Jump to content

320d, an 2010, 184 CP, piele, navi


severin31

Recommended Posts

Eu mi-am vandut e60-ul cu 14250 E, asadar se poate obtine si pretul corect al masinii, atat timp cat esti realist si stii starea exacta a masinii pe care o ai. Si nici n-am stat cu ea mult la vanzare, in mai putin de 2 saptamani am dat-o si nici macar nu am pus-o pe autovit.

 

Bafta la vanzare!

Bravo tie,mai conteaza si norocul...

Oricum la masina aia in afara de km putini si cutie automata nu vad altceva interesant..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Are 163 cp, navi mic, scaune de stofĂŁ, culoare banalĂŁ.

Ămi place așa ceva: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gf2df.html#4170677380;promoted

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ceri destul de mult. Sincer sa fiu, degeaba enumeri "volan" M- Nuca "M" si piele.

 

De ce ? Eu mi-am luat masina in august si inainte cautasem deja 5 luni de zile aproape. Am gasit masini cu "piele neagra" am gasit masini cu piele "coniac" si nu mi-au placut deloc.

 

Am cautat sa fie 163CP, interior deschis si am ales un interior "total crem" cu volan Sport de CHROM fara M, nu mi se par chiar asa de frumoase ornamentele M. Bineinteles ca nu avem aceleasi gusturi. Am cautat ca masina sa fie adusa din afara, am verifiact KM. 148.000KM + toate consumabilele schimbate. Are si dotari, interiorul este super chiar daca nu este total piele se intretine mai greu dar merita. Oglinzi rabatabile la inchidere, stocare filme si altele. Inca un moft a fost ca masina sa fie doar "neagra" si "alb" nici nu ma uitam la alte culori. Puteau sa aiba si trapa si piele bej pana si in Portbagaj(glumesc) daca nu gaseam masina neagra nu ma uitam la ea. Pretul a fost de 12700e. Singurele preferinte neagra + interior deschis. Asa ca ai ales un pret destul de piperat. A, si anul 2011 luna 6. Deci zic eu ca destul de ok.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deci ni le masuram!

Ti-ai ales 163 cp, vorba vine, ca de fapt n-ai gasit de 184 cp neagra afara si blonda inauntru. Sau te-ai gandit sa consume mai putin, poate e efficient dinamic ca ai dat lovitura, vei economisi 10-20 lei pe luna.

Pentru ce ai nevoie de rabatarea oglinzilor? Unde o parchez, mi-au lovit oglinda dreapta de mai multe ori. Ce bine daca le aveam rabatate, sa nu fie zgariata doar ea, ci si usa.

Fa-i topic si comparam atunci.

Are xenon adaptativ?

  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Da, am. Am ales 163 deoarece 177 am inteles ca aveau niste probleme, fix 163(120kw) asta am cautat. Faza cu rabatarea am spus-o ca o dotare :-??

 

Un unchi are tot un bmw cu motor de 163 CP si este extrem de multumit de el si am mers si eu pe principiul asta.

 

Un 184 am gasit si neagra si blonda la interior insa se cereau cam multi bani pe el, bineinteles avand si KM putini.

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GeGD3.html#2e353391ad

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca a facut 70mii pe gropile din Romania e echivalentul a minim 200mii in afara. Deci tot branza aia e.

 

gresit, a mea a facut in jur la 80 de mii pe gropile din ro, pana acuma am achimbat doar doua bucsi la bara stabilizatoare, altceva nu necesita schimbat nimic in vara

o nenorocesti binenteles daca dai peste ele fara nici un pic de mila de masina, mergi mai cu simt de raspundere ca altfel iti bati joc de bani tai

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ca un fost posesor de E90,masina pe care am tinut-o de la 143k,din Germania pana la 223k kilometrii,deci 80.000 km numai pe drumuri de Romania,pot sa spun ca masina nu a suferit din cauza drumurilor sau a prafului atat de mult.Pe partea de directie,in afara de 2 amortizoare fata(care la E90 nu costa atat de mult),altceva nu s-a intamplat,masina avea in continuare o tinuta de drum impecabila
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.