Jump to content

unde montam folie autorizata !?


Myx

Recommended Posts

E un tip pe 4tuning, care pune folii autorizate Llumar, 110E spate si luneta , inca 2 mil pe fatza. Eu tot astept sa isi gaseasca garaj, ca nu are unde sa puna, decat daca are clientul garaj ...

Pe spate mai inchis si pe fata mai deschis mi se pare stupid rau, se vede ca o ....

Eu imi pun aceeasi nuanta , fie ca e mai deschisa

221777[/snapback]

 

 

la masini negre se vede bine chiar daca e doar spatele .. Eu unul o montez pt utilitate in primul rand .. ..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E un tip pe 4tuning, care pune folii autorizate Llumar, 110E spate si luneta , inca 2 mil pe fatza. Eu tot astept sa isi gaseasca garaj, ca nu are unde sa puna, decat daca are clientul garaj ...

Pe spate mai inchis si pe fata mai deschis mi se pare stupid rau, se vede ca o ....

Eu imi pun aceeasi nuanta , fie ca e mai deschisa

221777[/snapback]

 

Uite cum se vede cu nuante diferite:

 

Ce nu-mi place la luneta mea aproape opaca e ca noaptea nu vad in ea nici urma de la lumina de mers cu spatele :blink:

Edited by cos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest IulianE
numai in Bucuresti sunt preturile astea nesimtite la folii...in provincie am gasit multe firme care pun folie la preturi cu mult mai mici.Si au servicii de calitate
Link to comment
Share on other sites

numai in Bucuresti sunt preturile astea nesimtite la folii...in provincie am gasit multe firme care pun folie la preturi cu mult mai mici.Si au servicii de calitate

234267[/snapback]

4,5 milioane tot in afara de geamurile fata la 320d touring folie llumar.service perfect,se lucreaza f bine.la buzau!

Edited by czr
Link to comment
Share on other sites

tocmai  am vazut folie montata de  Expert Detailing  pe un bmw ..cu o vechime de 6 luni ...Nu era perfecta ..La instalare s-au prins  fire de par ..si multe bule de aer ..datorita prafului cred ...Poate ca geamul nu a fost curatat f bine Dar in acelasi timp am vazut  si montaj perfect efectuat sau 99 % ...Deci depinde de cel care monteaza .... :blink: ..

220793[/snapback]

Mai ramane sa gasesti un cap de sobolan sau niste mucuri de tigara agatate pe acolo :)

Link to comment
Share on other sites

4,5 milioane tot in afara de geamurile fata la 320d touring folie llumar.service perfect,se lucreaza f bine.la buzau!

234355[/snapback]

 

Pai si pierd 1 zi + vreo 100-150 RON motorina + mancare + alergatura ? Se merita ? TOt pe acolo ajungi !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cu 150 euro cred ca iti pui celofan , toata masina cu o folie de calitate te duce la 250-300 euro !

 

Nu da nimeni autorizatie pe fata , deoarece nu e "legala" !

234221[/snapback]

 

Gresit, este legal , doar ca in decretul de circulatie nu scrie nimic.....in normele RAR-ului transparenta minima a geamurilor fata si a parbrizului trebuie sa fie minim 70% , pe spate si luneta nu conteaza............

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
Pai si pierd 1 zi + vreo 100-150 RON motorina + mancare + alergatura ? Se merita ? TOt pe acolo ajungi !

234478[/snapback]

nu ajungi deloc tot acolo

motorina buzau si inapoi la monstru ala de 320d e max 65 lei

Buzau-Buc 150km...retur 300km X 7%(sa zicem ca "te dai la ea")=21L x3LEI =63LEI

mancarea pe o zi nu sare de 70 lei,no-i fi vreun senator :blink:

o zi de munca pierduta...nu scade nimeni la salariu ca doar e Ro si ne intelegem

alergatura?drumul la Buzau e o placere ,e drum Europen foarte bun,o tii lejer in 180km/h,nu e deloc obositor

Acu ia fa si matale calculu...

Link to comment
Share on other sites

oricum 4.5 mil folia + 1.5 de cheltuiala sunt 600Ron

fata de 300E cat e folia in Bucuresti e o diferenta semnificativa

238909[/snapback]

 

Fiecare cu nebuniile lui ! Eu am vrut toata masina 3M si am cautat de mi-au venit spumele peste tot si abia am gasit !

 

In privinta asta , nu cred sa am succes in provincie !

Link to comment
Share on other sites

Folia Samurai cu 3 ani garantie si desigur autorizata costa la noi 327 ron pt laterale spate si luneta (transparenta 20, 35 sau 50%) plus 137 ron laterale fata (transparenta 70% conform cerintelor RAR).

 

Total 464 ron (cu tva inclus) si ai ca bonus o spalare plus ceruire care acopera diferenta de 14 lei fata de bugetul de 450ron :blink:

Link to comment
Share on other sites

Folia Samurai cu 3 ani garantie si desigur autorizata costa la noi 327 ron pt laterale spate si luneta (transparenta 20, 35 sau 50%) plus 137 ron laterale fata (transparenta 70% conform cerintelor RAR).

 

Total 464 ron (cu tva inclus) si ai ca bonus o spalare plus ceruire care acopera diferenta de 14 lei fata de bugetul de 450ron :blink:

239047[/snapback]

 

Acum 2 saptamani m-a sunat cineva de la ExpertDetailling

De apreciat ca sunati clientii in incercarea de a surprinde si nemultumirile acestora nu numai cuvinte de lauda ...

Un feedback negativ de multe ori e mai constructiv decat unul pozitiv ... :) in sensul ca produce o schimbare

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

@cyborg: probabil ca va referiti la fetele de usi. nu le demontam pentru ca folia se poate introduce sub fata de usa si fara demontare.

 

239221[/snapback]

 

Asta ziceam si eu, ca la voi nu se demonteaza fetele si se pare ca sunteti singurii care lucreaza asa. Consider ca asta e avantajul vostru fata de concurenti.

Link to comment
Share on other sites

eu am patit-o ...am cumparat masina cu folii puse(lumar 36%) omologate doar pe spate si luneta...cand am mers dupa certificatul de autenticitate la rar ma pus sa le dau jos pe fata...mi-a scos masina afara si nu a vrut sa imi dea certificat pana nu le-am dat jos pe fata(am nimerit un sclav care nici spaga nu vroia..parca era nascut in alta tara )....si cu toate ca m-am dus sa vada daca corespund seriile cu cartea de identitate (itp valabil,rar valabil) tembelu nu sa lasat pana nu le-am dat jos...oricum acum imi pun din nou pe dr.sarii in sectorul 6 lucreza superbine baietii...nu stiu preturile ,dar am sa postez dupa ce imi pun(uitati-va la poza si vedeti daca si astea erau folii de dat jos..si noaptea se vede in masina..:blink: )

post-5919-1180473196_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vreau si eu sa imi pun folie pe geamurile laterale fata omologate(am avut neomologate si mi le-au dat jos aia de la rar ..f..tu-i in gurita)vreau lumar pt ca asa sunt si cele pe spate ...cat m-ar costa si la cat la suta se poate omologa?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.