Jump to content

ionizare geamuri -- unde?


teddy

Recommended Posts

am auzit de un loc undeva spre valea cascadelor, in militari, unde se pot ioniza geamurile fumuriu, nu oglinda. stie cineva mai exact unde este? sau eventual alt loc prin bucuresti? poate si niste preturi aproximative?

vreau o nuanta ceva mai inchisa la geamuri dar foliile mi se par taranesti, am inceput sa le mai vad numai pe loganuri si berline.

Link to comment
Share on other sites

Cum te duci pe Iuliu Maniu, faci dreapta la Autogara Militari si la primul semafor (in dreapta mergi pe Independetei) pe partea stanga este service-ul Daewoo.

 

L.E.: eu am fost acum cativa ani si nu mi`a placut cum ies. Wlf are dreptate, de folie scapi usor...

Link to comment
Share on other sites

am auzit de un loc undeva spre valea cascadelor, in militari, unde se pot ioniza geamurile fumuriu, nu oglinda. stie cineva mai exact unde este? sau eventual alt loc prin bucuresti? poate si niste preturi aproximative?

vreau o nuanta ceva mai inchisa la geamuri dar foliile mi se par taranesti, am inceput sa le mai vad numai pe loganuri si berline.

220412[/snapback]

Dupa vreo doi ani o sa mergi inapoi la ei sa le dai alti bani ca sa-ti dea geamurile din nou jos, sa le bage in nu stiu ce solutii ca sa se curete, pentru ca nu o sa iasa la fel de bine ca si folia; o sa ramana multe puncte micute si transparente in IONIZAREA ta, mai ales daca geamurile nu sunt noi.

Nu ti-am spus poezia asta ca sa te fac sa te razgandesti, ci am relatat ceea ce am patit eu acum cativa ani, exact la firma de care intrebi tu.

Bafta ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

folii am avut pe multe masini, pur si simplu nu imi plac. si-a facut o cunostinta la astia din militari dar din pacate nu mai am numarul lui. tin minte doar ca iesisera superb si erau facute de aproape un an si nu aveau nici cea mai mica pata. oricum pe mine nu ma intereseaza sa fie transparenta foarte mica, vreau ceva gen 50-50. sa fie mai inchise dar nu atat de mult incat sa nu se mai vada nimic.
Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca se zgarie foarte usor stratul de metal aplicat pe interiorul geamului; trebuie sa fii foarte atent cand sta cineva in spate si da cu verigheta pe geam sa-l stearga, in cazul ca s-a aburit un pic.

Si, geamurile trebuiesc demontate, inclusiv luneta.

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca se zgarie foarte usor stratul de metal aplicat pe interiorul geamului; trebuie sa fii foarte atent cand sta cineva in spate si da cu verigheta pe geam sa-l stearga, in cazul ca s-a aburit un pic.

Si, geamurile trebuiesc demontate, inclusiv luneta.

220642[/snapback]

 

 

iar lucrarea e destul de scumpa ..in jur de 300 E ...

Link to comment
Share on other sites

300e mi se pare exagerat eu am dat pt un megane 3milioane si ceva anul trecut.

Nu cred sa se fi scumpit asa mult.

220779[/snapback]

 

 

cum frate ca mi-au cerut mie la un opel vectra 260 E ....initial am crezut ca fac misto de mine ..dar ala e pret .. :blink: ..3 mil era la dacie ..

Si sunt autorizate ?...

Link to comment
Share on other sites

cum frate ca mi-au cerut mie la un opel vectra 260 E ....initial am crezut ca fac misto de mine ..dar ala e pret .. :blink: ..3 mil era la dacie ..

Si sunt autorizate ?...

220924[/snapback]

Acum patru ani dadeau si autorizatie. Mai exact doar geamurile ionizate se autorizau la vremea respectiva. Din cate stiu eu -poate grsesc- ,acum nu se mai autorizeaza geamurile ionizate.

Edited by "ZIGZAG"
Link to comment
Share on other sites

Da exact pretul acela a fost la firma de Sebes iar la Pitesti era cu vreo 6-7 sute de mii mai mult dar avand in vedere ca Sebesul era mai aproape le-am facut acolo.

Da am avut autorizatie pt ele.

P.S Esti sigur ca firma din Bucuresti nu este intermediara ?

Link to comment
Share on other sites

Da exact pretul acela a fost la firma de Sebes iar la Pitesti era cu vreo 6-7 sute de mii mai mult dar avand in vedere ca Sebesul era mai aproape le-am facut acolo.

Da am avut autorizatie pt ele.

P.S Esti sigur ca firma din Bucuresti nu este intermediara ?

220959[/snapback]

 

 

Nu au ce sa intermedieze ..acolo le fac .....SI intr-adevar tin destul de bine ...Dar la pretul asta !..Pas ...

Link to comment
Share on other sites

P.S Esti sigur ca firma din Bucuresti nu este intermediara ?

220959[/snapback]

Firma se numeste GIP 96 (vis-avis de autogara Militari), nu este intermediara, mie mi le-a facut acolo, de fata cu mine, se dadea atunci autorizatie si certificat de atestare de la RAR...

 

Parerea mea este ca nu ies deloc placute datorita aspectului de oglinda si costa si destul de mult...

Edited by Sorin Golf 3 cabrio
Link to comment
Share on other sites

am auzit de un loc undeva spre valea cascadelor, in militari, unde se pot ioniza geamurile fumuriu, nu oglinda. stie cineva mai exact unde este? sau eventual alt loc prin bucuresti? poate si niste preturi aproximative?

vreau o nuanta ceva mai inchisa la geamuri dar foliile mi se par taranesti, am inceput sa le mai vad numai pe loganuri si berline.

220412[/snapback]

este pe bd preciziei nr 1 si se numesc gip service...

Link to comment
Share on other sites

a facut un tovaras ieri la ei (militari)..au costat 5 mil ..au autorizatie rar ,...primesti sticker cu certificare rar .. si un certificat de omologare .. ..dar din pacate la soare puternic se vad oglinda ..mie nu-mi plac ..transparenta e de 70 % ceea ce permite vizibilitate buna noaptea ......nici astea nici folia nu ma incanta ....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mie unul sincer imi plac ionizate , asa am luat masina sunt ok , cu omologare RAR , adica transparenta geamurilor fata e de 70% , pe spate si luneta nu conteaza.....pe drum garcea se leaga de cele cu folii neomologate.............. nu sunt zgariate deloc......mai vedem in timp.......oricum daca e sa se zgarie si folia are aceeasi soarta............... Edited by user008
Link to comment
Share on other sites

Mie unul sincer imi plac ionizate , asa am luat masina sunt ok , cu omologare RAR , adica transparenta geamurilor fata e de 70% , pe spate si luneta nu conteaza.....pe drum garcea se leaga de cele cu folii neomologate.............. nu sunt zgariate deloc......mai vedem in timp.......oricum daca e sa se zgarie si folia are aceeasi soarta...............

238539[/snapback]

 

Nu cred !

 

Folii zgariata nu prea am vazut , dar ionizate da !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ionizarea e un tratament antic de pe vremea cand Dacia 1310 sport coupe era cea mai smechera masina de tunat.

Pe forumul Dacia se pot citi toate experimentele legate de ionizare, nu stiu insa de ce se vorbeste pe forumul BMW de ceva atat de rudimentar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.