Jump to content

520d e60 2010


daniwmk

Recommended Posts

520d e60 LCI

97.200 km

Cumparata din Romania (MHS)

prima inmatriculare 04.2010

fabricatie 2010

Culoare Gri Space metalizat

 

Dotari

-Cutie automata

-faruri bixenon

-tapiterie piele Dakota neagra

-incalzire in scaune fata

-pilot automat

-senzori parcare fata + spate

-jante 16"

 

Carte de service + facturi (revizii doar la MHS)

Pachet Service Inclusive pana la 100.000 km

Garantie proprie pana in 04.2015 sau 100.000 km si pana in 12.2016 garantie BPS sau 200.000 km.

 

Nu a suferit avarii singurul element revopsit este capota din cauza unei zgarieturi de cheie si vor urma aripa spate stanga si bara spate (dosarul de casco a fost deschis) zgariate in parcare.

 

In decembrie 2014 am schimbat anvelopele de iarna si cele de vara (sunt nemontate).Cele de iarna sunt Dunlop sp winter sport 4d(au 1000 km de cand sunt montate) cele de vara sunt Bridgestone adrenalin re002 si se dau impreuna cu masina.

 

Pret 15000 euro

Nu sunt interest de schimburi.

 

Contact 0745 101 446 Viber/WhatsUp

post-30730-0-58481800-1421072283_thumb.jpg

post-30730-0-78542500-1421072293_thumb.jpg

post-30730-0-89835100-1421072301_thumb.jpg

post-30730-0-87814700-1421072309_thumb.jpg

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Masina este proprietatea dv?

In ce stare este distributia - ceva zgomote suspecte?

 

Ce include garantia BPS?

 

Masina este proprietatea prietenei mele (persoana fizica)se face transferal de proprietate imediat.

In luna noiembrie masina a fost in service BMW Apan Motors pentru o verificare inaintea sezonului de iarna si nu s-au constatat probleme.

Nu exista zgomote suspecte la distributie iar pe langa schimburile de ulei gratuite din pachetul BSI au fost facute si doua schimburi intermediare.

Garantia BPS (BMW Premium Selection) acopera in proportie de 90% ce acopera garantia de producator(valabila pana in 04.2015) a masinii in sensul ca sunt incluse grup motor/cutie tren de rulare insa pentru orice interventie in garantie utilizatorul se obliga la plata unei fransize de 650 lei fixa indiferent de costul reparatiei efectuate.

Link to comment
Share on other sites

salutare, propun 11,500 euro pentru acest exemplar. ( arata foarte bine, dar sincer. 15,000 euro...... :frantics: :frantics: )

 

In luna decembrie am primit o oferta cosniderabil mai buna din partea unui dealer (buy back).

Sincer nu ala este pretul in cazul acestei masini.

 

Dar poti cumpara alt e60 cu acea suma ...

Spor la cautari

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Am si eu un e60 asemanator, cu istoric full la reprezentanta, dar care are cam jumatate din km (reali!). L-am cumparat de la un cunoscut acum 9 luni. Pretul pe care-l ceri tu este unul corect, eu am platit ceva mai mult pe a mea.

 

Cei care cauta la preturi de 10 - 11k astfel de masini sunt cei care apoi se plang pe forumuri ca le cad injectoarele, turbina, etc.

 

Spor la vanzare!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nu se plange nimeni de injectoare,turbina samd., ci de distributie la acest motor, un ultim pret, poti sa-l lasi si pe topic abia cine mai este interesat stie exact ultimul pret ,si de ce nu, un VIN.

 

Eu nu ma plang de nimic nici macar de distributie si dupa cum am mai spus masina a avut o vizita in service si nu sunt probleme.

Un pret am trecut in anunt iar VIN am sa dau persoanelor interesate ceea ce am si facut pana acum.

 

Vezi ca asta cu nu se aud zgomote suspecte poate fi si o magarie a lor . Eu recomand sa ceri si pareri de la alte service in ce priveste lantul pt ca ai acel BSI inca

 

O magarie in ce sens ? Daca era o masina cu mai multi proprietari sau cu un istoric necunoscut/incert poate existau motive sa fac asta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

O magarie in ce sens ? Daca era o masina cu mai multi proprietari sau cu un istoric necunoscut/incert poate existau motive sa fac asta.

ca sa nu repare pt ca e in garantie . Daca-ti pica in aprilie vor spune ca e ghinionul tau , stiu pe cineva care a patit asa , dar desi ei insistau ca nu se aude nimic a cerut in scris aceste '' constatari " din partea lor , dar el constatase zgomot de lant in urma vizitei la alte service . Ca urmare pt ca a avut plangeri in timpul garantiei s-a acceptat reparatie pt ca fix dupa expirare pachet ca prin miracol percepeau zgomotul si recomandau schimbarea urgenta . Protagonistul e bavaria baneasa . Restul sunt detalii . De asta spun ca nu ar fi rau sa mai faci cateva constatari macar pt linistea ta .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pt cei care spun de magarii cu distributia in reprezentante, am fost azi chemat pt schimb intinzator lant distributie si eventual lant daca e cazul, GRATUIT. Am ajuns ieri pt o reglare a directiei ca imi batea putin volanul st-dr intre 85-95 km/ora(a fost o anvelopa de vina in final...) si mi-au spus ca pt seria mea, de doua saptamani se face aceasta rechemare. M -au apucat dracii ca nu s-a facut rechemarea acum 1 an si jumatate cand am schimbat pe bani distributia, dar... Verificati inainte la reprezentanta cei cu e8x si probabil ceilalti cu motor n47. Am un e87, 06.2008. Nu conteaza nr de km sau unde s-au facut reviziile, asa mi s-a spus (eu nu schimb uleiul la reprezentanta, doar diverse reparatii). Spor la vanzare!

p.s. probabil ca rechemarea asa tardiva e facuta intentionat, cei care au avut probleme deja au schimbat-o ori a cedat :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pt cei care spun de magarii cu distributia in reprezentante, am fost azi chemat pt schimb intinzator lant distributie si eventual lant daca e cazul, GRATUIT. Am ajuns ieri pt o reglare a directiei ca imi batea putin volanul st-dr intre 85-95 km/ora(a fost o anvelopa de vina in final...) si mi-au spus ca pt seria mea, de doua saptamani se face aceasta rechemare. M -au apucat dracii ca nu s-a facut rechemarea acum 1 an si jumatate cand am schimbat pe bani distributia, dar... Verificati inainte la reprezentanta cei cu e8x si probabil ceilalti cu motor n47. Am un e87, 06.2008. Nu conteaza nr de km sau unde s-au facut reviziile, asa mi s-a spus (eu nu schimb uleiul la reprezentanta, doar diverse reparatii). Spor la vanzare!

p.s. probabil ca rechemarea asa tardiva e facuta intentionat, cei care au avut probleme deja au schimbat-o ori a cedat :)

 

Masina s-a vandut !

Noul proprietar a fost cu ea la un dealer BMW pentru campanie si nu a fost cazul sa schimbe distributia.

 

Thx

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.