Jump to content

Sfaturi achizitie E46 318i 2.0 143cp


George Cosmin

Recommended Posts

sunt multe motive,cum ar fi motoarele mai economice si performante,designu mai modern.e46 fl e cel mai reusit seria 3 din istoria marcii

 

cine zice? sau unde scrie ca e46fl e cel mai BENGOS BMW 3 series din toata istoria? mie personal, e92 mi se pare cel mai misto 3 series, altii poate gasesc interesant e91, si e90 facelift e prea bomba.

 

eu cand zic bmw, primul lucru care imi vine in minte sunt farurile rotunde de la e28 si minunatia de serie 6 mai moderna 2006.

 

Voi cu ce model identificati marca bmw?

Link to comment
Share on other sites

Si cati km au masinile voastre?

Masina care am cumparat-o are 180k si ulei 5w40. Nu scoate fum,iar de mancat, nu stiu daca mananca.

Ce ziceti , sa pun tot 5w40 ?

 

Si inca ceva, masina ( 318i e46 2.0l ) am luat-o cu jante pe 17 si anvelope de vara 225/45/17.Ce jante sunt permise pentru aceasta masina? Am citit in cartea ei ca "suporta" doar 205/55/16. O sa fie vreo problema la rar? Daca da, pot sa le omologhez pe astea ?

 

P.S. Masina am cumparat-o marti , de la Arad si am scos consum de 6,6L/100 la o viteza medie de 73km/h , Arad - Curtea de Arges.

Link to comment
Share on other sites

deci ai luat-o pe cea neagra de la AR? arata bine in poze, deci asa a si fost, felicitari pentru achizitie :) . 5w40 e ok pentru motorul asta.

Cea neagra s-a vandut. Am luat una gri, pachet M exterior (bara fata,spate,praguri ). Motorul merge super, are o julitura pe aripa dreapta, care se intinde de pe bara, pana pe aripa ( aripa nu e deloc indoita , o sa pun poze in weekend ) si are doua locuri in care vopseaua este umflata pe portbagaj : sub descuietoare si in zona grilei unde sunt becurile pentru numar.

Edited by George Cosmin
Link to comment
Share on other sites

buna treaba cu pachet m si gri (mie e46 imi place ff mult pe gri). la ce pret ai luat-o?

asteptam poze si la prima revizie sa ii bagi 0w40. cand te duci la rar sa vorbesti acolo sa iti treaca toate dimensiunile pe cartea masinii. 15, 16, 17 si 18. e posibil sa platesti o mica taxa dar oricum nu ai de ce sa iti faci griji , 225 45 r17 sunt dimensiunea care trebuie pt 17.

Link to comment
Share on other sites

buna treaba cu pachet m si gri (mie e46 imi place ff mult pe gri). la ce pret ai luat-o?

asteptam poze si la prima revizie sa ii bagi 0w40. cand te duci la rar sa vorbesti acolo sa iti treaca toate dimensiunile pe cartea masinii. 15, 16, 17 si 18. e posibil sa platesti o mica taxa dar oricum nu ai de ce sa iti faci griji , 225 45 r17 sunt dimensiunea care trebuie pt 17.

Am dat 3650 euro.

Sa inteleg ca pe 318i e46 se pot pune jante de la 15 pana la 18 inch ? Sunt omologate de producator ? Intreb asta pentru ca nu am gasit pe nicaieri sa scrie treaba asta.

 

L.E. Thanks mik15 :) , dar intai sa o pun la punct + sa o inmatriculez.

Edited by George Cosmin
Link to comment
Share on other sites

Salut. Sunt nou posesor de bmw 318i si as avea nevoie de niste lĂŁmuriri din partea voastrĂŁ. As vrea sa stiu daca e E 38 sau E 49 si si daca motorul e fl sau nfl sau nici una. In carte scrie bmw 346L/AL31 IAR LA motor tipul 19 4E 1 si are 87kw. Prima ĂŽnmatriculare decembrie 98. Multumesc anticipat!

masina ta este 318i non facelift (NFL), motor 1.9 benzina 118 cai.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.