Jump to content

Piese


bmwantony

Recommended Posts

Salutare,

 

Am reusit in cele din urma sa cumpar un 530d an 2005, sedan...a fost un prieten cu ea in service la bmw ploiesti inainte de cumparare... v-as ruga daca mi-ati putea spune care ar fi costurile pentru aceste piese + manopera macar orientativ sa stiu ...

 

* acestea sunt problemele masinii dupa constatarea service-ului :

 

-DISCURI FRANA FATA SUB LIMITA ADMISA DE GROSIME ( as dori sa cumpar discuri si placute fata originale ).

-BUCSI OSCILANTE PUNTE SPATE, STANGA SI DREAPTA CU JOC (aici daca se merita piesa sa fie originala sa imi spuneti va rog ).

-JANTA STANGA SPATE SUDATA SI DREAPTA FATA ( nu stiu ce a patit fostul proprietar cu ea dar pentru minu nu prea a contat la ce drumuri sunt in ro.)

-ARIPA DREAPTA SPATE REPARATA.

-USOARE SCURGERI ULEI MOTOR IN ZONA TURBOSUFLANTA. ( mecanicii au spus ca e o garnitura).

-CAPAC MOTOR SPART. (am intrebat de ce era spart pe fostul proprietar el "un mecanic a uitat un surub prins si a tras de capac").

-LAMELE STERGATOARE FATA ZGOMOT IN FUNCTIONARE.

 

Nu stiu sincer sa pun poze am sa las sit-ul cu pozele masinii, nici eu nu am vazut masina live. http://olx.ro/oferta/bmw-530-d-full-ID489A6.html

Daca imi puteti spune niste preturi si daca cunoasteti un site pentru ele...eu am cautat dar discuri frana fata originale nu am gasit....doar placute si bucsi ...

 

Va multumesc

Edited by bmwantony
Link to comment
Share on other sites

Pai la jante nu exista decat solutia second hand, nu se merita sub nici o forma sa iei doua jante noi, iar cu aripa nu inteleg ce ai vrea sa ii faci daca e reparata.

Cu 500 de euro ii iei discurile, placutele, capacul toate originale si bucsile si stergatoarele ceva foarte bun.

Link to comment
Share on other sites

loviturile si jantele le-am trecut asa ce au trecut cei de la service dar nu ma deranjeaza..

maine iti las pm cu seria masinii daca nu luni sigur...si poate imi faci o oferta. m-ar interesa si un cric :-p

ms mult

Edited by bmwantony
Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat. Poti avea ca si rezerva orice tip de cauciuc. Legat de capacul motorului, despre care capac este vorba? Poate fi, zic eu, achizitionat si din dezmembrari, inlocuit garnituri, si e ok.
Link to comment
Share on other sites

este acela care vine peste motor ...cel de plastic cu emblema.

Pentru un schimbat de bucsi spate ar fi 500 lei cu manopera vi se pare mult? am intrebat un mecanic ( sincer nu am idee(offtopic) )

Edited by bmwantony
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.