Jump to content

antifurt oglinzi


Guest juststy

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Buna seara tuturor, vreau sa fac si eu o mica precizare, in legatura cu antifurturile astea, am zis sa le incer ci seu pe un E90 si a tinut smecheria fix o luna, aseara le-am gasit rupte din usa, cred ca sa suparat ca nu a putut sa le scoata, asa ca dintr-o paguba de 200 lei sa transformat intr-una de 4000 de lei cat sunt oglinzile cu totu, ca nici fire nu mai am, asa ca recomand sa nu mai incercati antifurturile ca sar putea sa inimeriti unu suparat ca la mine sa va faca mai bine de atat.

 

 

 

 

P.S. daca aveti alte idei de antifurt ar fi dragut sa le impartasiti mai ales ca treaba asta cu scriu pe oglinzi nu prea mai tine.

 

 

 

O zi, cat se poate de buna, in conditiile actuale :)

 

Exact asta fac pt. cã prea multã lume le-a scris ºi nu le mai merge ºmecheria. Aºa zic ei cã ne forÞeazã sã nu le mai scriem ºi sã le rãscumpãrãm. Cât voi avea maºina le voi marca. ªi dacã chiar nu se mai poate, dau maºina pe cât o fi ºi adio. Nu e nimeni fraierul lor ºi nici nu suport ºantajul unor animale, mã bip pe el de fier, gãsesc eu a doua zi 4 roÞi sã ne care bagajele.

 

Ar mai fi soluĂžia cu un capac ĂŽn locul lor Âşi sĂŁ merg fĂŁrĂŁ (de rahat) sau o adaptare dupĂŁ ceva gen http://home.comcast.net/~yanlab/usa/produc...leRearView.html, dar ideal ar fi sĂŁ se lege la monitorul maÂşinii sau de preferat la o oglindĂŁ de interior Âşi cu funcĂžia de monitor dual.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar trebui sa organizam niste actiuni de genul asta, sa se duca vestea ca e cam riscant sa iti bagi mana la oglinzi, nu de alta, dar e posibil sa ti le prinzi in capota de la portbagaj si sa nu iti deschida nimeni pana dimineata. Ca de politie si de judecatori ii doare la basca.
Link to comment
Share on other sites

Cã vei rãmâne fãrã geamuri, roÞi etc.

 

Azi am aflat cã au avut tupeu sã fure oglinzile de la un X5 al unui patron (de etnie, deci nici mãcar asta nu conteazã) din faÞa magazinului sãu, care are oameni În permanenÞã acolo. Aºa cã dacã nu le e fricã Într-o atare situaÞie, noi sã fim sãnãtoºi, parcã prevãd În scurt timp un X3 de vânzare :)

 

Cred cĂŁ le merge bine afacerea dacĂŁ sunt dispuÂşi sĂŁ riÂşte mult pt. 2 oglinzi indiferent unde se aflĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Se vede treaba ca nu stii cat umbli cu asigurare ca sa iti iei banii pe oglinzi furate. 1. politie - reclamatie. 2. asigurator-constatare 3. service-inlocuire 4. politie-dovada 30 de zile 5.asigurator-cerere despagubire

 

Ultima data cand mi-au furat oglinda am facut plangerea, mi-am pus alta si am renuntat la asigurare.

 

 

sigur baiatul nu stie despre ce e vorba.....pana primesti un numar inregistrare la politie dureaza 30 de zile pt ca astea sunt trimise la parchet ....pana ajung ...pana vina inapoi la politie e mult de asteptat ....iar poi tre sa pierzi o juma de zi la asigurare.....o juma de zi sa mergi la un service sa iti comanzi oglinzi ....mai astepti dupa ca sa primesti acceptul de plata de la asigurator....dureaza in mod clar peste o luna de zile :) :) :twoup: ca de ...politia nu se streseaza cu astea ...mai bine ridica o masina parca intr-un loc "ilegal" si s-a scot cu 7-8 mil ....ce tzara de kkt :( :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.