Jump to content

ma ajunta cineva cu montarea pentru angel eyes


darie

Recommended Posts

As vrea sa stiu unde le leg sa primeasca curent ambele. Am RGB cu telecomanda si din ce am vazut,printr-o mufa care intra in cutiuta aia alba se face legarea la curentul masinii.

post-65003-0-28254300-1430484980_thumb.jpg

Edited by darie
Link to comment
Share on other sites

Eu m-am gandit sa incerc asa,poza unu e schema in paint,poza doi e cea cu mufa neagra,poza 3 acolo presupun ca trebuie sa leg angel eyes de cele doua fire de la becul de pozitie. E asa sau ma insel?

post-65003-0-99560600-1430487584_thumb.png

post-65003-0-66224800-1430487614_thumb.jpg

post-65003-0-31335700-1430487628_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

hai frate nu are nimeni un raspuns? poate ia foc masina daca nu trebuie facut asa :))

nu inteleg ce nu ti-e clar , controlerul ala alimenteaza toate 4 angel , e nevoie doar sa alimentezi acel controler prin mufa respectiva , te legi de la un singur far cu alimentare . Cel mai probabil vei avea eroare in bord din cauza consumului daca nu e vreun modul mai destept si include si anulatorul .

Link to comment
Share on other sites

Se poate si fara eroare,dar nimeni nu prea e dispus sa imi explice putin. Mufa are 2 fire si nu stiu daca sa leg masa pe caroserie si firu + pe firul de la pozitie sau ambele pe firele cele 2 de la pozitie. In fine,speram sa le fac cu ajutoru vostru,dar ma duc luni la vrun service si le bag lu aia 1 mil jumate cat mi-au cerut in buzunar. Multumesc,se poate inchide topicul.
Link to comment
Share on other sites

Dupa ''ajutorul'' primit pe acest fan club,dupa montarea inelelor am ramas cu chestia aia neagra pe dinafara,pentru ca nu o mai puteam monta :) . Ce efect are asta si care e rolul ei?

 

 

In fine,inelele inca nu le pot proba pentru ca nu stiu unde sa le leg. Pe becul de la pozitie ce a venit scos am un fir Maro si unul Negru cu verde.

 

Pe mufa de la inele am un fir Rosu si Negru.

post-65003-0-01739800-1430581600_thumb.jpg

Edited by darie
Link to comment
Share on other sites

rosu e plus si negru minus,legi la becul de pozitie,parca maro e plus,ca sa verifici daca nu ai aparat de masura,scoate becul de pozitie si un fir il pui la caroserie si celalalt verifici in mufa,cand sd se aprinde becul e clar ca e plus,eu la e46 nu am taiat firele,pur si simplu le-am cositoritt capetele la fire si le-am bagat in soclu in locul becului.
Link to comment
Share on other sites

Mersi,o sa incerc. Dar cu bucata aia de plastic neagra ce nu o mai pot pune la loc,ce fac? care era rolul ei si cu ce o sa imi afecteze?

daca nu poti monta ornamentul de plastic ai montat ceva gresit si va arata f aiurea . Am montat 4 seturi de angel eyes la E46 nu am patit asa ceva :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

La toate BMW-urile, firul MARO este masa.

 

Daca nu poti pune ornamentul acela negru la loc, nu ai montat bine angelurile. Trebuie sa iti permita sa il pozitionezi la loc.

 

Alimentarea o iei de la una din mufele de pozitie dupa care codezi ca sa nu iti mai dea eroare.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai pot monta ornamentul pentru ca am lipit angelu cu poxipol si dadea in angel cand am incercat sa il pun la loc,asta e..daca nu arata bine,o sa tai si il montez partial. Mersi pentru sfat,asa o sa le leg cand o sa imi iau conectori .
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Am zis ca daca tot este deschis acest topic cam pe aceeasi tema, sa cer si eu ajutorul colegilor aici, vreau sa imi montez CCFL pe masina (BMW E46 COMPACT). Se ofera cineva, contracost, evident, pentru zona Bucuresti? Multumesc frumos. Edited by patulea.adrian
Link to comment
Share on other sites

Pff, pe compact e lucru dracu', tre' sa dai bara jos pare-mi-se.

Intreaba-l pe XXL, poate se baga el.

 

Da, trebuie data bara jos, am cautat eu niste informatii pe net, dar as vrea sa puna cineva care a mai montat poate si pe alte modele, ca nu as vrea ca la prima gropa sa inceapa sa imi zdrangane cerculetele acelea acolo. ".Bogdan" daca imi poti da username-ul lui, pentru ca gasesc o gramada cu combinatia "XXL" dar simplu nu. Mersi frumos.

Link to comment
Share on other sites

Iti raspund aici:

 

@Kenbobo Legat de problema mea,faptul ca sunt verzi din ce am citit eu pe net sunt doar 2 cauze. NU sunt montate +- +- Sau nu au curent constant 12V. Eu le-am montat la becurile de pozitie,dar nu stiu cat curent trece pe acolo si daca e constant sau nu. Uite http://store.ijdmtoy.com/How-To-Hook-Up-RGB-LED-BMW-Angel-Eyes-a/445.htm

 

 

 

Ai incercat sa faci cum scrie acolo? Sa inversezi mufele care merg spre inele iar pe urma sa alimentezi modulul direct de pe baterie doar pt test.

 

Intr-adevar, nu ai tensiune constanta pe firele pt pozitie, ai semnal PWM (impulsuri) dar nu cred ca de acolo e problema.

 

PS: Esti sigur ca e conectata bateria la telecomanda? In mod normal are o folie de plastic intre baterie si lamele care trebuie scoasa ;)

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.