Jump to content

inele ghidaj jante


gyno09

Recommended Posts

mi-am pus jante de E39 si vreau sa le pun si inele de ghidaj ca nu se centreaza bine, stiti pe unde gasesc asa ceva? sau poate stiti pe cineva care face la stung.

204410[/snapback]

 

 

 

 

 

 

mergi la sama servis....asta care e pe partea cealalta de cuba ...nu stiu sigur cum ii zice la strada aia.acolo mi-am facut eu.au un strungar super tare . iti ia masurile si a doua zi sunt gata.eu am dat 60 de ron pe toate 4. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

din cate am citit, inelele de metal in timp se sudeaza de janta si o sa fie greu sa le dai jos. de aceea, eu mi-am luat inele de plastic, am dat 50 RON pe un set.

 

totusi simt o trepidatie cu ele, ff mica, dar se simte, pe la 140. n-or fi bune astea de plastic, sa iau de metal?

Link to comment
Share on other sites

din cate am citit, inelele de metal in timp se sudeaza de janta si o sa fie greu sa le dai jos. de aceea, eu mi-am luat inele de plastic, am dat 50 RON pe un set.

 

totusi simt o trepidatie cu ele, ff mica, dar se simte, pe la 140. n-or fi bune astea de plastic, sa iau de metal?

235700[/snapback]

 

 

nu se sudeaza nimic .....plasticul se uzeaza imediat daca umbli de cateva ori la roata ..Mie la sama mi le-au facut in 40 de min ...am platit 80 ron ..in loc de 60 :blink: si 10 ron la strungar ....era cam stresat ..exact in perioada aia cazuse macaraua din zona aceea ..ii era frica sa nu cada urmatoarea direct peste service .. :)

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

s-ar putea sa se sudeze in timp (kilometrii) indelungat. poate nici nu tin masina atata timp nu stiu ce sa zic. tu cati km ai mers cu inelele?

235809[/snapback]

 

 

am deja peste 5k .. ..am dat rotile jos ..si daca insisti cu o surubelnita se dau jos ..

Link to comment
Share on other sites

am Âşi eu probleme cu jantele...ĂŽndreptat, echilibrat...dar tot bat

Sunt MIM de 17" cu distanĂžiere .

E nevoie Âşi la mine de inele sau doar dacĂŁ sunt jante de e39?

 

Edit: Jantele au fost pe un e39 Âşi se simĂžea o bĂŁtaie fff micĂŁ la 50km/h, ĂŽnainte sĂŁ fie ĂŽndreptate.

Edited by ando
Link to comment
Share on other sites

am Âşi eu probleme cu jantele...ĂŽndreptat, echilibrat...dar tot bat

Sunt MIM de 17" cu distanĂžiere .

  E nevoie Âşi la mine de inele sau doar dacĂŁ sunt jante de e39?

 

Edit: Jantele au fost pe un e39 Âşi se simĂžea o bĂŁtaie fff micĂŁ la 50km/h, ĂŽnainte sĂŁ fie ĂŽndreptate.

236155[/snapback]

 

pai daca au fost pe E39 si acum le ai pe E34 ai mare nevoie de inele...

Link to comment
Share on other sites

ai idee de unde aÂş putea sĂŁ cumpĂŁr?

236290[/snapback]

Nu prea gasesti de vanzare. Am deschis eu un topic la mica publicitate, referitor la achizitionarea unui set si toti mi-au raspuns ca sa incerc la un strungar.

Dupa indelungi cautari, am gasit pe cineva sa-mi faca. Am dat 50ron pe ele.

Daca vrei si ai drum prin Piatra, se rezolva. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu prea gasesti de vanzare. Am deschis eu un topic la mica publicitate, referitor la achizitionarea unui set si toti mi-au raspuns ca sa incerc la un strungar.

Dupa indelungi cautari, am gasit pe cineva sa-mi faca. Am dat 50ron pe ele.

Daca vrei si ai drum prin Piatra, se rezolva. :)

236457[/snapback]

Pãi sã ºtii cã am drum, dar pe la sfârºitul lui iunie, când iau concediu. :blink:

Cam cât dureazã toatã operaÞiunea ºi cât se reduce din bâtaie ?

La mine cam pe la 70 face urât rãu ºi dacã rezist pânã la Piatra vreau sã mã Întorc relaxat Înapoi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pãi sã ºtii cã am drum, dar pe la sfârºitul lui iunie, când iau concediu. :)

Cam cât dureazã toatã operaÞiunea ºi cât se reduce din bâtaie ?

La mine cam pe la 70 face urât rĂŁu Âşi dacĂŁ rezist pânĂŁ la Piatra vreau sĂŁ mĂŁ ĂŽntorc relaxat ĂŽnapoi.  :)

237002[/snapback]

Toata treaba dureaza 2 ore. Nu se mai simte nici o bataie sau vibratie, daca jantele nu sunt strambe si daca sunt echilibrate.

daca doresti, eu dau comanda si le poti avea si mai repede! :blink:

S-ar putea sa am drum sambata asta la Cumparatura si poate ne vedem acolo. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.