Jump to content

Augsburg VS Filaret .Diferente MARI!


ady_tas2002

Recommended Posts

de cateva zile la FILARET  nu mai accepta piesele clientului.....mareeeeee  porcarieeeeee

246695[/snapback]

asa spun mereu, daca vii cu ele ti le pun, declari acolo ca le-au pus pe ale tale si gata , ideea este ca nu cred ca ai garantie pe piesele aduse din alta parte.

Link to comment
Share on other sites

Da ! ...vad diferenta !  :)

 

Eu am gasit filtru de aer (MANN) la vreo 500.000 lei la un alt magazin.

 

Celelalte filtre, le-am gasit la aceleasi preturi ca la Augsburg.

219171[/snapback]

 

Importator direct pt filtre MANN e Auto Total. Augsburg le cumpara tot de la ei :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ieri am fost la Filaret pentru revizie. Va comunic preturile cu tva cu tot:

-filtru ulei 52 lei

-ulei 5 litri 165 lei

-filtru aer 182 lei

-filtru motorina 57 lei

-microfiltru 165 lei

 

Piesele toate originale BMW. Revizia in total a costat 750 cu manopera si ce mai baga ei acolo (lavete, spray de frana etc).

Edited by anakin
Link to comment
Share on other sites

multicel mi se pare...si diferentza aia mare intra filtru aer si motorina. eu le iau undeva pe la 1 fiecare, da ma rog , poate difera firma. Si din cate reiese te-au cam jecmanit la manopera...clasic.

Am schimbat si eu o piesa la ei la care au lucrat vreo 25 min....si logic ca mi-au bagat o ora...

Apropo...ce ulei ti-au dat la banii astia? ca e destul de ieftin parca :blink:

Edited by aditzzaa
Link to comment
Share on other sites

Ieri am fost la Filaret pentru revizie. Va comunic preturile cu tva cu tot:

-filtru ulei 52 lei

-ulei 5 litri 165 lei

-filtru aer 182 lei

-filtru motorina 57 lei

-microfiltru 165 lei

 

Piesele toate originale BMW. Revizia in total a costat 750 cu manopera si ce mai baga ei acolo (lavete, spray de frana etc).

252796[/snapback]

 

 

25 ron am dat eu pe filtru ulei MANN ...

45 ron ..MANn cel de aer

filtru benzina 80 ron

microfiltru carbon ..115 ron

 

manopera 60 ron ..la un service de cartier

 

:blink: ....de restul de bani pana la 750 ron ..am fost un weekend la mare .. :)

Link to comment
Share on other sites

multicel mi se pare...si diferentza aia mare intra filtru aer si motorina. eu le iau undeva pe la 1 fiecare, da ma rog , poate difera firma. Si din cate reiese te-au cam jecmanit la manopera...clasic. 

Am schimbat si eu o piesa la ei la care au lucrat vreo 25 min....si logic ca mi-au bagat o ora...

Apropo...ce ulei ti-au dat la banii astia? ca e destul de ieftin parca :blink:

252799[/snapback]

 

Uleiul a fost full sintetic. Pe cutie scria doar BMW si tipul uleiului. Am vazut la fel si la Bavaria. In rest toate piesele sunt in cutie cu sigla BMW, cu tipul piese si codul de marca. Exact ca cele de la Bavaria. Dar le poti gasi si mai ieftin; si mie mi s-a parut cam scump pentru 30min dar asta e....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
AUGSBURG

1 Buc.    Set lamele stergator parbriz                    103,00

      103,00

              Producator BOSCH

 

Ce ziceti e mult, putin ?

259044[/snapback]

 

cred ca e acceptabil...nu am apucat sa le schimb,desi ar cam trebui spre toamna

Link to comment
Share on other sites

Filtru ulei : 760.000

Filtru polen : 1.700.000

Filtru aer : 1.800.000

Filtru motorina : 1.600.000

Filtru ulei : 420.000

Filtru polen : 800.000

Filtru aer : 777.000

Filtru motorina : 1.180.000

 

:blink: ce preturi nene

 

eu iau filtru aer cu 400 si ceva de mii MANN .. filtru de ulei cu 250 mii KNECHT, filtru benzina 800 mii MANN si polen 1.2 mil ....

Link to comment
Share on other sites

eu sunt un pic in dubiu cu augsburg.... mi'am luat amortizoare sachs de la ei ..... si erau umede la cap dupa nici 2000km .... ma gandeam sa nu fie de la altceva.... in fine..... cred ca au fost niste idiotenii

 

acum sincer sa fiu .... am mari dubii privind augsburg... vreau sa iau tot ce tine de roti pe puntea fata .... bucsi/brate/bielete/amortizoare sa vad daca o fac sa fie mai teapana :blink:

Link to comment
Share on other sites

sunt toti niste hoti...dovada:

bmw baneasa zice schimb vascocuplaj, brate ...cost constatare 2mil

bmw otopeni zice bielete la verificare gratuita

augsburg.... imi curata radiatorul de aer de mizerie exterioara fara a necesita schimbul de vascocuplaj, iar la articulatie imi spune ca totul este mai mult decat ok.

pretul la curatat radiator: lucru efectiv 2h.... lucru de plata 4h x 70 RON.

 

per total...m-a costat un curatat banal de radiator ...5 mil :blink:

no comment

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
25 ron am dat eu pe filtru  ulei MANN ...

45  ron ..MANn  cel de aer

filtru  benzina 80 ron

microfiltru carbon ..115  ron

 

manopera  60 ron ..la un service de cartier

 

:blink: ....de restul de bani pana la 750 ron ..am fost  un weekend la mare .. :)

252806[/snapback]

 

bravo frate :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

eu sunt un pic in dubiu cu augsburg.... mi'am luat amortizoare sachs de la ei ..... si erau umede la cap dupa nici 2000km .... ma gandeam sa nu fie de la altceva.... in fine..... cred ca au fost niste idiotenii

 

acum sincer sa fiu .... am mari dubii privind augsburg... vreau sa iau tot ce tine de roti pe puntea fata .... bucsi/brate/bielete/amortizoare sa vad daca o fac sa fie mai teapana :blink:

260900[/snapback]

 

ma mira ce scrii, si eu am schimbat la E46 la ei, aduse de ei, tot Sachs; masina a parcurs de atunci cu mult peste 100.000 km iar amortizoarele lucreaza inca la peste 80%

 

daca erau umede de ce nu te-ai dus cu ele inapoi, nu ti-au oferit garantie?

Link to comment
Share on other sites

AUGSBURG

1 Buc.    Set lamele stergator parbriz                    103,00

      103,00

              Producator BOSCH

 

Ce ziceti e mult, putin ?

259044[/snapback]

 

la AB sunt 120 ron ambele (perechea) si ai certitudinea ca sunt facute sa intre exact on locul celor vechi; mare grija la lamelele de plastic pe a caror cutie scrie cu litere de o schioapa ceva de genul "Original Quality, graphited rubber"

Link to comment
Share on other sites

Importator direct pt filtre MANN e Auto Total. Augsburg le cumpara tot de la ei :blink:

248146[/snapback]

 

 

De aceea prefer sa cumpar de la Augsburg filtre Bosch, sunt importatori directi :)

Link to comment
Share on other sites

Atentie visavis de augsburg vs filaret....

Azi am fost la Automobile Bavaria siiiiii ,preturile pt 320 d sant:

 

Filtru ulei 66 ron

Filtru aer  140 ron

Filtru motorina 54 ron

Filtru polen 99 ron

Filtri epurator 144 ron!!!

276953[/snapback]

 

 

Second hand sau furaciuni? Nu sunt preturi reale! Iti dau eu 99 roni sa imi cumperi un filtru de habitaclu, cu carbon activ, ne intalnim maine la AB?

Link to comment
Share on other sites

:blink: unde este situat acest filtru epurator?trebuie schimbat si el la revizie?

276960[/snapback]

 

topic la offtopic

 

S-a mai vorbit pe forum despre el, dar ca sa nu ramana intrebarea fara raspuns, este situat langa filtrul de aer, recomandarea de service este sa se inlocuiasca la fiecare al treilea schimb de ulei. Este piesa 11, care vine in set cu 3 bucati de 14 si cu garniturile 12 si 13.

 

Nu stiu cat costa la Augsburg, la AB este 145 ron, l-am cumparat eu ieri.

post-6567-1188876964_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.