Jump to content

Oglinda interioara heliomata


Recommended Posts

Salut,

 

Oglinda interioara nu mai functioneaza ( nu se mai inverzeste :) ).

Nu stiu de cat timp nu mai functioneaza pentru ca eu acum o saptamana am observat problema.

A mai avut cineva problema asta? Daca da, m-as bucura daca mi-ati putea oferi un sfat ...

 

Masina e un e90 320D 2005

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu deschid un altr topic scriu si eu aici poate-mi raspunde cineva desi e un seria 5 din 2002. Oglinda interioara heliomata nu mai functioneaza de ceva timp , cam jumatate de an cred. E mai inchisa la culoare 3 sferturi din suprafata de jos in sus de parca ar fi apa murdara intre 2 geamuri. Iar partea de sus e mai deschisa la culoare ca si cum n-ar fi heliomata ci normala. Sa fie oare aceeasi problema ca la colegul cu e90 ? Exista o siguranta pt. oglinda heliomata la e39 din 2002 ? Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu deschid un altr topic scriu si eu aici poate-mi raspunde cineva desi e un seria 5 din 2002. Oglinda interioara heliomata nu mai functioneaza de ceva timp , cam jumatate de an cred. E mai inchisa la culoare 3 sferturi din suprafata de jos in sus de parca ar fi apa murdara intre 2 geamuri. Iar partea de sus e mai deschisa la culoare ca si cum n-ar fi heliomata ci normala. Sa fie oare aceeasi problema ca la colegul cu e90 ? Exista o siguranta pt. oglinda heliomata la e39 din 2002 ? Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

 

Se pare ca ai avut ghinion sa se scurga/amestece niste lichid pe acolo. Un prieten cu aceeasi masina a luat de la dezmembrari una aproape gratis pentru ca se strica foarte rar si nu se cauta . Bafta sa gasesti pe cineva de treaba :)

Link to comment
Share on other sites

Mda se pare ca la mine e ceva de genul asta
... ma rog nu chiar atat de urat dar seamana. Nu se poate repara cu o simpla inlocuire a sigurantei. Cunoasteti pe cineva care face operatiunea din clip la noi in tara ? Am sa incerc si pe la dezmembrari sa vedem ce gasesc dar ma indoiesc ca e asa de ieftina.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cum adica nu te lasau sa inmatriculezi masina...majoritatea vin asa din fabrica..

 

Cu folie neagra pe geamuri? :twitch:

 

Salut,

Unde este siguranta asta?! Parca si la mine face figuri oglinda, in sensul ca are momente cand nu isi face treaba...mersi

 

Salut,

 

Nu mai stiu exact pentru ca nu am fost atent. Eu am simtit la mana ca e putin scoasa in afara.

Era una din cele putin mai mari... Nu cele mici.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.