Jump to content

Vand - Bmw 520d - F10 - fab. - 09.2010


bicher adi

Recommended Posts

Vand - Bmw 520d -f10- recent adus Belgia

 

VIN: WBAFW11000C703364

 

Cutie viteza manuala 6+1

Culoare Sophistograu Brillanteffekt

Stare estetica/mecanica impecabila!

Km reali 100%: 103.300-este pusa seria vin pt. verificare/ carte service cu istoric complet

Dotari:

Brake Energy Regeneration

Start/Stop la semafor

Bluetooth

Navigatie Profesionala cu harta Europei inclusiv Romania

Dublu climatronic cu functii extinse

Interior piele neagra in stare impecabila

Scaune fata comfort incalzite cu memorii si full electrice

Volan cu comenzi si reglaj electric

Bi-Xenon cu spalator faruri

Sistem de sunet cu DSP(logic 7)

Senzori ploaie/lumini/parcare fata-spate cu afisaj in I-drive

Pachet lumini ambientale/leduri in manere la deschidere

Cirlig tractare electric original fabrica

Jante 17'' originale

Masina nu este inmatriculata!

 

Pret negociabil: 17.700 euro

Relatii pe p.m. sau tel: 0745./31.89.21

Edited by bicher adi
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

No offense dar km aia par suspecti. Nu spun ca nu s reali, poate sunt, doar ca eu am o retinere. Fiind adusa din Belgia e mai greu sa aflii detalii despre revizii, stiindu-se faptul ca ei nu-si incarca datele pe serverele bmw. Poate ca sunt inregistrati totusi pana intr-un anume an si pe urma nu, asta doar ca sa-ti faci o idee despre cati km s-au facut pe an. Poate are vreun stiker lipit pe ea cu reprez din Belgia si altfel poti sa le dai un mail sa-ti trimita lista intrarilor in service. Stiu o firma in Buc care tot aduc masini din Belgia si carora le "plac" masinile cu astfel de km la bord, desi ele au de fapt mai mult, Top Cars le zicea... Repet, n-o lua in nume de rau, este doar o parere personala. Ca sa fiu ontopic, masina chiar arata bine, dotari din plin ai pret f bun. Bafta la vanzare!
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat de la Adi si la verificare au iesit km, tot adusa din Belgia ... am spus si la masina precedenta pe care a vandut-o aici, iti prezinta masina mai rau ca un dealer, atat cu bune cat si rele. Iti face poze la ce vrei tu si cum vrei tu.

Adi imi face cu ochiul asta, dar m-am atasat de e60 si asta e, or sa ma acuze unul si altul, dar fiecare cu nebunia lui ...

Link to comment
Share on other sites

No offense dar km aia par suspecti. Nu spun ca nu s reali, poate sunt, doar ca eu am o retinere. Fiind adusa din Belgia e mai greu sa aflii detalii despre revizii, stiindu-se faptul ca ei nu-si incarca datele pe serverele bmw. Poate ca sunt inregistrati totusi pana intr-un anume an si pe urma nu, asta doar ca sa-ti faci o idee despre cati km s-au facut pe an. Poate are vreun stiker lipit pe ea cu reprez din Belgia si altfel poti sa le dai un mail sa-ti trimita lista intrarilor in service. Stiu o firma in Buc care tot aduc masini din Belgia si carora le "plac" masinile cu astfel de km la bord, desi ele au de fapt mai mult, Top Cars le zicea... Repet, n-o lua in nume de rau, este doar o parere personala. Ca sa fiu ontopic, masina chiar arata bine, dotari din plin ai pret f bun. Bafta la vanzare!

 

 

Datele despre revizii sunt incarcate pe servere Bmw si in Belgia.Masina nu e achzitionata de la vreun parc obscur in care sa nu ai incredere.Este de la firma de leasing operational in care toate intrarile se fac doar in reprezentanta, iar siguranta kilometrilor este 100%, te rog sa ma crezi.

Cei de la Top cars le ''ajusteaza'' aici in tara.Daca le-ai fi cerut factura si detaliile licitatiei se vedeau exact ce km au avut la achizitie.

Acum, indoieli e dreptul tau sa ai, insa pentru cei interesati de mai multe detalii din momentul achizitiei si tot ce inseamna km ...etc, le pot pune la dispozitie fara probleme.Ca si un exemplu, masina lui Lucian, achiztionata din acelasi loc avea aprox 183 de mii....

Multumesc pt interes!

 

Eu am cumparat de la Adi si la verificare au iesit km, tot adusa din Belgia ... am spus si la masina precedenta pe care a vandut-o aici, iti prezinta masina mai rau ca un dealer, atat cu bune cat si rele. Iti face poze la ce vrei tu si cum vrei tu.

Adi imi face cu ochiul asta, dar m-am atasat de e60 si asta e, or sa ma acuze unul si altul, dar fiecare cu nebunia lui ...

 

 

Multumesc pt sustinere Lucian..e greu si cand sunt putini km, ca e dubios :-)

 

Daca esti interesat, iti pot face un pret special pt tine..:-)

 

O masina buna la un pret excelenet...daca mai are ai km reali...isi merita bani din plin...

Spor la vanzare.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

 

 

Multumesc, km sunt reali 100% si functioneaza perfect!

Link to comment
Share on other sites

Topcars dadea masiv km inapoi cand am luat eu masina de la ei prin 2012. Acum am vazut ca au mai renuntat la 80,90k km si pun si ei mai mult de 100k.

Si nu prea vroiau sa arate factura originala de la carsontheweb (de unde cumparau ei). De obicei modificau factura si stergeau randul unde trebuiau sa fie trecuti km. Asa mi-au facut si mie :)

Niste jeguri de samsari...

Edited by Andrei_VUV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topcars dadea masiv km inapoi cand am luat eu masina de la ei prin 2012. Acum am vazut ca au mai renuntat la 80,90k km si pun si ei mai mult de 100k.

Si nu prea vroiau sa arate factura originala de la carsontheweb (de unde cumparau ei). De obicei modificau factura si stergeau randul unde trebuiau sa fie trecuti km. Asa mi-au facut si mie :)

Niste jeguri de samsari...

 

 

Asa e, daca iti dadeau factura nemodificata, in original si detaliile licitatiei de pe site, vedeai exact nr de km de la achizitie.Pot arata pagina de pe site de unde am luat-o pt cine e interesat, in care se vad clar km masinii, sa nu existe nici un dubiu.

Masina are 100% km reali!

 

Multumesc!

Edited by bicher adi
Link to comment
Share on other sites

Pentru curiosi :

 

Ultima citire cheie - 92.312 km

Ultima interventie in service cu data in 12.2013 la 81.353 km

S-a schimbat cutia de viteze cod piesa 23007635764

 

Model pentru piata Olandeza cu power reduction (pentru firma leasing operational utilizator multinationala)

 

 

Multumesc pt. lamuriri.Masina este achizitionata la jumatate lunii dec.2014.Tot procedeul de pregatire, vazare, transport se apropie de 60 de zile.Au fost si sarbatorile la mijloc, asa ca masina nu a mai circulat cam din noiembrie.Sper ca acum se vede clar ca nr de km este cel real.

 

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Ok! Mi-au alungat temerile colegii care te cunosc mai bine. Recunosc ca la un moment dat am avut impresia ca esti unul din cei de la topcars, gasind cateva coincidente precum numele tau(adi), masina este 520d, este adusa din belgia si are nr ul de km preferat de jmecherii aia de la topcars. Daca aveam bani ma bagam si eu! Chiar e ok pretul la ce ofera masinuta, plus km! Bafta si scuzele de rigoare pentru suspiciuni!
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca ai drum prin Bucuresti in intervalul 5-7 februarie, lasa-mi un PM te rog. Multumesc!

P.s. sau dupa 15 februarie.

 

Nu stiu daca ajung in timp util in Buc, sincer nu pot veni doar pt. vizionare.E vorba de o zi pierduta, aproape 400 km dus-intors.Tocmai de asta sunt deschis pt orice detaliu, nu as vreau sa pun pe nimeni degeaba pe drum.

 

Il recomand pe Adi.

Am cumparat si eu o masina de la el.

Foarte multumit de atitudinea si transparenta de care a dat dovada.

 

 

Multumesc mult Marius pt recomandare..tinem legatura! :thumbsup:

 

Ok! Mi-au alungat temerile colegii care te cunosc mai bine. Recunosc ca la un moment dat am avut impresia ca esti unul din cei de la topcars, gasind cateva coincidente precum numele tau(adi), masina este 520d, este adusa din belgia si are nr ul de km preferat de jmecherii aia de la topcars. Daca aveam bani ma bagam si eu! Chiar e ok pretul la ce ofera masinuta, plus km! Bafta si scuzele de rigoare pentru suspiciuni!

 

 

Nici o problema, chiar e o simpla coincidenta de nume, km...etc.Nu am nici o legatura, de nici un fel cu vreun parc auto din Ro.

 

Multumesc pt interes!

 

Eu n-am avut vreo suspiciune din moment ce a pus si VIN-ul in anunt. :thumbsup:

 

 

Merci Andrei! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Adi, sa nu te mai prind ca aduci masini cu km din astia, trezesti mari suspiciuni.

Pt cei din Bucuresti, eu cand am cumparat-o mi-a facut poze cate am vrut si unde am vrut, plus pozele de la licitatie, plus factura ... mi-a luat numere rosii fara sa stie daca o iau sigur, am mers la un service din localitate fara sa spuna nimic, cine are nevoie de tel. de la service il pot ajuta, baiatul de acolo chiar stia unde sa umble, atat sub masina cat si la diagnoza ...

Adi astazi am fost la service si am verificat e60 din bara in bara, la 203.000 chiar e beton ... iti spun cinstit ca f10 e beton la km, dar inima tot la e60 imi este. Bafta la vanzare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Adi, sa nu te mai prind ca aduci masini cu km din astia, trezesti mari suspiciuni.

Pt cei din Bucuresti, eu cand am cumparat-o mi-a facut poze cate am vrut si unde am vrut, plus pozele de la licitatie, plus factura ... mi-a luat numere rosii fara sa stie daca o iau sigur, am mers la un service din localitate fara sa spuna nimic, cine are nevoie de tel. de la service il pot ajuta, baiatul de acolo chiar stia unde sa umble, atat sub masina cat si la diagnoza ...

Adi astazi am fost la service si am verificat e60 din bara in bara, la 203.000 chiar e beton ... iti spun cinstit ca f10 e beton la km, dar inima tot la e60 imi este. Bafta la vanzare.

 

 

Multumesc mult Lucian, chiar as vrea mult sa ne vedem.Poate gasim timp sa vorbim si sa vad si eu live e60-ul. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.