Jump to content

530d e60 E3


Dragos_m_Mf15

Recommended Posts

De ce sa se strice? Am avut si eu e60 si aveam hi-fi pe masina din 2004 si erau toate difuzoarele in stare perfecta.

 

Nu ar prea avea voie sa se strice,dar am zis ca le iau si le am rezerva,cine stie poate mai iau vreun bmw pe viitor:)

Foarte mult am cautat sa gasesc un sistem individual complet,doar in SUA am gasit,am așteptat si o gramada de timp dupa el,asa ca atunci cand am gasit astea nu am mai stat pe gânduri!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

O sa fac sa zic asa un Feedback la retrofitul CIC: sunt umpic nemulțumit

De ce zic asta?

In primul rând CCC avea niște "ferestre" pop-up la ĂŽncĂŁlzire si ventilatie scaune,care atunci cand apĂŁsai butonul de ĂŽncĂŁlzire/ventilatie apĂŁreau si puteai regla instant intensitatea

2. Nu mai poti regla sa ventileze pe toate cele 3 zone simultan,decat pe funcția auto cu intensitate prestabilita pe fiecare zona,la CCC puteai regla dupa bunul plac

3. Cele 2 butoane de pe volan nu le mai poti asocia cu anumite funcții,sunt prestabilite

4.ce ma deranjeazĂŁ cel mai mult e ca sistemul audio parca a pierdut din putere de cand am instalat CIC,am tot testat pe aceleași piese pe care le ascultam inainte si degeaba,se comporta gen logic7 acum,cand e la volum sa zic peste 70% taie joasele si se aud distorsiuni mai repede,lucru care pe CCC nu se intampla

Treaba cu sunetul ma omoarĂŁ,ma gandesc serios sa revin la CCC

Edited by Dragos_m_Mf15
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

poate nu ai replicat setarile bine , sau acum sunt alte setari . Cand am schimbat la CIC salvasem vizual setarile de la Logic si erau diferite , a trebuit sa rascolesc iar net dupa setari pt CIC si sa mai umblu si eu la ele pana am ajuns la ce era inainte . Cred ca e alt soft si trebuie sa refaci treaba manual acolo . Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Ei n-are... e si el o veriga in lantul audio. Ce daca-i pe fibra? Pana la fibra nu el face conversia in MOST? Poate sa pastreze ori sa diminueze calitatea prin algoritmii de prelucrare.

Am trecut si eu prin asta. O mica diferenta la sunet EXISTA. Si nu o aude oricine. Dar un sound fanatic care isi cunoaste sculele, simte imediat diferenta.

Si ma refer strict la diferenta de sunet intre CCC si CIC. La mine amplificatorul a avut acelasi firmware in ambele teste.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Hai ca cic asta v-a dat peste cap .)))

 

Nu ma ĂŽnțelege gresit,imi place CIC per ansamblu,peste restul "minusurilor" pot trece,dar peste asta cu sunetul nu,nu am investit in sistem audio individual degeaba,oricum probabil ca nu e de la CIC problema,posibil sa fie de la softul de pe mulf/statie,oricum o sa o rezolv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.