Jump to content

seat leon fr


sergy4ever

Recommended Posts

tocmai de asta am intrebat ,,,,,,ma gandeam ca am eu gusturi invechite ,,,, :) :) :) caci ca argument final imi zice ca prezentatorul de la topgear ,a dus o galeata cu kkt pe care scria bmw ,,si aintrebat " daca a-ti cumpara-o ??" secventa pe care n-am gasit-o :blink: :) :)

toti posesorii de seria 5 ,,,cred ca ar fi indignati ,,,nu contest ca seatu are si el calitati ,,,dar sa revenim cu picoarele pe pamant :D

Link to comment
Share on other sites

Conteaza caii putere si greutatea masinii. Si bineinteles la start are un avantaj propulsia in conditii de aderenta buna.

In cazul de fata pe 400 de metri nu are nici o sansa bmw-ul, e si mai greu si cu motor cu mai putini cai putere.

224106[/snapback]

dar pe o distanta mai mare?? :blink: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

dar pe o distanta mai mare?? :blink:  :)  :)  :)

224490[/snapback]

 

fa o liniuta cu prietenul tau cand primeste masina si aflii adevarul;intreceti-va si in trafic printre masini ca sa exploatati capacitatile masinilor in depasire;si daca seat-ul amicului te va ,,face'' care-i problema?inseamna ca n-ai masina buna?de altfel daca ma gandesc mai bine e cam fara rost topicul asta si probabil ar trebui inchis;ca si concluzie multumeste-te cu ce ai pt. ca intotdeauna va exista o masina mai buna ca a ta,orice ai avea.

Link to comment
Share on other sites

dar pe o distanta mai mare?? :blink:  :)  :)  :)

224490[/snapback]

Pe distanta mai mare conteaza numai caii putere si aerodinamica masinii (adica viteza maxima a masinii). Leonul FR are 200 CP, deci are top speed mai mare decat BMW-ul 525d. Din ce-am gasit pe internet ar fi vorba doar de 5 sau 10 km/h (am gasit date diferite in 2 locuri diferite, nu stiu exact care e adevarul).

Accelereaza mai repede, are top speed mai mare => si pe distanta mai mare e avantajat.

 

Dar conteaza cum te simti tu in masina. Mie nu imi place interiorul noului Leon, indiferent de echipare, si nici exteriorul. Nu mi-as cumpara Leon nici varianta Cupra, desi probabil e o masina buna.

Link to comment
Share on other sites

Pe distanta mai mare conteaza numai caii putere si aerodinamica masinii (adica viteza maxima a masinii). Leonul FR are 200 CP, deci are top speed mai mare decat BMW-ul 525d. Din ce-am gasit pe internet ar fi vorba doar de 5 sau 10 km/h (am gasit date diferite in 2 locuri diferite, nu stiu exact care e adevarul).

Accelereaza mai repede, are top speed mai mare => si pe distanta mai mare e avantajat.

 

Dar conteaza cum te simti tu in masina. Mie nu imi place interiorul noului Leon, indiferent de echipare, si nici exteriorul. Nu mi-as cumpara Leon nici varianta Cupra, desi probabil e o masina buna.

224801[/snapback]

a lui are 170 de cai ! deci sunt 7 cai in plus ,,,,,ramane de vazut ,,,,,facem o linie,,si va spun rezultatul :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.