Jump to content

Taxa de mediu e90 320D


Radu I

Recommended Posts

Exact. Ce treaba are cel de la ghiseu ca tu trebuie sa platesti taxa? Si el plateste aceeasi taxa. Crezi ca are reducere?

Taxa de mediu oricum a fost introdusa probabil cu scopul de a reduce poluarea si a micsora numarul de masini cu euro4- vandute ca sa incurajeze comertul masinilor noi. Nu are nicio vina cel caruia ii dai banii.

Reduce poluarea pe naiba....o masina euro 3 care este mai veche cu un an decat a mea si care polueaza mai mult are taxa jumate din cat o am eu . Deci ce spui tu e apa de ploaie.

 

 

Cel mai probabil o sa te respinga. Mult mai bine ar fi daca ai schimba in bancnote de 1 leu. Asa nu mai au ce sa reproseze. Si oricum e un chin sa numeri pana la 5000+ :)

 

de parca e vina omului de la ghiseu :pinch:

 

Da... ti-ai gasit sa te joci cu statul. Macar de era in domeniul privat in care poti sa iti exerciti drepturile cu adevarat, eventual cu protectia consumatorului.

 

Trebuia sa te revolti cand au introdus-o. Acum sa te razbuni pe omul de la ghiseu este absolut degeaba.

 

Plus ca il blochezi pe omul respectiv, asteapta altii dupa tine etc.

 

Haha de aia am zis sa fie cat de cat rezonabil, macar cu bancnote de 1 leu :p

 

In primul rand sunt cetatean in tara asta si am dreptul sa platesc in orice bancnota / moneda vreau atata timp cat este exprimata in LEU / RON. Fac chestia asta in semn de protest, prin acest lucru le blochez incasarile cateva ore pentru ca trebuie sa numere peste 500 000 de monede. Oamenii de la ghiseu nu au nici o vina dar e meseria lor sa incaseze bani, oricum asta fac toata ziua deci nu e o problema ca ma incaseaza doar pe mine. De oamenii care vin dupa mine imi pare rau dar si eu imi pierd vremea si banii sa caut si sa adun monedele ca sa pot plati taxa. Si in mod categoric NU AU VOIE SA MA RESPINGA. Daca imi vor banii sa stea sa ii numere ca numai eu stiu cat am lucrat pt bani. Daca nu vor sa ii numere pot sa imi dea chitanta si sa ma ase sa plec.

 

In alta ordine de idei azi am fost la BCR si se pare ca se vor putea ridica monedele doar cu programare in cateva transe, dar sunt dispus sa imi sacrific timpul si banii (pe drumuri) pentru acest protest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.