Jump to content

Upgrade frane E9x 320d


mmneg

Recommended Posts

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160417/164545ff883b2f5fb0edcb65a4cd8bdd.jpg

 

E complicat cu pretul pentru ca am schimbat si tapiteria complet si un set nou de jante cu cauciucuri ptr. la iarna si mi-am pus si becuri in portiera jos...

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

E complicat cu pretul pentru ca am schimbat si tapiteria complet si un set nou de jante cu cauciucuri ptr. la iarna si mi-am pus si becuri in portiera jos...

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

lol , ce are tapiterul cu discurile de frana si cu becurile :)))

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Le-am facut la un service si aveam mai multe lucruri pe lista :) a fost si revizia in banii totali ca eu schimb ulei si filtre la 7500... discurile sunt de la BMW si placutele la fel deci e pretul BMW ptr. ele... Etrierii fata se schimba ptr. ca sunt altceva si trebuie placute ptr. ei. Pe spate se refolosesc etrierii si placutele doar ca se monteaza altfel. Pe spate ai aceleasi protectii spre interior in fata se pun noi daca trebuie :) in principiu cam asta e tot... obligatoriu trebuie aerisita macar instalatia... franeaza de rupe la orice viteza...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Si schimbarea tapiteriei a insemnat schimbat cu totul scaune si fete de usi... am pus ceva sport alcantara cu stofa... ma interesa sustinerea laterala...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pe spate cum le-ai adaptat ? ai montat fuzeta cu totul sau cum ?? frana de mana mai ai ?

Am frana de mana si nu a necesitat alte piese in afara de discurile de frana mai mari.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Vis-a-vis de pret nu discut ptr. ca nu stiu exact suma doar ptr. frane. Deci, cu ocazia asta am schimbat complet scaunele si fetele de usi, mi-am pus acele lumini cu proiectie in portiera (mi le-am setat pe M acum dar am 4 variante de schimbat), mi-am schimbat franele dupa cum am explicat, am facut revizia, am mai facut cateva maruntisuri... chiar nu n-am uitat la pretul pe bucata si stiu cat am dat in total. Deci, care e problema?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ai lasat etrierii si placutele de 320d si ai pus doar discuri de 335 ??

Pe spate da. Etrierii se monteaza altfel. Placutele sunt la fel si se schimba doar discul si protectiile. Vezi pe realoem si verifica la coduri ca sa vezi ca sunt aceiasi.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu e nici o problema relax

Scuze :) nu am vrut sa fiu agresiv. O sa intreb exact pretul pieselor la service ptr. frane... nu am facut eu lucrarea ptr. ca nu ma pricep... o sa intreb si ceva mai multe detalii...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ce ai tu acolo is etrieri de 335. Etrierii de 330d sunt o idee mai mici si arata diferit. Am e92 330d lci si stiu ce vorbesc. In plus si pe mine ma bage gandul la upgrade la frane ,dar vreu performance ca mi se par cele mai ok ca pret si performanta pentru strada.

 

Ce ai tu acolo is etrieri de 335. Etrierii de 330d sunt o idee mai mici si arata diferit. Am e92 330d lci si stiu ce vorbesc. In plus si pe mine ma bage gandul la upgrade la frane ,dar vreu performance ca mi se par cele mai ok ca pret si performanta pentru strada.

Pe 330xd e92 sunt de 335. Detin. Acum fac upgrade la M4 albastre 370/345mm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.