Jump to content

Faruri e92


Alx07Cr

Recommended Posts

Greu sa le mai fixezi a.i

sa nu intre apa in ele. In productia de serie acestea se lipesc pe linii de asamblare cu roboti care pun adezivul precis in canalul carcasei, dar mai ales exact cat trebuie. Ca fapt divers...l ai desfacut fara sa rupi nimic pe la el? Sincer m as mira, intrucat adezivul acela se solidifica destul de tare devenind una cu plasticul.

Link to comment
Share on other sites

Le-am dezlipit pentru ca mi-am cumparat led markere,si nu se vedeau destul de luminate amandoua angel eyes (inelu' din exterior nu se vedea la fel de luminat ca cel din interior,se vedea foarte slab luminat,aproape deloc) si am citit pe net ca,din cauza bulbului unde intra soclu H8 trebe pus in pozitie perfecta astfel incat ca lumina sa ajunga in amandoua angel eyes. Le-am dezlipit fara sa rup nimic,la caldura,uite aici un tutorial
. Edited by Alx07Cr
Link to comment
Share on other sites

Salut ! Azi mi-am dat demontat farurile si am dezlipit sticla (plasticul) de pe far si acum vreau sa le lipesc inapoi,vroiam sa stiu ce adeziv sa folosesc ? Daca a mai facut cineva asta pana acuma ce adeziv a folosit ? Multumesc :)

 

mastic de parbrize de la Wurth

Link to comment
Share on other sites

mastic de parbrize de la Wurth

 

Mersi frumos ! :)

 

Bravo, felicitari entru curaj, incercare si reusita!

In clip nu spunea cumva ce pasta sa folosesti la re-lipire?

(sunt mobil si din pacate nu pot vedea clipul gasit de mine unde un altul spunea sigur si ce adeziv se foloseste. Tot la fel "sticla" desfacuta cu hot gun..).

 

Mersi ! Nu cred ca zicea,n-am auzit nimic....daca gasesti cumva clipu' si vrei poti sa-l postezi sa vad ! :D

Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos ! :)

 

 

 

Mersi ! Nu cred ca zicea,n-am auzit nimic....daca gasesti cumva clipu' si vrei poti sa-l postezi sa vad ! :D

 

Adica te apuca-si de demontat asa ceva.. si nu ai urmarit recomandarile tipului asta?.. :drinks:

O nebunie... pana il demonntezi prima data apoi, floare la ureche.

Pentru ceilalti, sfaturile tipului sunt foarte coerente; tipul stie ce face :hyper: :queen:

 

Tot el recomanda OCI Butyl Rubber Glue.. la comentarii.

Link to comment
Share on other sites

Adica te apuca-si de demontat asa ceva.. si nu ai urmarit recomandarile tipului asta?.. :drinks:

O nebunie... pana il demonntezi prima data apoi, floare la ureche.

Pentru ceilalti, sfaturile tipului sunt foarte coerente; tipul stie ce face :hyper: :queen:

 

Tot el recomanda OCI Butyl Rubber Glue.. la comentarii.

 

Am urmarit tot clipu',da' n-am mai citit comentariile :D,am reusit oricum... multumesc tuturor ! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.