Jump to content

BMW 520d E5 2009


akon

Recommended Posts

Vand 520d euro 5 din 2009,proprietar in acte!

Masina are 207.000km si din verificarile pe care le-am facut sunt reali.

Revizia este facuta la 203.500.Masina nu are absolut nici o problema tehnica si este foarte intretinuta,vopseaua fiind integral cea originala!

Nu bate absolut nimic la masina,frane schimbate,cauciucuri noi,update harti navigatie.

Pretul este 12.000e FIX si reflecta starea masinii.

VIN WBANX31040C093098

 

Dotarile masini le puteti vedea atat in poze cat si din serie.

post-7908-0-23124100-1430137762_thumb.jpg

post-7908-0-18104700-1430137781_thumb.jpg

post-7908-0-22666900-1430137825_thumb.jpg

post-7908-0-77224500-1430137995_thumb.jpg

post-7908-0-88672000-1430138002_thumb.jpg

post-7908-0-99591900-1430138010_thumb.jpg

Edited by akon
  • Like 3
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Pai oricum pierzi la orice masina.Daca o iei logic,garantat costurile de intretinere+devalorizarea ti-ar acoperii cu brio costurile mersului cu taxi.

Unele lucruri le faci pentru placere ca doar nu totul in viata se face calculat.

Oricum daca nu se da la banii astia ramane deoarece este o masina f ok,cu destul de multe dotari si nu necesita o perioada absolut nici o investitie.

  • Like 3
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Te astept la o verificare @smarius20 Masina nu are nici o problema.

Pe OLX am scris km asa din cauza filtrelor de cautare si mai ales a cumparatorilor dar la telefon am spus tot timpul cati km are masina,nu pun oamenii pe drum aiurea cum fac altii...

Invit pe oricine doreste sa vada masina si sa o testeze iar apoi sa-si spuna impresiile pe forum!

  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Asta este,macar la masina se poate verifica istoricul nu povesti de targ gen frustratul de mai sus care este suparat ca n am vrut sa i cumpar olandeza (nici nu era sigur ca e adusa din NL-vrajeala) si care ba era mare cunoscator ba el e mic nu stie nimic.Eu cand am vorbit despre masina lui au fost vorbe bazate pe verificari ale masinii nu presupuneri mizerabile.

In fine masina este 90% data deoarece am primit avans si astept diferenta.

  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Sa vedem daca va fi F10 sau ceva de la cerculete.Depinde ce o sa gasesc mai tentant.Am mers cu un A7 si inca sunt :hyper:

Ca o scurta remarca in urma vanzarii masinii am observat ca primul lucru care-l intreaba oamenii este pretul negociabil si km reali.Nu starea masinii,piese schimbate.Pana la urma am vazut masini cu 50mii care erau praf si pulbere.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Exact cum spune si colegul @nelufurdui cam dubios 160km in 3 ani si pe urma 40km tot in 3 ani. Si vezi ca si asta are power reduction. Eu nu am de ce sa fiu frustrat ca am vandut masina de mult si pe mai multi bani decat ti-o dadeam tie!!

Chiar pot sa spun ca ma bucur ca nu ti-am vandut masina si ca se bucura altcineva de fostul meu e60!!

Este nehotarat intre F10 si Audi A7 dar intr-un final va constata ca cea mai buna este Skoda Ocatavia Tour 1 pe care o avea la vanzare de vreo jumatate de an!!

""Cu bemveu e greu frate,nu toti poate!!!"""

Edited by smarius20
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mda sa stii ca mi cam dor de skoda,de altfel o masina care a costat mai mult decat f10 le tau.Vrei sa mi explici mie ce bani multi ai tu si ce sarac sunt eu? Nu ma prind...Chiar nu vrei sa-ti depasesti deloc statutul de saormerist?
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cred ca o skoda octavia tour costa mai mult decat un f10 chiar sh.Oricum discutia nu mai are nici un rost ca am deviat cu mult de la subiectul topicului!!

Nu stiu ce te face pe tine sa crezi ca am statut de "saormerist"???dar deja am deviat si o dam putin in jigniri si nu are rost!!

Bafta la vanzare!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Incheiem un subiect pe care l-ai inceput TU ca un magar care ma acuza ca vand o masina cu defecte pe forum!Masina are absolut toate cartile de noua,inclusiv cartea service completa,foile de la reviziile de 128 si 160k din DE si totul era in perfecta stare.Si se gaseste sa ma acuze cine?Unu care vindea o masina ce nu necesita nici o investitie si ea nu avea nici un istoric, bateria terminata,jante de nfl cu gume praf,pe fata troncanea,probleme la DPF si colac peste pupaza revopsita si plina de zgarieturi.Astept sa vad pe forum peste cateva luni F10 le,citez:'luat cel mai ieftin de pe autovit' plin de dotari si de ganduri bune si mai ales plin de putere ca din cate am inteles nu prea are!?!?Cu asta am terminat!

Ps.Saormerist ca asta faci,doar n-ai fi vreun matematician.

 

Topicul se poate inchide deoarece nu mai este de actualitate.Multumesc pentru gazduire!

Edited by akon
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Citez: "Exact cum spune si colegul @nelufurdui cam dubios 160km in 3 ani si pe urma 40km tot in 3 ani."

 

 

Aceasta mi se pare cea mai aberanta afirmatie. Caz concret: In aprilie 2012 am luat al meu E60 care atunci avea 2 ani jumate vechime, cu 168.000 km pe bord (REALI). Acum, dupa 3 ani utilizat de catre mine , am pe bord 208.000 km (REALI), cu reviziile facute de la 168k in reprezentanta in Oradea. Deci sa faci 40.000 in 3 ani nu e deloc SF , chiar daca vechiul proprietar a facut in 2 ani jumate de 4 ori mai mult. Daca masina ar fi fost de noua a vanzatorului,si in primii 3 ani ar fi facut 167.000km si dupa in urmtorii 3 ani doar 40.000km, da era dubios, dar asa ... Nu toti facem 30.000 km pe an .

Edited by Scorpio 82
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pai normal dar cauta nod in papura.

162.712km in 5.03.2012(imediat dupa adusa in tara inscrisa 5.2012 in RO)

~187.000km in 12.2013(deci 24.000 km in 1 an si 8 luni)

207.000km in 4.2015(20.000km in 1 an si 4 luni)

Eu am luat masina la 205k si acum are ~209k deci ~4mii in 1 luna,deoarece am avut ceva drumuri de facut.

 

De aici se vede clar ca media de km in Ro s-a pastrat,exact ce ai spus si tu.

Edited by akon
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Citez: "Exact cum spune si colegul @nelufurdui cam dubios 160km in 3 ani si pe urma 40km tot in 3 ani."

 

 

Aceasta mi se pare cea mai aberanta afirmatie. Caz concret: In aprilie 2012 am luat al meu E60 care atunci avea 2 ani jumate vechime, cu 168.000 km pe bord (REALI). Acum, dupa 3 ani utilizat de catre mine , am pe bord 208.000 km (REALI), cu reviziile facute de la 168k in reprezentanta in Oradea. Deci sa faci 40.000 in 3 ani nu e deloc SF , chiar daca vechiul proprietar a facut in 2 ani jumate de 4 ori mai mult. Daca masina ar fi fost de noua a vanzatorului,si in primii 3 ani ar fi facut 167.000km si dupa in urmtorii 3 ani doar 40.000km, da era dubios, dar asa ... Nu toti facem 30.000 km pe an .

E90-ul meu a mers in 6 ani ~230 000km, la fostii proprietari, iar la mine in 2 ani si jumatate a mers ~32 000km...Ce e rau sau anormal in asta?Daca vreau sa o dau peste cateva luni insemana ca sunt samsar ca am mers destul de putin cu ea comparativ cu ceilalti proprietari ai masinii? Stupid de romania!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ca o scurta remarca in urma vanzarii masinii am observat ca primul lucru care-l intreaba oamenii este pretul negociabil si km reali.Nu starea masinii,piese schimbate.

Exact...pretul in primul rand si sa dea bine in anunt. Asta am spus si eu de atatea ori, ca doar in ultimul an am trecut prin 3 vanzari :)

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.