Jump to content

Furat din Bucuresti BMW M5 F10 - 24.10.2015 - B998GDI


X X L

Recommended Posts

Se practica asta cu ridicatul masinii! Si pana la urma e ceva normal, n-ai platit, te-am pupat! Nasol este daca o fac si nu te-au ĂŽnstiințat in prealabil ca neplata ratei de leasing poate duce la ridicare masinii! Atunci da, poti sa-i injuri!

Cat despre furt, nici vorba de asa ceva! Ei sunt proprietari

Link to comment
Share on other sites

Sau letonia estonia 2 pasi mai cotĂŠ.... nici macar nu le dau jos plaketele verzi cu numere din parbriz, toata lumea are masini de lux din germania, furate logic

 

 

foarte adevarat !

Link to comment
Share on other sites

Este simplu, doar ca noua romanilor nu ne place sa respectam regulile jocului, joc in care intram de bunavoie. Exista contracte scrise si nu mai este nevoie sa ti se spuna ca nu ti ai platit rata, pai ce tu nu tii minte?

 

Daca ipotechezi un amartament si nu platesti ratele la banca cum este? La fel si cu masina.

 

Daca punea anuntul: nu mi am platit ratele de leasing si mi s a furat masina, oricine stia cine este "hotul".

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asta este legea junglei...care pe care...daca te poate arde banca...te arde fara avertisment...camatarie legalizata...statul le permite...

 

Nu e nici o camatarie. Si nu statul. Tu le permiti, atunci cand semnezi contractul. Nimeni nu poate sa faca nimic fara o baza legala sub contract.

Link to comment
Share on other sites

..e nuuuuu ?

Daca esti pampalau si nu ai un avocat bun si esti in proces cu banca...iti pot spune ca datorezi inca 1000 euro peste datoria reala ...pentru ca nu ai purtat chiloti roz in ziua de 12 ianuarie 1944.

 

Daca ajungi sa fi in proces cu banca, din start esti pampalau, si atunci discutia nu are sens.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.