Jump to content

cum sa aleg becurile led? partea din spate numar


davidsebastian

Recommended Posts

As dorii sa imi pun si eu leduri albe la numar,au un aspect mult mai placut decat cele galbene,am fost atent in trafic si am vazut multe masini la care functionau doar un led din cele doua de la numar (probabil se ard repede),😯.. Intrebarea mea este.. cum sa aleg niste leduri de calitate? care au viata mai lunga? Edited by davidsebastian
Link to comment
Share on other sites

Da cele originale cred ca sunt cea mai buna alegere. Chiar cautam un topic sa scriu in legatura cu becurile pt numar. Am luat 2 becuri cu led de la carrefour si le-am pus..in prima faza functioneaza bine dar e o problema..cand opresc pozitiile ele raman la o intensitate mica functionale..oare din ce cauza fac asta?
Link to comment
Share on other sites

http://anunturi-auto.4tuning.ro/leduri/suceava/lumini-led-placuta-numar-inmatriculare-bmw-seria-669396.html

 

Modelul acesta ti-l recomand. Si mie mi l-a recomandat un coleg de forum.

Le am de cateva luni si nu am nici o problema cu ele.

 

mersi de raspuns :)

 

Iti dau eu originale pe probate daca esti din bucuresti am doua perechi ti am lasat si pm

 

Nu sunt din bucuresti,multumesc oricum :)

Link to comment
Share on other sites

salut,sa nu mai fac un nou topic intreb aici.

Am cam aceeasi problema mi s-a ars becul de la numar ,cel din dreapta,pot sa ii schimb doar becul? pentru ca nu are rost sa schimb toata lampa zic eu si daca da,de unde pot cumpara?

Si inca ceva stiam un site dar l-am uitat in care alegeai datele masinii si iti spunea cam tot ce voiai sa stii despre ea si despre piesele pe care trebuie sa le pui,de exemplu cureaua de accesorii cati mm sa aibe si treburi de genul,a scris aici cineva pe forum dar numai gasesc.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Scumpe dar decat sa cumperi set nou odata la 2-3 luni sau mai putin ,mai bine dai odata un ban si stii ca ai facut o treaba cum trebuie.Plus ca orice led ai lua din targ cu 15-20 de lei(sau cat or mai fi)nu lumineaza ca cele OEM.

 

Care st alea oem?

 

salut,sa nu mai fac un nou topic intreb aici.

Am cam aceeasi problema mi s-a ars becul de la numar ,cel din dreapta,pot sa ii schimb doar becul? pentru ca nu are rost sa schimb toata lampa zic eu si daca da,de unde pot cumpara?

Si inca ceva stiam un site dar l-am uitat in care alegeai datele masinii si iti spunea cam tot ce voiai sa stii despre ea si despre piesele pe care trebuie sa le pui,de exemplu cureaua de accesorii cati mm sa aibe si treburi de genul,a scris aici cineva pe forum dar numai gasesc.

Multumesc

 

Trebuie sa iei curea conti

 

As dorii sa imi pun si eu leduri albe la numar,au un aspect mult mai placut decat cele galbene,am fost atent in trafic si am vazut multe masini la care functionau doar un led din cele doua de la numar (probabil se ard repede),😯.. Intrebarea mea este.. cum sa aleg niste leduri de calitate? care au viata mai lunga?

 

Nu fac contact perfect in clemele de la bagheta, cel mai bine o desurubezi si lipesti fire la contactii din spate, asa am patit si eu pana sa trag lipituri, tot timpul aveam unul sau amandoua stinse

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.