Jump to content

F10 525d


InSidE

Recommended Posts

si surpriza.. se pare ca am frane de 530d-535d.. cele normale de 525d sunt mai mici nu se potrivesc... :)

 

iar placutele pe original sunt facute de Jurid :)

 

http://s22.postimg.org/c8cgteu5p/IMG_20160128_WA0009.jpg

 

http://s22.postimg.org/ft8ccmyp9/IMG_20160128_WA0007.jpg

Edited by InSidE
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

majoritatea sunt jurid (cele originale), la vreo 2 prieteni cu e90 si e60 tot jurid au avut (vad ca si pe F10 la fel continua), pana si la e46 la mine tot jurid erau (am luat ate, dar tura viitoare voi incerca tot jurid)

 

foarte faina masina!

 

iar din retrofituri, nu vrei sa te opresti :D

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

si surpriza.. se pare ca am frane de 530d-535d.. cele normale de 525d sunt mai mici nu se potrivesc... :)

 

iar placutele pe original sunt facute de Jurid :)

Da, asa aveam si la alte bmw-uri, tot Jurid pe oem. Alea de la Textar sunt panarame, mi-am luat si eu teapa odata si nu se potriveau desi erau dupa cod, probabil le gresesc aia dreq stie.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

De ce te-ai mai complicak cu HK, daca tu cauti Bag olufsen ? :)

 

Pentru ca pana fac rost de bang olufsen, am la ce sa ascult... Are instalatia completa plug&play, deci nu mai trebuie sa trag eu fire, si ramele tweeter. Cand fac rost de bang olufsen schimb doar amplificator si boxe.

 

Oricum slabe sanse sa gasesti un bang olufsen pentru F10, doar pe m5, vad ca sunt mai multe de seria 6 si nu prea se potrivesc la boxe, cel putin boxa aia centrala care se ridica costa o gramada de bani.

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Da , deci nici placutele de 530 nu sunt bune, sunt prea mari, se pare ca singurele placute care mi se potrivesc sunt alea ORIGINALE, au dimensiuni diferite fata de AFTERMARKET, alea aftermarket sunt o idee mai mici, asta ca o mica paranteza ca ziceati ca nu sunt diferente intre placutele originale si aftermarket...

 

 

LE: Am luat si codul de pe ele de la Jurid, si mi-am gasit ceva de opel, deci... :)

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Da , deci nici placutele de 530 nu sunt bune

A mai patit un prieten tot cu un 525 , aceeasi poveste. Pana la urma codul era cu 885 la sfarsit sau ceva de genul, mi-l notasem undeva. Dar eu le-am schimbat la bmw ca mi-au facut pret bun si n-a mai fost nevoie de cod. Cel mai bine iei pe oem si stai linistit, nici prea scumpe nu sunt.

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.