Jump to content

Husa protectie capota


.Bogdan

Recommended Posts

Salutare,

 

Stie cineva de unde pot cumpara husa de protectie pentru capota/spoiler (chiar si oglinzi). Ca sa fiu sincer, nu am vazut nici un E46 cu o astfel de husa, insa am vazut nenumarate alte marci. Exista vreun producator/comerciant care e specializat pe asa ceva ? Nu vreau folie protectoare a la ExpertDetailing, nici alte bullsh|t-uri...:)

 

Apreciez orice informatie :blink:.

post-1921-1177334537_thumb.jpg

post-1921-1177334543_thumb.jpg

post-1921-1177334549_thumb.jpg

post-1921-1177334555_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Stie cineva de unde pot cumpara husa de protectie pentru capota/spoiler (chiar si oglinzi). Ca sa fiu sincer, nu am vazut nici un E46 cu o astfel de husa, insa am vazut nenumarate alte marci. Exista vreun producator/comerciant care e specializat pe asa ceva ? Nu vreau folie protectoare a la ExpertDetailing, nici alte bullsh|t-uri...:)

 

Apreciez orice informatie :blink:.

225143[/snapback]

Vezi pe ebay daca ai cum sa comanzi.Parca am vazut la un moment dat ...

Link to comment
Share on other sites

Decat sa-mi pun taranie din aia pe masina mai bine o zgarii cu cheia.

 

Sincer... intereseaza-te de un Clear bra care e la fel de bun si nu se observa.

 

Mi se pare la fel ca husele alea din targ de se pun pe volan. Ca atunci cand vrei s-o vinzi sa nu se vada kilometrii domne... Bucura-te de masina si las-o frumoasa cu e nu ii pune monstruozitati pe ea. O zgarietura nu a omorat pe nimeni oricum.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Expert Detailing ofera o folie protectoare care se lipeste pe jumatate din capota (in loc de acea husa urata) si care nu se vede decat daca te uiti cu atentie!

Este foarte folositoare daca rulezi pe autostrada cu viteze de ~ 200 km/h pentru ca la viteze de gen este inevitabil cand te apropii de masina din fata sa sara pietricele!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

In primul rand caut ceva nu pe jumatate de capota ci care va acoperi toata capota (pozele erau cu titlu de exemplu). In al doilea rand husa neagra+masina neagra = discretie. In al III-lea rand, va fi folosita doar la drumuri lungi pentru ca m-am saturat sa tot fiu bombardat cu pietricele.

 

Multumesc inca o data celor care au avut de oferit informatii cu adevarat utile si anticipat tuturor care vor mai oferi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
In primul rand caut ceva nu pe jumatate de capota ci care va acoperi toata capota (pozele erau cu titlu de exemplu). In al doilea rand husa neagra+masina neagra = discretie. In al III-lea rand, va fi folosita doar la drumuri lungi pentru ca m-am saturat sa tot fiu bombardat cu pietricele.

 

Multumesc inca o data celor care au avut de oferit informatii cu adevarat utile si anticipat tuturor care vor mai oferi.

225579[/snapback]

Ma gandesc ca se poate gasi la firele care tapiteaza interioare?

Daca nu gasesti in Ro, poti cauta pe front bra pe ebay

Uite asta vinde "sutiene" la pret fix pt pontiac, dar are adresa de mail pusa in anunt, si poti sa ii scrii sa ii zici ce vrei...

 

LE: ooops....scuze..:blink: am crezut ca asta e topicul unde se poate continua discutia...daca e nevoie, puteti sa mutati postul meu in topicul respectiv.....

Edited by cos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

are cineva asa ceva sau a avut? m-ar tenta sa-mi cumpar sa o folosesc vara in loc de parasolar, e mult mai practica pt ca acopera si lateralele fata. pe partea de plafon are consecinte negative(cum ar fi transpiratia suprafetei de dedesubt->consecinte asupra vopselei?)

cum se prinde la usi?ca acolo vad cu capse cumva, dar mai practic cred ca ar fi sa prinda intre usa si caroserie.

husa parbriz+laterale fata

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Uite cum se ridica un topic vechi la lumina :)

 

In vremurile de demult, concluzia majoritara a fost ca bucata aia de material inestetica poate fi inlocuita cu succes de o folie protectoare transparenta. Sau nu :) Mai ales daca iti place ideea de "car bra" :) :

 

 

http://i142.photobucket.com/albums/r120/namsane/CHPT5SEC2/ad4.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu prea vad legatura din poza cu mini cu ceea ce am intrebat eu. in poza este vorba despre protectie capota impotriva pietrisului si/sau a insectelor.

eu am intrebat despre husa pt parbriz si geamurile laterale fata impotriva radiatiilor solare si protejarea interiorului impotriva incingerii excesive.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.