Jump to content

E90 merita sau nu


xa3ro2

Recommended Posts

Salutare, vreau sa imi achizitionez un BMW E90 cam din 2005-2006.. un 320D de 163 CP.

Vreau niste parerei de la posesorii unui astfel de autoturism.. in legatura cu fiabilitatea, consum, confort si alte chestii..

Ma intereseaza in mod special in timp cum se comporta masina, ca nu imi permit sa le schimb ca sosetele deci minim 2-3-4 ani vreau sa o folosesc.

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Eu am E90 LCI din 2009. Pot spune ca sunt foarte multumit de el, trage bine, este fiabila, destul de stabila si de ajuns de spatioasa pentru 2-3 persoane (in cazul meu este de ajuns avand in vedere ca 90% din timp merg singur). Iarna e putin incomod, dar cu niste roti pe 16 si cauciucuri bune de iarna o treci linistit in cazul in care nu ai spirit de aventurier si nu vrei sa faci tu partie primul pe strada ta. Per total sunt multumit de ea, in afara de consumabile nu am bagat alti banuti in ea. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Sincer nu sunt eu mare vitezoman, imi place sa conduc lejer, sa ma bucur de plimbare.. deci nu ar fii neaparat o problema tractiunea pe spate (desi, sincer, nu am incercat niciodata tractiunea pe spate deci nu stiu cum se comporta pe zapada). Atat doar ca eu circul majoritatea timpului in oras.. adica am de parcurs in fiecare zi dus aproximativ 8km pana la firma si inapoi inca atata. Mi s-a tot spus ca o sa am probleme din cauza circulatiei in oras cu filtru de particule, turbo si altele..
Link to comment
Share on other sites

Sunt exagerat de multe topicuri pe tema asta, pentru aceeasi masina.. da si tu un search inainte sa deschizi alt topic.

 

Masina se comporta bine in timp, dar depinde ce inseamna pentru tine "in timp". O masina din 2005-2006 are deja 10 ani. E clar ca nu mai e ca noua, nu? Cel mai important e bugetul pe care-l ai alocat pentru masina. Daca vrei un chilipir la 6000e evident ca va trebui sa bagi multi bani in ea ca s-o aduci pe linia de plutire.

Link to comment
Share on other sites

Poate ca or fii 999 topicuri, din pacate nu am timpul necesar sa stau sa le citesc pe toate dar multumesc oricum pentru raspuns!

Nu circul doar in oras, dar in majoritatea timpului in oras.. in fiecare weekend fac plimbari extra-urbane.

Nu vreau masina noua, nu imi permite bugetul sa ma avant asa de sus, eu tintesc una din 2005-2006, inteleg ca are 10 ani dar am circulat si cu masini de 15 ani fara probleme. In timp ma refer in urmatorii 2-3 ani sa nu ajung sa mai bag 2000-3000 de euro in ea ca atunci nu rezolv nimica.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.