Jump to content

schimbare bara fata


geopantera

Recommended Posts

salutare tuturor dupa cum scrie si in anunt as vrea sa.mi schimb vechea bara de la un e60 normala cu una de M.intrebarea mea este daca se merita sa iau una noua neoriginala sau sa iau una folosita si sa am surpriza ca sa descoper dupa alte probleme la ea.ma intereseaza daca la cele neoriginale se aseaza cum trebuie,adica ca lufturile sa fie la fel in ambele parti.
Link to comment
Share on other sites

Depinde de calitatea ei. Asta la asezat ca la rezistenta nu sta bine deloc. Trebuie atentie maxima ca la cea mai mica lovitura se face bucati

 

Tu ai de gand sa postezi peste tot acum? Macar de postai ceva constructiv...

 

Daca o pune cine trebuie iti vine la linie si o bara after-market. Garantat :thumbsup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pai e din sticla ? :bashwall:

Nu e din sticla. Am cativa prieteni care au montat bari aftermarket pe diferite masini si din nefericire am avut ocazia sa le vad si lovite. Fata de una originala, plasticul din care sunt facute cele aftermarket este mai casant. Un prieten a fost lovit din spate si proiectat in masina din fata lui(spate bara stok, fata bara aftermarket) bara din spate nu a patit nimic, doar cateva urme cum a fost presata pe armatura de bara, bara fata a fost toata facuta bucatele.

Parerea mea: daca vrei sa cumperi o bara, mai bine cumperi una second originala decat una noua aftermarket - aici vorbind de calitate materialului, si intra putin si partea estetica(cum se aseaza, depinde cat de bine ii facuta cea aftermarket)

Link to comment
Share on other sites

Eu am barile originale de M pe masina dar am avut si masini cu after market destule. Ce te face sa crezi ca vorbesc din auzite? Cred ca singurul dintre noi doi care vorbeste din auzite esti tu.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma abtin sa ma contrazic cu tine pentru ca nu as face altceva decat sa imi pierd timpul. Schimba-ti barile oe cu aftermarket daca esti asa de incantat de ele si mergi mai departe. Omul cerea un sfat nu te intreba pe tine ce ai pe masina
Link to comment
Share on other sites

Tinere, ti-am raspuns strict tie pentru ca m-ai intrebat daca vorbesc din auzite. Ti-am spus ce am si ce am avut pe alte masini, sa intelegi ca am incercat ambele variante.

 

Eu am fost multumit si de after-market. Raportul calitate-pret este unul foarte bun.

 

Daca tu crezi ca stai si discuti cu oameni cu care te-ai mai agatat tu pe aici te inseli, veziti de treaba ta ca esti in plus momentan cam in orice discutie.

 

Ca musca...sti ce zic ;)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Esti terminat din orice punct de vedere. Un comerciant de piese si accesorii din 1994 aparut luna asta pe forum nu se baga ca musca in orice discutie. Cred ca defapt atunci te-ai nascut.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edited by ckh
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ai un retard sever din cate observ eu. Am impresia ca nici nu stii pentru ce e forumul acesta. In orice caz nu e pentru a te elibera tu de frustrarile tale acumulate de grava oboseala mentala de care dai dovada si de incercarea ta penibila de a iesi in evidenta. As putea sa fiu mitocan ca tine si sa jignesc fara sa gandesc sau pot sa te jignesc pur si simplu: esti prost. Pa

 

P.S. De la mIRC incoace n-am mai intalnit un caracter asa infect

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.