Jump to content

Bmw e90, an 2008, avariat stanga fata.


Nitoi Cristi

Recommended Posts

Bmw e90 320d

Fabricatie 2008

Km - 120.000

Navigatie mica, senzori parcare, incalzire in scaune...

 

Intrata in tara in 2013 - Taxa platita si nerecuperata, fiscal la zi, eu o am din martie anul trecut si a costat 8300 eur.

 

In urma accidentului, la prima vedere sunt afectate :

 

Aripa stanga/dreapta

Airbag volan

Bara fata

Prag stanga

Radiator intercooler

Fuzeta stanga

Brate stanga

Janta stanga

Posibil si caseta de directie

Flansa amortizor

Probabil tampoane motor si cutie

Capsa de la abterie din portbagaj care sare la accident

Usa dreapta fata putin indoita si zgariata

Capota putin indoita - se poate repara

Lonjeron indoit

Podeaua infundata pe partea soferului

 

Daca am omis ceva sper sa se vada in poze, o sa fac altele maine.

 

Astept o oferta daca are cineva toate piesele necesare reparatiei.

 

 

Pret - 4999 negociabil, valabil cateva zile dupa care probabil o voi duce intr-un service.

Cristi - 0723072012

post-23404-0-69397400-1429211642_thumb.jpg

post-23404-0-52867500-1429211647_thumb.jpg

post-23404-0-27693000-1429211651_thumb.jpg

post-23404-0-73798500-1429211654_thumb.jpg

post-23404-0-23123300-1429211659_thumb.jpg

post-23404-0-17990200-1429211667_thumb.jpg

post-23404-0-10841500-1429211673_thumb.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Profitori....cauta si ei sa castige ceva de pe urma altuia. Daca ar vrea masina pentru el, de banii aia (3000) mai bine isi ia un E46. :thumbsup:

 

de ce nu o cumperi tu, atunci??

 

3000 euro ti se pare ca sunt bani putini??

 

3000 euro+ aprox. 3500 euro reparatia = 6500 euro un e90 care fuse avariat.....nu-i destul?

masina o vreau pentru mine nu pt revanzare, ca nu-i o afacere buna.

Edited by smr.paiu
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

O sa te coste mult reparatia.

 

Trebuie scos motorul, parbrizul si inlocuit stalpul cu toata partea din fata. Din cate vad caroseria e bombata, usile cel putin pe stg nu se mai aseaza in partea de sus.

 

Am patit si eu la fel, cu un e46 si nu a meritat reparat. Costa prea mult, 2500 euro. Asta insa e e90, e mai scump. Dar asa sunt si piesele.

 

 

La modul sincer, sa dai 4200 pe masina si sa bagi lejer inca 3000 ca sa o repari, dupa care ai o masina care a fost lovita .. nu stiu daca merita.

 

 

Urat moment, imi pare rau pt tine pentru ca stiu cum e.

 

Intadevar usa stanga fata e putin deplasata dar se inchide bine, nu atinge de cea din spate cand o inchizi.

 

Am fost cu pozele la service-ul unui prieten si mi-a spus ca se poate face dar inca nu sunt hotarat. Cel mai probabil o duc pentru o constatare mai amanuntita si o tin in service 1/2 saptamani sa vad ce oferte mai primesc dupa care o voi repara.

 

Ma gandesc serios sa iau una cu volan pe dreapta si sa iau tot ce imi trebuie dupa care sa vand restul pieselor, sunt cateva masini pe net la 3000/3500eur.

Link to comment
Share on other sites

Cea mai buna varianta din punct de vedere financiar e sa iei o masina cu volanul pe partea dreapta si sa iei piese de pe ea, apoi sa o dezmembrezi...

 

L.E.: Sau o masina trosnita in spate...

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Asta cu vandutul pieselor care raman e cu dus si intors. O sa vinzi ceva, dar in timp foarte indelungat, asa ca nu te baza pe banii recuperati.

 

Iar pe langa pretul masinii, mai intervine transportul ei, manopera etc.

 

Eu as vinde-o si as pune banii care trebuiau investiti si mi-as lua alta.

Edited by Beriba
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cea mai buna varianta din punct de vedere financiar e sa iei o masina cu volanul pe partea dreapta si sa iei piese de pe ea, apoi sa o dezmembrezi...

 

L.E.: Sau o masina trosnita in spate...

 

Daca nu gasesc piesele necesare reparatiei la un pret decent asa o sa fac, merg prima data la o constatare amanuntita in service.

 

Asta cu vandutul pieselor care raman e cu dus si intors. O sa vinzi ceva, dar in timp foarte indelungat, asa ca nu te baza pe banii recuperati.

 

Iar pe langa pretul masinii, mai intervine transportul ei, manopera etc.

 

Eu as vinde-o si as pune banii care trebuiau investiti si mi-as lua alta.

 

Inca nu sunt foarte hotarat, nu vreau nici sa o dau pe pret de nimic, cei 120k km tind sa cred ca sunt reali la cum arata interiorul.

 

Daca iau o masina cu volan pe dreapta macar stiu ca iese cum trebuie, la service mi-au zis ca nu e cazul de taiat si sudat lonjeron, se poate trage acesta fiind doar indoit foarte putin.

 

Cat despre restul pieselor ma pot ocupa eu, am unde sa dezmembrez, am mai dezmembrat.

Edited by Nitoi Cristi
Link to comment
Share on other sites

4200 e o oferta buna, da nu cred ca ti-a oferit cineva atat, cel putin efectiv sa iti puna banii in mana. O faci si la re-vanzare o dai pe ~6500 probabil

 

Nu tin neeaaparat sa ma crezi tu sau altcineva de pe forum, atat am primit momentan, intradevar nu a venit nimeni sa vada masina pentru ca nu sunt in localitate pana luni, din cauza asta am si scos-o de pe olx. Suna lumea in disperare iar masina nu se poate viziona pana pe 20, nu o sa crezi cati suna pentru a o lua in vederea reparatiei.

 

Sunt persoane care se ocupa numai cu achizitia de masini lovite, vad in anunturile lor f10, e60, e90, ma intreb daca si alea or fi fost dauna inainte.

 

Sunt multi care suna sau dau mesaje pentru schimburi.

 

Daca e sa primesc sub 4600, o pastrez.

Edited by Nitoi Cristi
Link to comment
Share on other sites

cea mai buna treaba daca vrei sa tii masina e sa cumperi una de anglia,sa sudezi indrepti pe acolo si sa te trezesti dupa ce bagi 3000 euro in ea ca trage dreapta/stanga si se aud tot felul de greierasi nu se merita. Edited by ovy318i
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.