Jump to content

Modificari Software


DarZzZ

Recommended Posts

Buna!

 

Recent am achizitionat un BMW e90 si doresc sa stiu ceva optiuni de "UPGRADE" optice si utilitare gen:

-semnalizari aprinse in timpul mersului

-adunarea automata a oglinzilor cand incui masina

-la descuiere sa se aprinda lupele

Asi dorii sa stiu ce alt ceva mai exista si miar putea fi util.

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Bun, daca ai e90 mai vechi de 2007 unele chestii din ce ai enumerat tu, nu o sa iti mearga. Treaba cu lupele aprinse se la descuiere, se numeste "Welcome Lights", iar daca masina ta e mai veche de 2007 inseamna ca ai modul de lumini FRM, ceea ce face imposibila activarea acelei optiuni. Oglinzile rabatabile din telecomanda vor merge activate, doar daca ai buton in interior petru rabatarea lor electrica. Semnalizarile aprinse mereu (USA Style) merg activate fara nici o problema. Aici ai un link cu ceva optiuni ce merg activate direct de pe telefonul mobil cu ajutorul acelei aplicatii.
Link to comment
Share on other sites

Bun, daca ai e90 mai vechi de 2007 unele chestii din ce ai enumerat tu, nu o sa iti mearga. Treaba cu lupele aprinse se la descuiere, se numeste "Welcome Lights", iar daca masina ta e mai veche de 2007 inseamna ca ai modul de lumini FRM, ceea ce face imposibila activarea acelei optiuni. Oglinzile rabatabile din telecomanda vor merge activate, doar daca ai buton in interior petru rabatarea lor electrica. Semnalizarile aprinse mereu (USA Style) merg activate fara nici o problema. Aici ai un link cu ceva optiuni ce merg activate direct de pe telefonul mobil cu ajutorul acelei aplicatii.

este chear din 2007 si nu am buton pt rabaterea oglinzilor pe interior.... cel putin nu lam descoperit inca

 

este chear din 2007 si nu am buton pt rabaterea oglinzilor pe interior.... cel putin nu lam descoperit inca

Edited by DarZzZ
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

daca oglinzile nu se pliaza din buton, cum ar vrea sa o faca din cheie? trebuie sa ti pui oglinzi rabatabile electric. fiind din 2007 e posibil sa ai frm2 si sa mearga welcome lights

 

 

nu ai spus de unde esti

 

Sibiu Dar momentan muncesc in Germania

 

Sibiu Dar momentan muncesc in Germania

welcome lights lam gasit in meniul de la navi

si mai am inca 3 rubrici acolo dar atat

Link to comment
Share on other sites

Sibiu Dar momentan muncesc in Germania

 

 

welcome lights lam gasit in meniul de la navi

si mai am inca 3 rubrici acolo dar atat

 

Am vreo speranta la american style? sau sa se aprinda proiectorul din partea dreapta cand virez dreapta? si invers?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.