Jump to content

nelamurire bmw F10 525xd


TiberiuA

Recommended Posts

Atunci inseamna ca nu ai deloc. Poate e ceva gresit la decode VIN. Ia baga aici VIN.

 

Wbaxa1103dx23073

 

Atunci inseamna ca nu ai deloc. Poate e ceva gresit la decode VIN. Ia baga aici VIN.

 

Acum observ ca scrie de soft close la portbagaj si nu are, masina nu are decat un singur buton pe haion, de inchis si deschis masina.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ti-a dat seria de sasiu de la alt BMW,eu am patit asa cu un samsar din CT,i'am cerut seria la masina si am primit alta decat cea pe care o avea.Ii zic ca e gresita seria, imi spune ca a gresit secretara seriile :) Am mai batut si 250 Km degeaba. Edited by Oreo
Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar asa ciudat.

E posibil ca masina sa fi fost lovita si reparata cu piese din dezmembrari. S-a gasit cel mai rapid sau mai ieftin o bara fara PDC si piesele intacte s-au vandut, s-au schimbat cu altele de pe alta masina.

Sunt mai putine sanse sa fie o greseala in baza de date decat un scenariu de genul asta.

 

Este doar o presupunere in mod evident.

 

Sau poate ca cineva i-a facut o oferta foarte buna ca sa faca schimb de piese de pe o masina pe alta.

 

E mai probabil sa se intample chestii d-astea la o masina mai recenta pentru ca piesele sunt foarte scumpe, se gasesc greu si e foarte nasol daca face accident si n-are casco.

Edited by Service Premium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu tine ca probabilitatea este mai mare sa se fi intamplat asa, dar din cate inteleg este vb de ambele bari, fata si spate, plus capota portbagaj care nu are functia de inchidere automata din buton. Deci in cazul asta explicatia ar fi o lovitura si in fata si in spate.
Link to comment
Share on other sites

Nu e greu sa se fi intamplat chiar si asta. Accident in lant.

 

De obicei asa se pierd optiunile. O masina foarte dotata e foarte greu de reparat fara casco.

 

Sa zicem ca ai un BMW cu Active Cruise Control, faruri adaptive, pdc si bara de M. Poate fi o reparatie de peste 5000 euro chiar daca n-a fost mai mult decat o tamponare.

Casco pentru F10 e destul de scump.

Edited by Service Premium
Link to comment
Share on other sites

Wbaxa1103dx23073

 

 

 

Acum observ ca scrie de soft close la portbagaj si nu are, masina nu are decat un singur buton pe haion, de inchis si deschis masina.

In program se cer doar ultimele 7 caractere, iar in lista trimisa de la BMW seria difera si inainte de aceste ultime 7 caractere, adica ar fi WBAXA11050DX23073 probabil ca nu a scris-o el bine aici, desi tot un F10 525Xd pare a fi.

El trebuie sa ne lamureasca cu seria completa si corecta.

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat mai atent, si am observat ca lipseste un caracter din seria de sasiu cum spunea si colegul mai sus. Asta este seria corecta WBAXA11030DX23072 , lipsea un 0. Nu mi-am dat seama , pentru ca si in seria anterioara era tot vorba de un 525d, aceeasi culoare si cu optiuni asemanatoare (navi prof, soft close, heating seats) si ma gandeam ca e prea mare conicidenta si nu am mai verificat.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.