Jump to content

faruri


madax

Recommended Posts

Imi intra apa la faruri dupa ce spal masina, sau merg in ploaie. Se aburesc, cu toate ca nu vad nici o spartura sau fisura. Se pot demonta geamul exterior de cel al blocului farurilor si apoi curata si lipi, sau trebuie inlocuit farul cu totul? A mai patit cineva la fel si a rezolvat problema altfel? Sfaturi, va rog.
Link to comment
Share on other sites

eu am cumparat faruri noi la e39 si cand spalam masina sau cand era frig(le am de 2 luni) se abureausi se vedeau f urat. le-am demontat,le-am adus in casa si am pus silicon transparent in strat subtire,si acum sint perfecte. dar trebuie avuta multa multa rabdare ca daca dai pe langa se pateaza si iese o mare tiganie. daca mai aveti si alte solutii de rezolvare as vrea sa le aud
Link to comment
Share on other sites

eu am cumparat faruri noi la e39 si cand spalam masina sau cand era frig(le am de 2 luni) se abureausi se vedeau f urat. le-am demontat,le-am adus in casa si am pus silicon transparent in strat subtire,si acum sint perfecte. dar trebuie avuta multa multa rabdare ca daca dai pe langa se pateaza si iese o mare tiganie. daca mai aveti si alte solutii de rezolvare as vrea sa le aud

226460[/snapback]

 

 

si la mine se abureste putin( cam 10 % farul dreapta cand spal masina .....nu pot sa spun ca ma deranjeaza ..

Link to comment
Share on other sites

Fratilor, cred ca intra apa in far, dar nu stiu pe unde. Daca deschid capacul de deasupra pt aerisire a farurilor, vad la baza farurilor apa care se usuca f.greu. Si cu farurile aprinse se usuca greu.

Masina e din 2000 nov sau dec. , nu are facelift ( nu e cu angel-eye), e cu pozitie pe farul 2 din interior si lumina de intalnire ext. pe xenon. Daca se poate demonta si lipi, vreau sfaturi. Daca nu, aplic CASCO subit. Merci.

si la mine se aburesc ,,la un e39 ,,2001 da nu e asa de urat ,,,! se usuca  repede ,,daca mai aprinzi si farurile :blink:  :)

226596[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Fratilor, cred ca intra apa in far, dar nu stiu pe unde. Daca deschid capacul de deasupra pt aerisire a farurilor, vad la baza farurilor apa care se usuca f.greu. Si cu farurile aprinse se usuca greu.

Masina e din 2000 nov sau dec. , nu are facelift ( nu e cu angel-eye), e cu pozitie pe farul 2 din interior si lumina de intalnire ext. pe xenon. Daca se poate demonta si lipi, vreau sfaturi. Daca nu, aplic CASCO subit. Merci.

226614[/snapback]

nu sunt 100% sigur dar s-ar putea sa mearga prin vestita metoda a fierberii farului...cel putin la e34 asa se desfac mai usor geamurile de far..insa pe de alta parte la e34 partea de care se lipeste geamul e metalica ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.