Jump to content

Vreau sa imi cumpar masina


MCO

Recommended Posts

M-as incadra cam in 9K. Tocmai de aceea am cerut ajutorul vostru. Daca aveti sugestii le astept cu interes.

eu la banii astia mi-as lua ori un e90 non lci dar destul de dotat si in stare f buna, dar asta inseamna automat un an gen 2007 sau mergi pe a2a varianta iti iei un e90 lci dar chel (cu mult noroc poate mai prinzi un xenon, o trapa, un navi) , 2009-2010 chiar. din astea aduse de la licitatii, km chiar daca vor fi spre 200.000 (dar atat cred ca vor fi si la varianta1) in general sunt masini servisate ca lumea doar prin reprezentanta, le poti verifica si amanuntit dupa serie etc...

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: pentru ca nu ai condus noaptea..

 

 

Are dreptate.

 

La 160 km/h consumul era de 6.8. Eu cand am venit din Dortmund acasa anul trecut am avut un consum mediu de 6.6. e90 320d. Ca sa ajungi la consum de 10 trebuie sa te chinui putin, ori tu ori masina.

Link to comment
Share on other sites

sunt putin pe afara cu costurile alea...

350 de euro ma costa pe mine motorina bruxelles - tulcea - bruxelles adica cam 5k km.. motorina e de mult sub 1.2 euro peste tot si daca are consum mediu mai mar e de 6.5 pe tot drumul ala e ceva stricat la masina , indiferent de cum prinde cei cateva sute de km din de care ii poate face mai tare.. prin DE

 

dar ma rog, e mai putin important.. mai important e cu cat prinzi avionul si cat stai pe acolo..in principiu poti face o cautare pe raza de 15-20 de km la un oras mare unde ai avion, alegi 2-3 masini pe care le poti vedea intr-o zi , alegi una din ele si a doua zi cel tarziu ai plecat cu ea cu nr cu tot...

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

De ce nu actualizezi anuntul? Lasi asa sa citeasca oamenii ca masina are 180.000?

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

asa este :din dortmund-bucuresti 1994 km x10%x1,5euro l=298.5+cit sunt taxele austria ,ungaria 320 sau 330,scuze nu sunt 350

da ,daca tu mergi cu 120 si un consum de 7% dai vro 220 euro +taxe ungaria si austria

au fost puse niste sume care sa l ajute pe om sa si faca un calcul estimativ,nu era nimic la euro,dar daca asta a deranjat....ma rog ,scuze

 

 

 

 

crafterul meu scoate sub 10% , parca prea mana larga esti . .vignetele sunt 30 euro , cu mancare si cafea se incadreaza in 250 euro ! fac europa saptamanal si stiu ce vorbesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salutare Tuturor!

 

Topicul se poate inchide, sau muta corespunzator, deoarece am achizitionat masina lui Andrei_VUV dupa ceva negocieri!

Masina este foarte in mintile ei beneficiind de o intretinere draconica la fostul proprietar (merci Andrei!) si sunt tare incantat.

Multumesc tuturor celor ce m-au ajutat/sustinut.

Toate bune!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.