Jump to content

Alegere bucsi punte fata BMW E46


CautRezolvari

Recommended Posts

Salut tuturor

 

Cred ca a venit timpul bucsilor,nu neaparat ca ar troncani sau ceva dar am vrut sa fac geometria si mi-au facut-o dar nu corect(volanul statea stramb si tragea stanga cu toate ca geometria era corecta) si dupa munca "geometristului" s-a sesizat ca am jos in bucsi si asta ar fi cauza pentru care imi trage stanga si volanul este stramb.

In 10.2012 am cumparat bucsile originale de la Bavaria iar acum 3 luni am schimbat suspensia cu ceva mai bun D2 Racing,asta sa fie cauza uzurii bucsilor mai rapid sau 14000Km sunt de ajuns chiar si pentru o pereche de bucsi originale?

Jantele sunt pe 18",masina este E46 320CD 2005 pachet M.

Ce sa aleg acum?Cineva mi-a spus sa imi iau bucsi poliuretanice pentru ca daca imi mai iau tot d-astea normale suspensia fiind mai rigida forteaza mai mult in bucsi si se vor duce si astea repede.Nu as vrea sa o fac totusi caruta,pentru ca am inteles ca astea poliuretanice sunt foarte rigide.

Eu as fi incercat de data asta o pereche Lemforder?

In momentul de fata bucsile nu bat nu fac nici un fel de problema doar ca mi-au stricat cei de la service geometria si acum volanul sta stramb.Pana sa vin la ei volanul era ok.

Link to comment
Share on other sites

Personal am avut lemforder si au tinut 40-50 mii km (jante vara 18", iarna 15"), am pus tot lemforder, dar urmatoarele as incerca si eu poliuretanice.

Colegul Kenbobo si-a pus de curand, poate vine cu un feedback desi e cam devreme, macar referitor la confort.

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

Personal am avut lemforder si au tinut 40-50 mii km (jante vara 18", iarna 15"), am pus tot lemforder, dar urmatoarele as incerca si eu poliuretanice.

Colegul Kenbobo si-a pus de curand, poate vine cu un feedback desi e cam devreme, macar referitor la confort.

Wow,daca te-au tinut 40-50 mii km de ce vrei sa mai faci experimente?Eu cred ca te-au tinut suficient.

 

Eu zic sa mai ceri o parere pentru bucsile alea, n-au cum sa se uzeze asa de mult in 14.000 km.

 

Cred ca asa ar fi mai bine inainte sa cumpar altele,maine o sa merg sa curat/repar electromotorul si o sa cer o parere si acolo.

Link to comment
Share on other sites

problema este ca au aparut tot felul de piese contrafacute pe piata ;) daca ai brate m tech iti recomand bucsi de m, sunt mult mai scumpe decat pe producator dar isi fac toti banii! au un ciot care trebuie polizat in rest sunt identice. Edited by SPW
Link to comment
Share on other sites

problema este ca au aparut tot felul de piese contrafacute pe piata ;) daca ai brate m tech iti recomand bucsi de m, sunt mult mai scumpe decat pe producator dar isi fac toti banii! au un ciot care trebuie polizat in rest sunt identice.

Multumesc de sfat,o sa ma interesez si despre astea sa vad ce pret au.

 

problema este ca au aparut tot felul de piese contrafacute pe piata ;) daca ai brate m tech iti recomand bucsi de m, sunt mult mai scumpe decat pe producator dar isi fac toti banii! au un ciot care trebuie polizat in rest sunt identice.

 

Le-am gasit la auto.karma cu 203 lei bucata pentru M3 facute de Lemforder si am vazut ca au si ciotul ala d care spuneai tu.Daca nu sunt alea unde as putea sa le mai gasesc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.