Jump to content

e46 318 FL/ N42b20


Niku1994

Recommended Posts

la masini care se invart intre 3000-4000euro nu mai exista masina ieftina sau scumpa. nu e nicio garantie ca una scumpa e mai buna decat una ieftina. trebuie grija mare la achizitie ,mult noroc si evident cascaval in portofel ca la vechimea asta sigur pica destule.

S-ar putea sa crezi ca una de peste 3500 euro e in stare mai buna ca una de 3000 si sa te inseli find SH e loz in plic.

 

Trebuie sa mergi cu cineva ca detine un e46 si se pricepe la cunoasterea problemelor asta daca nu vrei sa mergi la un service si sa o testezi dar din cate am vazut pe forum nimic nu mai e sigur si multi mecanici stiu numa sa te stoarca de bani.

 

Are deja 13 ani acest model de schimbat piese o sa schimbi, normal ar fi pe parcurs si nu dupa prima saptamana sa te trezesti cu martori in bord.

Link to comment
Share on other sites

Salut si eu vreau un N42. Stie cineva din ce an s-au introdus noile piese la distributie?

 

Eu inclin spre masina asta..... http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-318-cabrio-top-zustand-top-ausstattung-oyten/213973710.html?origin=PARK

 

Pareri?

 

 

Off. are cineva detalii despre masina de mai jos?

 

http://olx.ro/oferta/vand-bmw-m3-e46-ID4u5UY.html#361e0d7661

 

Multumesc.

Edited by ktod_16
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu ma sperie pe mine setul de semeringuri alea le schimbi o singura data la cum ati zis si voi.

Motor disel nu prea imi place si cand se strica o turbina sau ceva mai nasol, cheltui mult mai mult decat la un benzinar. :)

Mi se pare mult mai fiabil un benzinar pentru niste semeringuri si distributie le schimbi odata sau depinde cat ti masina nu ma sperii.

Nu ma criticati dar eu prefer benzinar peste disel:) e mai sportiv si poti scoate si un consum frumos cu 318 2000 cmc 143cp.

Am mai gasit o masina asta e mai intretinuta mai prezentabila decat cea care am pus-o pirma data.

 

http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-e46-318i-143-cp-2002-facelift-taxa-nerecuperata-ID4HkSO.html#f046f87724

 

Voi ce credeti despre masina asta :)?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dupa numerele de la masina poti deduce ca apartine unui tanar care a facut-o cum a vrut el.

Nici mie numi plac stopurile alegere neinspirata dupa parerea mea ,prefer unele OEM fata de cele actuale.

 

Angel eyes e de forma se vede foarte slab, poate e de vina si poza dar asta nu e o problema se poate trece usor cu vederea.

Jantele sunt frumoase nu stiu de pe ce model vin(cineva sa clarifice F30?) dar daca se potrivesc cu marimile din talon nu vad de ce leai schimba.

 

Iar in bord as prefera orice alta culoare la afisaj in afara de portocaliu ala(care este si la logan....) pe care il am schimbat de cand am cumparat propria masina si e destul de placut la ochi.

Masina e din 2002 unele lucruri o sa cada de pe ea e clar dar nu o sa fie gaura in cer mai ales daca masina e intretinuta cum sustine proprietaru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.