Jump to content

Intrebare bmw320d


Recommended Posts

Va rog sa-mi spuneti citi cp are un bmw 320 diesel motor 2 171 cm3 an 2001. Vreau sa-mi iau un 320d iar vinzatorul mi-a zis ca are 170cp. Masina are filtru de aer sport. 320d vine din fabrica cu acesti cp sau a fost tunata? La ce ar trebui sa fiu atent daca ma hotarasc sa cumpar masina? Edited by juann
Link to comment
Share on other sites

In oras minim 13%, eu aveam undeva la 14% iar in avra vreo 7% minim dar de obicei cam 8-8.5%

 

LE: cred ca ai inteles ca motorul de 170cp de pe 320i e pe benzina.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Vinzatorul respectiv zice ca e diesel. Am sa-l mai intreb; poate nu stie ce vinde :D Mai mult ca sigur e pe benzina...oricum imi doresc ceva cu multi cp ca vreau ca bmw-ul sa fie a doua masina. Edited by juann
Link to comment
Share on other sites

Va rog sa-mi spuneti citi cp are un bmw 320 diesel motor 2 171 cm3 an 2001. Vreau sa-mi iau un 320d iar vinzatorul mi-a zis ca are 170cp. Masina are filtru de aer sport. 320d vine din fabrica cu acesti cp sau a fost tunata? La ce ar trebui sa fiu atent daca ma hotarasc sa cumpar masina?

e fraer vanzatorul....nu crede balarii...pune o poza cu masina sau motoru cand vezi la fata locului ca iti spunem noi ce e....si daca e 320d probabil e cel de 136 de cai si cu chip si are undeva la 160 si ceva de cai si nu 170/....anu 2001 e un an de cumpana la bmw trecat la facelift si la motoare mai bune...

Link to comment
Share on other sites

E pe benzina. Am atasat poza cu motorul. Filtrul de aer sport se poate da jos si sa-i pun filtrul original bmw?

 

post-67238-0-24507600-1399457640_thumb.jpg

da... e 170 de cai... se poate schimba da iti trebe si carcasa si tot ce era inainte pe original... multe cablarai pe acolo.. de la xenoane? la acelasi impozit nu mai bine iei un 2.5 si nu un 2.2??

Link to comment
Share on other sites

:))) asta e buna, are si lupe la xenon ?

 

Inainte sa iti cumperi o masina trebuie sa iti faci calcule sa vezi daca ti-o si permiti.

 

Impozitul e 792 lei , rovinieta 125 lei, RCA aproximativ 500 de lei asta daca ai mai mult de 30 de ani daca nu 1000 cel putin, dar exista varianta sa o inscri pe numele parintilor, bunicilor si atunci nu v-a fi mai mult de 250.

 

Revizia 500 lei si o data la doi ani se mai adauga ITP 80 lei, lichid de frana 100.

 

Un total ar fi 2105 lei la un RCA de 500 , si asta fara sa luam in calcul ca la o masina si mai ales una SH apar si alte cheltuieli supriza.

Edited by Butzy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:))) asta e buna, are si lupe la xenon ?

 

Inainte sa iti cumperi o masina trebuie sa iti faci calcule sa vezi daca ti-o si permiti.

 

Impozitul e 792 lei , rovinieta 125 lei, RCA aproximativ 500 de lei asta daca ai mai mult de 30 de ani daca nu 1000 cel putin, dar exista varianta sa o inscri pe numele parintilor, bunicilor si atunci nu v-a fi mai mult de 250.

 

Revizia 500 lei si o data la doi ani se mai adauga ITP 80 lei, lichid de frana 100.

 

Un total ar fi 2105 lei la un RCA de 500 , si asta fara sa luam in calcul ca la o masina si mai ales una SH apar si alte cheltuieli supriza.

nu spune asta... poate stie omu deja ce are de platit... probabil se merge pe ideea aia de mi se rupe... care o are si vanzatoru ca vinde diesel cu motor de benzinar si si cumparatoru pentru care e whatever cheltuieli si mai stiu eu ce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma indoiesc ca stie cand a zis ca nu stie cat e impozitul.

 

El nu prea stie nici ce cumpara si ce motorizari sunt pe E46.

super...ideea e ca vad bine xenoanele...dar ne luam noi degeaba...a intrebat ceva.. am raspuns...bafta la cumparare

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca masina din poza e nFL, ceea ce ar insemna ca are motor de 1991 cmc cu 150cp.

Doar pe FL stiam ca s-a pus cel de 2171cmc si 170cp.

 

PS: DIn ce an e masina? Daca e dupa 2000, atunci se poate sa aiba motorul de 170cp.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca masina din poza e nFL, ceea ce ar insemna ca are motor de 1991 cmc cu 150cp.

Doar pe FL stiam ca s-a pus cel de 2171cmc si 170cp.

 

PS: DIn ce an e masina? Daca e dupa 2000, atunci se poate sa aiba motorul de 170cp.

a zis la inceput cred ca e de 2001 masina... cum ti-ai dat seama ca e nfl?

Link to comment
Share on other sites

Sticla farului are striatii (dungile alea) iar ornamentul de jos al farului este de nFL.

 

 

Ornament nFL:

 

http://m1.tocmai.ro/f/i/normal/6/1326/13262616_1.jpg

 

 

Ornament FL:

 

http://img.bmw-syndikat.de/gallery/141/971/bild_fotos_149939.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sticla farului are striatii (dungile alea) iar ornamentul de jos al farului este de nFL.

 

 

Ornament nFL:

 

http://m1.tocmai.ro/f/i/normal/6/1326/13262616_1.jpg

 

 

Ornament FL:

 

http://img.bmw-syndikat.de/gallery/141/971/bild_fotos_149939.JPG

asta stiam... dar nu m-am uitat atent la poza pusa de el...

Link to comment
Share on other sites

Stati linistiti ca stiu ce ma asteapta in privinta impozitelor....ma tenteaza masina asta ca are un pret bun. Pe de alta parte la un consum 15% in oras si la pretul benzinei care e in crestere ma face sa ma gindesc daca nu ar fi mai bun un 318 an 2000 cu motor de 1800 cm2.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stati linistiti ca stiu ce ma asteapta in privinta impozitelor....ma tenteaza masina asta ca are un pret bun. Pe de alta parte la un consum 15% in oras si la pretul benzinei care e in crestere ma face sa ma gindesc daca nu ar fi mai bun un 318 an 2000 cu motor de 1800 cm2.

nu

Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca merg pe 320i.

pe benzina mergi pe minim 320i... varianta de 2000 de cm cubi... daca vrei sa mergi pe varianta de 2200 cm cubi mai bine ia un 2.5 deoarece platesti aproape la fel impozit si puterea e mult mai mare....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.