Jump to content

polish


bobi11

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

@nulzerocool

Dupa aplicarea tratamentului cum naiba sa spalam masinile sa nu mai apara paienjeni ?

La benzinarii dau cu periile alea mari deci zgarie, la spalatoriile de mana daca nu iti pun o carpa jegoasa pe masina nu e spalatorie. Spuma activa am citit ca nu e sanatoasa , cum iti mentii lookul dupa ce dai 3-4-5- milioane pe infrumusetare ?

 

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

@nulzerocool

Dupa aplicarea tratamentului cum naiba sa spalam masinile sa nu mai apara paienjeni ?

La benzinarii dau cu periile alea mari deci zgarie, la spalatoriile de mana daca nu iti pun o carpa jegoasa pe masina nu e spalatorie. Spuma activa am citit ca nu e sanatoasa , cum iti mentii lookul dupa ce dai 3-4-5- milioane pe infrumusetare ?

 

Multumesc !

 

 

Eu o ceruiesc de 2 ori pe luna ...Cu ceara Automagic 040 Finish Wax ...Poti lua tu si sa faci sau mergi la cineva ..

Si o data pe luna daca faci e ok

Link to comment
Share on other sites

acei paianjeni de care vb tu sunt de fapt holograme care apar atunci cand nu este facut polishul asa cum ar trebui.Mai exact sunt deformari ale lacului.Ca sa scapi de ele trebuie intai sa apelezi la cineva competent sa faca un polish adevarat,iar intretinerea lui e simpla! iti cumperi tu acele carpe de sters apa si i le dai in mana celui care iti spala masina! dar sa stii un lucru! hologramele pot apare si daca nu stie cum sa stearga masina de apa! Eu unul dau o ceara lichida dupa fiecare spalare si lunar o ceara mecanic aplicata!
Link to comment
Share on other sites

acei paianjeni de care vb tu sunt de fapt holograme care apar atunci cand nu este facut polishul asa cum ar trebui.Mai exact sunt deformari ale lacului.Ca sa scapi de ele trebuie intai sa apelezi la cineva competent sa faca un polish adevarat,iar intretinerea lui e simpla! iti cumperi tu acele carpe de sters apa si i le dai in mana celui care iti spala masina! dar sa stii un lucru! hologramele pot apare si daca nu stie cum sa stearga masina de apa! Eu unul dau o ceara lichida dupa fiecare spalare si lunar o ceara mecanic aplicata!

 

 

ehh ..nu toti au timp de aSA ceva plus ca mai si costa ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Intradevar,polish sucks :twoup: Ete ce a facut nenea asta americanu cu ea :twoup: Plina de zgarieturi si holograme.

 

L.E. As fi curios sa vad cati din meseriasi care se lauda cu un polish profi reusesc asa ceva.

 

eu as fi curios ce expresie a fetei ai avea cand ai realiza ca se poate mai bine decat a reusit americanul tau!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Asta numesc eu detailing exterior de exceptie!!! Lucrare executata de catre noi in incinta Banat Car Timisoara!

Cum au reusit o aseamanea lucrare? Au sediu in Bucuresti?

Nimeni nu a folosit un "polish" pe masina lui sa ne arate ce bun a fost? Unde l-a facut?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am dus masina weekend-ul asta la Tony. I-am facut polish plus curatat mocheta si plafonul (sunt bej si tare sensibile). A durat cam 6-7 ore toata operatiunea si ma declar foarte multumit la final. Daca se pastreaza asa fara sa reapara zgarieturile cu siguranta am sa mai revin la el. Planuiesc sa ii fac o ceruire la o luna daca nu macar la 2 luni.

 

Si cateva poze:

 

http://img514.imageshack.us/img514/4562/530i1.th.jpghttp://img514.imageshack.us/img514/566/530i2.th.jpghttp://img24.imageshack.us/img24/3254/530i3.th.jpghttp://img208.imageshack.us/img208/5620/530i4.th.jpghttp://img245.imageshack.us/img245/2785/530i5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu vorbesc sa nu reapara aceleasi zharieturi pe care le aveam inainte. Cred ca ceara protejeaza vopsea si ti-am zis ca am da gand sa fac asta lunar daca nu macar la 2 luni. Sa vad cum imi fac timp <_<

 

myxage: Mersi de pont!

Link to comment
Share on other sites

Eu vorbesc sa nu reapara aceleasi zharieturi pe care le aveam inainte. Cred ca ceara protejeaza vopsea si ti-am zis ca am da gand sa fac asta lunar daca nu macar la 2 luni. Sa vad cum imi fac timp <_<

 

myxage: Mersi de pont!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.