Jump to content

inlocuire relee modul confort e46


billy1

Recommended Posts

salutare!

ma poate ajuta cineva cu inlocuirea releelor la modulul confort bmw e46,320d

releele le am dar nu prea imi iese dezlipitul lor.am incercat cu o pompa de fludor manuala,dar degeaba,imi trebuie una electrica.

a mai scos cineva relee?

o pompa de fludor electrica de 40 w ar face fata??

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

http://www.adelaida.ro/?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&cid=0&q=V23084-C2001-A303&x=0&y=0&dispatch=products.search

 

uitati aici....asta caut si eu acum....dar am gasit la cineva tot modulul cu 70ron si garantie 6luni....deci nu ma mai complic cu schimbarea lor.

La 4 relee cumparate pretul este de 24ron(pret/buc. 39ron)...daca vrea careva sa cumparam 4 relee impreuna(doar 2 trebuie schimbate pt. inchidere) sa-mi dea PM(ma gandesc sa le inlocuiesc pt. a avea un modul de rezerva). Ambele modele se potrivesc la e46(sunt identice ca si specificatii/pini)

Edited by danny84
Link to comment
Share on other sites

http://www.adelaida.ro/?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&cid=0&q=V23084-C2001-A303&x=0&y=0&dispatch=products.search

 

uitati aici....asta caut si eu acum....dar am gasit la cineva tot modulul cu 70ron si garantie 6luni....deci nu ma mai complic cu schimbarea lor.

La 4 relee cumparate pretul este de 24ron(pret/buc. 39ron)...daca vrea careva sa cumparam 4 relee impreuna(doar 2 trebuie schimbate pt. inchidere) sa-mi dea PM(ma gandesc sa le inlocuiesc pt. a avea un modul de rezerva). Ambele modele se potrivesc la e46(sunt identice ca si specificatii/pini)

daca te uiti atent nu sunt la fel. uite aici specificatia SPDT si DPDT http://www.adelaida.ro/spts-spdt-dpst-dpdt.html este posibil sa mearga unul in locul celuilalt. nu prea sunt de acord cu un modul sh deoarece am vazut pe aici ca majoritatea fac dupa 8-10 ani. la aceiasi bani iau releele si le pun noi, plus ca nu mai trebuie sa codez modulul pe care il iau (alti bani, alta distractie)

Edited by cridalex
Link to comment
Share on other sites

Linistit poti sa le cumperi si pe cele tyco(daca citesti cu atentie, scrie acolo ca este o varianta inlocuitoare pt. cel siemens care merge garantat). Mai devreme am montat modulul second, care functioneaza fara probleme(dupa ce am reinitializat telecomanda). Oricum pe al meu vreau sa il "reconditionez"(de rezerva) asa ca o sa iau 2 relee sa le schimb. Daca nu te pricepi iti recomand sa mergi la un electronist, pt. ca e ceva de munca la ele(placa e lacuita si pe langa asta risti sa rupi circuitele cand dezlipesti releele). Daca vrei iti pot face o poza la modulul meu, ca sa vezi exact cum arata placa si cum sunt pozitionate releele ce trebuie schimbate.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.