Jump to content

CIC Retrofit


fbdcnt

Recommended Posts

stiam de acel modul, nu conteaza, oricum dl neo a disparut cand a auzit ca e de treaba. toate forumurile tehnice sunt parazitate. aia pe afara vad ca au rezolvat, ii numesc sponsori si ii lasa sa vanda ce au de vandut probabil contra unei taxe. la fel ar trebui si aici. personal nu agreez comertul si serviciile din zona asta gri.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu stiu cine la cine trebuia, i-am zis sa faca o programare, nu a mai raspuns.

 

Nu o lua in nume de rau, dar nu o sa iti faca nimeni o programare dintr-o propozitie scrisa pe un forum. Daca erai cu adevarat interesat ii dadeai un telefon.

Link to comment
Share on other sites

Nu o lua in nume de rau, dar nu o sa iti faca nimeni o programare dintr-o propozitie scrisa pe un forum. Daca erai cu adevarat interesat ii dadeai un telefon.

nu am tel lui, i-am dat cateva pm. a disparut. nu e serios.

 

1100 euro ???

da, cu aparatele lui. inseamna cca 400 eur montajul ceea ce mi s-a parut mult initial, apoi a zis ca trebuie si rama, ok, i-am zis sa faca, a disparut, i-am zis sa trimita foto cu controlerul i-drive sa ma asigur ca nu e uzat, sters...etc, nu a trimis nimic. ma rog, cotet cu ifose.

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Cu atitudinea asta nu vei gasi pe nimeni sa te ajute.

400 euro manopera este o aberatie, tu compari preturile de la un kit de NBT cu preturi de CIC-uri pe care le-ai gasit pe ebay.

 

Iti urez success cu retrofitul de CIC pe X4, la noi nu o sa-l faci niciodata.

 

Ar fi bine sa iti mai citesti semnatura de pe forum din cand in cand, toate cele 3 citate ti se aplica.

 

Bafta!

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am citit si eu unele aberatii pe aici.

Nu agreez in nici un fel infatuarea, grandomania si necunoscatorii care se dau informati.

Jignirile nu isi au rostul si locul aici.

 

Ii voi oferi initiatorului acestui topic perioada unei odihne binemeritate si posibilitatea sa isi indrepte comportamentul dupa cele 10 zile de read-only.

La urmatoarea abatere sanctiunea va fi si ultima.

Link to comment
Share on other sites

pacat...eu chiar am avut parte de un feedback placut din partea lui neo_ ....

nu mi-a raspuns la pm nici mie instant, dar am realizat rapid si fara comenentarii faptul ca e de inteles sa fie ocupat; am facut rost de nr lui, am sunat si altfel a decurs situatia

ca sa nu mai spun ca m-a servit fara repros, si chiar mai mult, mi-a oferit codare remote gratuit, la ore tarzii, dar si sfaturi.

toate astea, poate si pentru ca am incercat pe cat de mult sa il inteleg si sa nu il presez

in lista mea de oameni cu care am intrat in contact, neo_ are un plus thumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

eu am incetat sa ii raspund user-ului fbdcnt cand am primit niste PM-uri de prost gust de la el, am incercat sa ii explic ca pe X4 nu se poate monta CIC pentru ca imi dadea niste exemple de preturi pentru kit-uri de CIC de pe ebay si i-am spus ca face o greseala daca cumpara un kit de CIC pentru ca nu se poate monta pe X4. In ultima discutie cu el pe PM acum vreo luna mi-a spus ca a cumparat de pe ebay un kit de CIC si ca Automobile Bavaria i-au facut oferta de montaj de aprox. 1,000 ron daca retin bine........
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.