Jump to content

Tapitat ornamente interior


roarmy

Recommended Posts

Din cauza imbatranirii materialului textil de pe ornamentele interioare m-am hotarat sa dau o imagine mai buna tinand cont ca intretinerea acestora se face mult mai usor.La inceput am incercat cu material textil dar rezultatul nu a fost unul satisfacator asa ca am recurs la piele ecologica,a urmat masurarea,croiala si lipirea cu prenandez iar marginile bine intinse le-am lipit cu ''picatura''.Dupa terminarea lucrului''bine facut'' cum spune Johannis,am imbracat si acele doua baghete care mascheaza suruburile de prindere peste airbag langa parbriz dar la montare nu s-a mai potrivit,ma apucase ameteala ca nu puteam sa le pun la loc,la un momentdat ma gandeam sa cumpar alte ornamente si sa le gandesc mai bine cum intra inapoi la locul lor asa ca mi-a venit o idee pe moment si am lipit un fermoar de 48cm negru si zic eu spre surpriderea mea ca arata bine.Fermoarele le-am lipit pe deasupra pt ca nu mai puteam dezlipi pielea de pe ornament sa le cos pe dedesubt(cu siguranta arata mult mai bine) poate pe viitor voi face asta.

post-34101-0-46446200-1416566671_thumb.jpg

post-34101-0-93912700-1416566689_thumb.jpg

post-34101-0-98446600-1416566709_thumb.jpg

post-34101-0-03065800-1416566733_thumb.jpg

post-34101-0-73058800-1416566751_thumb.jpg

post-34101-0-12414300-1416566762_thumb.jpg

post-34101-0-77040900-1416566788_thumb.jpg

post-34101-0-61090700-1416566802_thumb.jpg

post-34101-0-13801000-1416566815_thumb.jpg

  • Downvote 14
Link to comment
Share on other sites

Sincer, fermoarul ala acolo arata ca naiba, se potriveste ca nuca in perete. Mie nu imi place, nu o lua ca pe o ofensa, nu toti oamenii au gusturi la fel.

Si din stalpii aia ar trebui in caz de impact sa sara airbag-urile la ce ai facut tu nu stiu daca airbagurile se mai deschid corect.

Edited by Cosm1n
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

si la plafon ce i-ai facut ?

Plafonul l-am lasat asa cum este gri,arata bine si nu e uzat

 

Sincer, fermoarul ala acolo arata ca naiba, se potriveste ca nuca in perete. Mie nu imi place, nu o lua ca pe o ofensa, nu toti oamenii au gusturi la fel.

Si din stalpii aia ar trebui in caz de impact sa sara airbag-urile la ce ai facut tu nu stiu daca airbagurile se mai deschid corect.

Intradevar fermoarul nu arata asa bine lipit pe afara,era mai bine daca il coseam pe dedesubt dar nu am mai avut ce face pt ca ideea mi-a venit dupa ce s-a lipit beton imbracamintea peste ornament,in curand voi lucra la ornamente sa arate mai bine,orice parere e bine venita :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mai bine in locul fermuarului facea o crestatura in piele pe portiunea unde este airbagul,si o cosea cu ata mai subtire sa poata sari airbagul in caz de accident,sau pe sub crestatura lipea ceva o panza subtire, asa se vedea doar crestatura.oricare din astea cred eu ca aparea mai frumos decat fermoarul ala.parerea mea. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Hai gata domle' am incercat sa fac si eu o chestie de moment sa vad ce iese,oricum nici mie nu prea mi-a placut,ce sa fac?n-au mai intrat inapoi baghetele dupa ce le-am imbracat in piele ecologica,asta e,nu mi-a iesit.Tare aia cu Louis Vuiton,am ras copios
Link to comment
Share on other sites

Hai gata domle' am incercat sa fac si eu o chestie de moment sa vad ce iese,oricum nici mie nu prea mi-a placut,ce sa fac?n-au mai intrat inapoi baghetele dupa ce le-am imbracat in piele ecologica,asta e,nu mi-a iesit.Tare aia cu Louis Vuiton,am ras copios

 

:)) Amuzant...pana la urma urmei clar,gusturile fiecaruia ;) Ai grija pe viitor ce poze mai postezi pe aici sa nu te trezesti cu o groaza de useri sub geam ,aclamand sacrificarea ta :laugh:

Off topic (pt a nu deschide altul intreb aici) a folosit cineva plasti dip pt plasticurile din interior (in special cel de la frana de mana) si un feedback va rog :) mersi !

Edited by SB25GAS
Link to comment
Share on other sites

:)) Amuzant...pana la urma urmei clar,gusturile fiecaruia ;) Ai grija pe viitor ce poze mai postezi pe aici sa nu te trezesti cu o groaza de useri sub geam ,aclamand sacrificarea ta :laugh:

Off topic (pt a nu deschide altul intreb aici) a folosit cineva plasti dip pt plasticurile din interior (in special cel de la frana de mana) si un feedback va rog :) mersi !

Da eu și Kenbobo. Și a ieșit super OK, dar din pĂŁcate acum vreo 4 zile mi-a curs din odorizantul de la oglindĂŁ și a pĂŁtat trim-ul de la schimbĂŁtor. UrmeazĂŁ sĂŁ-l refac tot cu Plastidip.

Link to comment
Share on other sites

Da eu și Kenbobo. Și a ieșit super OK, dar din pĂŁcate acum vreo 4 zile mi-a curs din odorizantul de la oglindĂŁ și a pĂŁtat trim-ul de la schimbĂŁtor. UrmeazĂŁ sĂŁ-l refac tot cu Plastidip.

 

:thumbsup: Mersi ! Eu am renuntat la odorizantele care se prind la oglinda,in schimb am unul la aerisire,tot lichid dar parca e mai sigur acolo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.