Jump to content

seria 7 G11


bmi_blue90

Recommended Posts

Sunt curios cati dintre cei care comenteaza aici ( nu ma refer aici la cei care isi dau cu parerea si nici la colegul ” mos..... ”care are unul ) au condus, sa zic 1000 km un seria 7 F01,sau un Audi A8,sau un Mercedes S,asa cat sa aiba o parere pertinenta ? Imi pare ca habar nu avem si vorbim sa facem posturi,ne uitam la o poza si comentam :angry2:
  • Like 6
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Sunt curios cati dintre cei care comenteaza aici ( nu ma refer aici la cei care isi dau cu parerea si nici la colegul ” mos..... ”care are unul ) au condus, sa zic 1000 km un seria 7 F01,sau un Audi A8,sau un Mercedes S,asa cat sa aiba o parere pertinenta ? Imi pare ca habar nu avem si vorbim sa facem posturi,ne uitam la o poza si comentam :angry2:

Pai si ce sa facem domnu' fre?asta ar insemna sa nu ne mai dam cu parerea despre masini in general,cu exceptia a 2-3 pe care le-am detinut. Lumea comenteaza aspectul. Pe mine unul parca nu ma da pe spate,poate live e altceva

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai si ce sa facem domnu' fre?asta ar insemna sa nu ne mai dam cu parerea despre masini in general,cu exceptia a 2-3 pe care le-am detinut. Lumea comenteaza aspectul. Pe mine unul parca nu ma da pe spate,poate live e altceva

Tocmai cand iti dai cu parerea,teoretic ai cunostiinta despre ce afirmi,nu ?

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tocmai cand iti dai cu parerea,teoretic ai cunostiinta despre ce afirmi,nu ?

Exagerezi,a aparut un nou model si lumea isi exprima parerea despre aspectul sau. Nu vad nimic deplasat. Din ce spui tu ar trebui toti sa taca,putand sa deschida gura doar daca au condus-o.

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Exagerezi,a aparut un nou model si lumea isi exprima parerea despre aspectul sau. Nu vad nimic deplasat. Din ce spui tu ar trebui toti sa taca,putand sa deschida gura doar daca au condus-o.

Poate exagerez,insa te rog citeste cateva posturi in urma,nu vreau sa nominalizez.

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

O sa vedem in curand o groaza de comparatii intre S-Classe, A8 si Serie 7 dar nu stiu cat va conta asta. Ce conteaza este impresia pe care ti-o lasa cand o vezi in realitate, te urci la volan, inchizi usa si ii dai prima talpa. Asta conteaza si pe baza acestei prime impresii decizi daca o iei in viata ta sau nu.

Eu vad S-Classe ca topul luxului (vorbim de masini de serie), Serie 7 ca topul puterii iar A8 un compromis nereusit intre cele doua. Asta imi spune mie subconstientul ...

Acum sa revenim la G11: este cel mai reusit design din ultimii 20 ani! Imi place la nebunie, chiar daca pretul a saltat putin cam mult (cica preturile ar incepe de la 100.000 EUR!). Ramane de confirmat cand vor da drumul din nou la configuratorul de pe bmw.ro (momentan nu te lasa sa configurezi Seria 7).

Link to comment
Share on other sites

a aparut si o stire in afara...sper ca pot sa pun link aici, mai ales ca este din strainatate:

http://www.7post.com/forums/showthread.php?t=1137769

 

daca nu se poate rog un moderator sa stearga

 

fata de vechiul 7 mi se pare un plus...nu pot spune wow sau ca e urata...astept sa mi se obisnuieasca vederea cu ea pe strada...apoi ma decid :))

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

post-68338-14373129939567_thumb.jpg

L-am vazut in Germania acum cateva zile. Era un 750i xdrive cu m pack, probabil cu destinatia statelor unite dupa semnalizari. Arata bine in realitate doar ca nu mi se pare foarte masiva, da impresia unor dimensiuni de genul celor de la seria 5.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.