-o ca ramai fara talon daca pun aparatul pe geam si nu iese cat trebuie. Degeaba ai omologare.

E drept, sa fie si RAR-ul de fata ar fi un caz izolat.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Daca geamurile nu sunt 100% transparente atunci e o problema. Unele masini au 100% , altele de exemplu 70%. De aia trebuie verificat cu aparatul ala, ca nu pe toate scrie transparenta.

eu aveam pe fata fara folia asta 72% si acum sa zic ca mai are folia asta un 25% dar degeaba ca oricum nu se cunoste nimic zici ca nici nu are folie.

Link to comment
Share on other sites

am comandat si eleron porbagaj, luneta plus nari negre.Incep modificarile :)

Anvelope pe fata am cumparat.. mai am pe spate sa gasesc pe cineva care vorbeste germana sa imi sune si mie

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sommerreifen-continental-contisportcontact-3-275-30-zr19/197453724-223-16363?ref=search

Link to comment
Share on other sites

plus ca tocmai poza cu DOT-ul e neclara, oricum pare a se citi 2008 sau poate 2006, chiar daca au 5mm sunt prea vechi, de aia si sunt 100Eur...:), mai bine iei un Dunlop sau Kumho, Nexen, dar le iei noi cel putin...sau cauta sale-uri pe la retaileri mari de anvelope care scot loturi 2012 la lichidare si le iei la super pret si noi, un prieten a luat anul trecut 4 x Michelin PS3 255/35/19 DOT 4311 cu 600Eur toate, in timp ce eu am dat 1000Eur pe ele si pe 18. Edited by mik15
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

plus ca tocmai poza cu DOT-ul e neclara, oricum pare a se citi 2008 sau poate 2006, chiar daca au 5mm sunt prea vechi, de aia si sunt 100Eur...:), mai bine iei un Dunlop sau Kumho, Nexen, dar le iei noi cel putin...sau cauta sale-uri pe la retaileri mari de anvelope care scot loturi 2012 la lichidare si le iei la super pret si noi, un prieten a luat anul trecut 4 x Michelin PS3 255/35/19 DOT 4311 cu 600Eur toate, in timp ce eu am dat 1000Eur pe ele si pe 18.

jantele style 95 nu le tin decat vara asta nu are rost sa investesc in cauciucuri noi...dupa numai iau bani pe ele.

 

A sosit marfa.. :)

post-41780-0-00583500-1397639880_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da-le naibii de eleroane. De parca asta era prioritatea. Mai bine luai niste gume adevarate, nu rapciugi.

sunt de folos si cele sh.. dc sa arunc cu bani aiurea de bani aia am cumparat eleroane, nari....am facut si revizia...asa ce faceam dadeam 600euro pe niste gume care le foloseam vara asta si dupa le vindeam cu 200....sa faca cine nu are minte lucru asta nu eu ;)

  • Like 1
  • Downvote 16
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.