Jump to content

Vand BMW E39 520iA


zno

Recommended Posts

** BMW 520iA --- 150 C.P. -----EURO 3--- Packet M

 

 

Dotari:

jante aliaj, trapa, xenon, proiectoare ceata

 

Securitate:

ABS, alarma, airbag-uri, ESP

 

Confort:

geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, inchidere centralizata, radio/CD, servo directie, computer bord, scaune incalzite, senzori ploaie, incalzire auxiliara

 

Istoric:

primul proprietar, fara accident

 

 

Fabricatie:1999

Rulaj:160,000 km

Combustibil:benzina

Motor:1990 cm³ (Putere 150 CP / 110 kW)

Transmisie:automata

Norma Euro:euro2

Culoare:gri-metalizat

Numari de usi:4/5

Volan:pe stanga (normal)

Tara de origine:Germania

Tara inmatricularii:Romania

 

 

 

 

* Stare buna de functionare

* Stare estetica foarte buna, asa cum se vede si in poze

* 4 Chei.

 

* Masina a fost pastrata pentru un timp mai lung in garaj nefolosita si necesita o inspectie generala la mecanic si probabil mici reparatii.

* Masina a fost adusa din germania in 2007 si sunt singurul proprietar in Romania.

 

* motivul vanzarii: se doreste o masina mica

 

* Accept schimburi doar cu masini mici.

 

* Timbrul de mediu 856 EURO ( 3,870 RON )

* Impozit foarte mic ~ 120 RON/an

 

* Pretul este foarte usor negociabil

 

 

** Masina nu a fost avariata, nu are probleme asa ca va rog sa nu deranjati inutil, doar pentru cei interesati sa cumpere.

 

Tel: 0767891844

Pret: 2800E/ Usor negociabil

post-26800-0-97542200-1431422379_thumb.jpg

post-26800-0-30946100-1431422385_thumb.jpg

post-26800-0-21775200-1431422390_thumb.jpg

post-26800-0-05105900-1431422397_thumb.jpg

Edited by zno
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Scuze pentru raspunsul intarziat.

 

Cutia merge bine, desi as zice ca trebuie verificata acum, ca masina a stat 8 luni ne miscata in garaj. deci o inspectie generala la un mecanic ar fi necesara

 

Cum se prezinta cutia? Ma gandesc ca ar trebui sa fie ok la doar 160k km, lasand la o parte varsta masinii...16 ani.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

BunĂŁ seara,

v-am spus cand am vorbit la telefon ca sotia nu vrea golf 4 si ca in caz ca se schimba ceva va sun.

 

Din pacate, momentan cautam mai mult vanzare decat schimb.

 

O searĂŁ buna

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

~ semnul asta inseamna "circa 120 lei pe an"

Seriossss!!! chiar crezi ca eu nu stiam! Pai asta e mai grav, ca semnul inseamna apoximativ!!!!!! 120 lei.

 

Deci pana in 120 lei, daca chiar este sa despicam firul in patru. Iar impozitul real este intre 180 si 240 lei in funtie de judet. Deci aproape dublu......

 

Deci pana in prezent vanzatorul a venit pe forum cu o mica minciunica!!! :frantics:, oare or mai fi si altele? :rolleyes: Sunt curios cu nr. de Km. :thumbsup:

 

 

 

E euro 3 sau 2 ca te cam contrazici

Cred ca masina este pana in luna a 6/ 99 si este euro 2, vad ca are motorul model vechi si incalzirea scaunelor tot model vechi.Sau cine stie poate este 1998, ca vad ca a omis sa-si puna vin-ul masinii. Oricum masina a fost nfl.

 

Acum sa vedem daca ne da si noua vin-ul masinii, sa vedem exact cum sta treaba.

Edited by florin1967
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Tu credeai ca a iesit cu elemente FL din fabrica in anul 1999? :))))

Si vedeti ca motorul asta nu este decat euro 1 sau 2, niciodata 3!

 

Dar cine a spus si a crezut ca a iesit masina fl? Nu trebuie sa faci afirmatii gratuite :thumbsup:

Edited by florin1967
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dar cine a spus si a crezut ca a iesit masina fl? Nu trebuie sa faci afirmatii gratuite :thumbsup:

 

Auzi florin, eu zic sa cauti alt topic decat asta.

 

Ai vorbit cu mine pe OLX si aprape mi-ai facut masina rabla! Ai grija ca pana la urma eu sunt membru pe acest forum din 2009, am fost la intalniri, nu am de ce sa mint ca sa-mi vand masina.

Asa cum ti-am zis pe si OLX masina nu este de vanzare la pretul de 1800E oferit de tine!!! asa ca nu vad de ce ti-as oferi VIN-ul sau orice alta informatie in plus.

 

Cei care m-au contactat de pe forum le-am oferit toate detaliile.

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Auzi florin, eu zic sa cauti alt topic decat asta.

 

Ai vorbit cu mine pe OLX si aprape mi-ai facut masina rabla! Ai grija ca pana la urma eu sunt membru pe acest forum din 2009, am fost la intalniri, nu am de ce sa mint ca sa-mi vand masina.

Asa cum ti-am zis pe si OLX masina nu este de vanzare la pretul de 1800E oferit de tine!!! asa ca nu vad de ce ti-as oferi VIN-ul sau orice alta informatie in plus.

 

Cei care m-au contactat de pe forum le-am oferit toate detaliile.

Imi pare rau dar cred ca ma confunzi, eu nu am vorbit cu tine pe olx, cred ca ma confunzi, si in primul rand nu ma cheama florin.

 

Asa ca imi pare rau de ce spui ca ti s-a intamplat.

 

Dar vad ca ai timp sa faci acuzatii, dar nu ai timp sa pui vin-ul masinii, care ti l-am cerut.

 

Iar eu ti-am spus ca vii cu,, o minciunica" in privinta impozitului. Eu nu am vazut impozit de 120 lei in Romania la capacitatea care o are masina ta. Am spus asa diplomat minciunica. Dovedeste-mi ca ma insel eu. Si daca esti membru din 2009, asta iti da dreptul sa fii asa.

Ok. cum crezi tu... si iti doresc spor la vanzare.

Edited by florin1967
  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca iti pare rau, coincidenta este prea mare ca:

* pe tine sa te cheme florin1967 iar ala pe olx florinarsenie

* sa ai la profil : a6, 2.5 TDI 180ps si pe olx aceasi masina sa fie de vanzare

* poza de la profil sa fie aproape la fel cu o poza din acel anunt pe OLX

* si ambii useri din Brasov!

 

Nu am ce sa-ti dovedesc / sa-ti ofer.

 

"Rabla mea" nu este de vanzare pentru tine.

  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sunt unii oameni care,chiar DACA VAND o masina ieftina de 2-3 mii de euro,nu inseamna ca se uita la fiecare leu precum potentialii cumparatori de asa masini. E normal sa nu stie exact cat e impozitul sau cat trebuie platit la taxe, SA SE INTERESEZE cumparatorul. Da ,probabil masina e mai putin perfecta decat in secunda in care a iesit din fabrica - DAR fa o verificare a realitatii, cumparatorule, asta e masina pe care ti-o permiti, ca daca ai avea bani de masina noua n-ai mai intreba pe forumuri. Stiu, viata e greu. Dar e si frumoasa.
  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.