Jump to content

530D F07 :)


cristian85

Recommended Posts

Ce prost a fost vopsita bara spate. In rest sa o stapanesti sanatos si fara probleme!

 

 

Ai dreaptate....aici sunt meseriasii de broscari din italia...pentru cateva zgarieruri au vopsit bara fata -spate.... :)

urmeaza sa o duc la un profesionist pt o revopsire a elementelor cu pricina.

acum 3 saptamani am luat una asemanatoare....avea prea multe probleme masina ( KM 210.000...tamponi motor...articulatia fata - spate....discuri si placute consumate.....fulia vibrochen....o scugere la cutie...si era prea jegoasa)

am dus masina inapoi si am luato pe asta.... km 160.000 si fara probleme.

in rest sunt multumit,

post-49421-0-22978900-1441629777_thumb.jpg

Edited by cristian85
Link to comment
Share on other sites

ce pot spune...a fost o decizie un pic grea, am avut de ales intre 520d f10...volvo xc60 ...mercedes E220....

dar asta mi`a cazut cu tronc. am vazut reportajul lui Buhnici despre GT si am decis sa ma risc cu asta :)... sa meritat credeti`ma. e speciala in sensul ei unic....sunt rare pe strada si PUTIN apreciate, abis spatele strica tot la masina. hai frate fii serios!!! uitete bine la masina si te indragostesti pe loc.

Asta este parerea mea personala despre Bmw 530D GT F07.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Milano - Genova in pilot la 120km/h am scos acest consum cu un motor de 3L. belea nu gluma.

masina anterioara Audi A4 B8 2.0 Tdi 143 hp scotea acelasi consum ( cred...sau chiar mai mult).

 

E un consum normal pt 120km/h, totusi este un motor de generatie noue, nu e nimic de mirat. Eu cred ca a4 consuma mai putin, acelas motor la mine la 140hm/h ia intre 5-6.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca la f07 este consum ceva mai mare fata de seria 5 pt ca este usor penalizat de aerodinamica. Si eu zic ca a4 consuma ceva mai putin, totusi e si mai usor .Motorul de pe f07 cati cai are? E motorul de pe x-uri cu 258 de cai sau..

 

Acel motor minune 3L 180kw 245 de armĂŁsari 🐶 simplu turbo😈. SĂŁptĂŁmâna trecutĂŁ România-italia consum mediu 6,8- 7,0 l/100km mers regulamentar 140-160 km/h. In oraș sa zicem ca scot 8,0-9,0 l/100km.

Sa nu uitam ca are 2 tone mașina 😊

Link to comment
Share on other sites

am vazut reportajul lui Buhnici despre GT si am decis sa ma risc cu asta :)

felicitari pentru masina!!!!

din punctul meu de vedere, buhnici este un maimutoi cand vine vorba de masini.sa fim seriosi...am vazut 3 minute din review-ul lui despre masina proprie, unde la E91 ii spune E90 si lauda niste chestii banale.

Apoi inca vreo 3-4 min despre duster, unde la fel abereaza constant...niste maimutoi el si ceilalti doi pustani.

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

felicitari pentru masina!!!!

din punctul meu de vedere, buhnici este un maimutoi cand vine vorba de masini.sa fim seriosi...am vazut 3 minute din review-ul lui despre masina proprie, unde la E91 ii spune E90 si lauda niste chestii banale.

Apoi inca vreo 3-4 min despre duster, unde la fel abereaza constant...niste maimutoi el si ceilalti doi pustani.

Mulțumeșc 😆

 

Pe mine mĂŁ interesa mașina ĂŽn sine, optiunile si felul ei de a fi ....nu bĂŁgam de seama când se bâlbâiau amândoi 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Apropo am uitat sa postez opțiunile și datele mașinii..... era normal sa fie sus la ĂŽnceput pe prima pagina, dar niciodatĂŁ nu e prea târziu....

😎

 

VIN: WBASN610X0C215747Type

code: SN61

Model: 530D (EUR)

E-F-R series: F07

Series: 5

Type: Gran Turismo

Steering: LL

Doors: 4

Engine: N57

Displacement: 3.00

Power: 180 (245 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT

Paint code: A89 - IMPERIALBLAU BRILLANTE

Upholstery code: LCDE - LEDER DAKOTA/DE

Prod.date: 2009-11-17

S1CB ACEA / CO2 scope

S1CD Brake Energy Regeneration

S2PA Lockable wheel bolt

S2SR BMW LA wheel, double spoke 234

S2VA Chassis suspens. setup"Adaptive Drive"

S3AG Reversing camera

S4CG Interior trim strips "satin-silber" matt

S4NB Autom. climate control with 4-zone ctrl

S4UR Ambient interior light

S6AA BMW TeleServices

S6AB Control, Teleservices

S6UH Traffic Information

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S223 Electronic Damper Control (EDC)

S229 Dynamic Drive

S316 automatic trunk lid mechanism

S441 Smoker package

S456 Comfort seat with memory

S488 Lumbar support, driver and passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S522 Xenon Light

S524 Adaptive Headlights

S548 Kilometre speedo

S609 Navigation system, Professional

S612 BMW Assist

S615 Extended BMW Online Information

S616 BMW Online

S633 Preparation, mobile phone, Business

S698 Area-Code 2 for DVD

S845 Acoustic fasten seat belt reminder

S855 Language version, Italian

S863 Dealer List Europe

S884 Operating instructions, Italian

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

felicitari pentru masina!!!!

din punctul meu de vedere, buhnici este un maimutoi cand vine vorba de masini.sa fim seriosi...am vazut 3 minute din review-ul lui despre masina proprie, unde la E91 ii spune E90 si lauda niste chestii banale.

Apoi inca vreo 3-4 min despre duster, unde la fel abereaza constant...niste maimutoi el si ceilalti doi pustani.

 

Nu se pricepe la masini dar imi plac review_urile lui. Dupa ce m-am uitat la review_ul de la A8 cred ca daca ma urcam intr-un A8 stiam fiecare buton la ce se foloseste.

Cred ca pentru cumparatorul de rand e mai util decat in emisiuni unde ia masina , o alearga pe pista si zice...da e mai rapida cu 1 secunda decat rivala...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pentru inceput avem putina treaba la interior :)

kit Ma-Fra special pentru intern in piele

- detergent

- crema nutritiva

- lapte hidratant

plus

- 1 manusa din burete cu doua fete pentru detergent

- 2 bureti speciali pentru crema

- 1 prosop bumbac

Total 30€ oferta pe Amazon.it

vreau sa spun ca am adus pielea la viata... recomand cu incredere.

 

post-49421-0-57102800-1441917804_thumb.jpg

Edited by cristian85
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.