Jump to content

Vand BMW 320 diesel m47n 163 cai 2006


Colombian Heaven

Recommended Posts

Buna ziua tuturor,

 

Vand BMW Negru 320 diesel 163 cai an 2006 cod motor m47n VIN: VC52260. Masina a fost cumparata din Belgia de la reprezenta BMW ( BMW Jorssen-Wilrijk) in 2010 la 90 000 de km. La 110 000 de km i-am schimbat volanta, fulia, ambreiajul. In prezent are 232K de km. Consumabilele au fost schimbate la 10-15000 de km mereu. Masina are cutie manuala, pachet M interior si exterior, trapa, Pro Logic 7, volan de M, interior Alcantara, senzori parcare fata-spate, suport pahare fata-spate, cotiera extensibila, incalzire in scaune, Navi Prof, oglinzi heliomate si incalzite, senzori ploaie si lumina, presuri cauciuc si velur, cauciucuri runflat. Masina merge impecabil, are mici semne de uzura pe bara spate si aripa stanga fata ( ies la polish), masina a fost zgariata in parcare de vecinii mei profesionisti. Nu a fost niciodata avariata, rasturnata, etc. Din punct de vedere estetic merita nota 9 iar tehnic nota 10. Se poate vedea si testa in Bucuresti. Ultima revizie am facut-o sapt trecuta, deci nu trebuie schimbat nimic la ea. I-am pus mereu ulei Castrol Edge 5w30 Full Synthetic si filtre Mann, bujiile (BERU) au fost schimbate impreuna cu releul (BERU) si becurile xenon in noiembrie + discuri TEXTAR fata spate, placute si senzori de uzura. Coloana de directie superioara(SENZOR ELV) a fost schimbata la APB Filaret ( am factura si garantie). Consum extraurban 6% si in Bucuresti ia cam 10%in functie de trafic. Taxa platita si nerecuperata, am dovada ANAF! PRET 9500 euro negociabil. Masina este in stare impecabila, va rog fara oferte derizorii. Va rog fara comentarii idioate gen: "la banii aia iei facelift de 2010 chel cu climatronic si abs sau stiu eu ce altceva". Asta e masina, asta e pretul ei. Negociez la pret doar dupa test drive!

 

Va multumesc,

 

cH

Edited by Colombian Heaven
  • Like 7
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ai grija, nu pune astfel de intrebari. O sa iti ssara toti copiii in cap! din pacate.

 

 

Salut, masina a fost atinsa de vecinii mei profesionisti care nu s-au sinchisit sa lase si un numar de telefon. Nimic grav in schimb.

 

Foarte frumos, daca si motorul e cum e interiorul, exteriorul merita toti bani

 

 

Motorul e ceas, se comporta perfect si consuma la fel ca atunci cand am luat-o. Merita un test drive sa te convingi!

Edited by Colombian Heaven
Link to comment
Share on other sites

Masina nu a fost niciodata listata la banii aia. vezi ca era una identica la exterior cu nr de inmatriculare WTX ;)

 

De confundat nu o confund, dar probabil pretul a fost mai mare...dar nu 9500 ca nu ma uitam la ea... Te-am intrebat atunci daca ai fiscal scos ca vroiam sa vin a doua zi dar am amanat... am fost prin alte parti degeaba :))..

 

In anuntul ala era mentionat si ceva de filtru de particule...

Link to comment
Share on other sites

A fost zgariata de vecini,apoi putin atinsa.... cu buldozeru' probabil.Ce texte...

Mai e si uzata ca naiba la interior.

 

 

Masina are 235k de km si 10 ani vechime. Cum ai vrea sa arate? Scrie si in descriere ca dpdv estetic e de nota 9. Du-te si i-ati masina din autovit, care arata impecabil, proaspat polishata si cu 485000 de km. Apropo, nu te pune nimeni sa o cumperi, fa-i pasi pe alta pagina ca pe asta sigur nu ti-o permiti ;)

  • Like 9
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

In autovit sunt alea POLISHATE dar tu singur spui ca necesita polishare.WTF!?

Intradevar posibil sa nu-mi permit masina asta..oricum la pretul asta consider ca vrei doar sa te lauzi cu ea.

 

 

Daca pretul e prea mare pt tine, uita-te in alta parte. Nu te-a obligat nimeni sa te uiti la ea si sa comentezi, mai ales sa o cumperi. Daca ai stii sa citesti, ai vedea ca in descriere scrie ca acele zgarieturi superficiale ies la polish daca chiar insista noul proprietar sa le scoata. Oricum, comentariile tale de 2 bani nu prea isi au rostul. Daca nu ai vreo intrebare pertinenta legata de masina, te rog sa nu te mai sinchisesti sa pui vreun comment aiurea, pt ca e pierdere de timp. Eu am descris masina cu lux de amanunte si am incercat sa fiu cat mai precis pt ca oamenii sa nu comenteze prostii ca tine si sa aiba toate informatiile in anunt fara sa ma deranjez eu sa raspund la fiecare in parte. Consider ca am actionat corect mentionand micile defecte pe care le are masina asta dupa 10 ani si care "e uzata ca naiba la interior".

 

In fine, am inteles. Masina asta e prea veche si prea scumpa, interiorul este varza si tu nu ti-o permiti. Esti liber sa treci la alta masina care are interiorul TZIPLA, nici o zgarietura si care e cu mult mai ieftina.

 

O zi buna,

 

cH

  • Like 7
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Nu te-a obligat nimeni sa te uiti la ea si sa comentezi, mai ales sa o cumperi...... incercat sa fiu cat mai precis pt ca oamenii sa nu comenteze prostii ca tine si sa aiba toate informatiile in anunt fara sa ma deranjez eu sa raspund la fiecare in parte

 

 

 

Ai citit vreodata regulamentul forumului cu referire la Mica Publicitate ??

Iti citez eu unu-doua paragrafe,ca sa stii pe viitor:

 

"3. Vanzatorul va avea obligatoriu completata locatia la profil."

"Ănainte de a posta la Mica Publicitate, vĂŁ rugĂŁm sĂŁ luați ĂŽn considerare cĂŁ vor apĂŁrea discuții pe marginea anunțului tĂŁu. DacĂŁ nu doriți acest lucru sau dacĂŁ acest lucru vĂŁ poate deranja ulterior, atunci folosiți site-urile specializate ĂŽn anunțuri de mica publicitate."

"11. Daca un vanzator pune un anunt si nu doreste sa dea explicatii si de asemenea va face scandal ca ceilalti membrii discuta anuntul lui, anuntul va fi sters."

 

Nu cred ca are mare relevanta daca cineva care posteaza aici vrea sau nu vrea sa cumpere masina.Ideea este ca in aceasta sectiune comentariile sunt permise.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ai citit vreodata regulamentul forumului cu referire la Mica Publicitate ??

Iti citez eu unu-doua paragrafe,ca sa stii pe viitor:

 

"3. Vanzatorul va avea obligatoriu completata locatia la profil."

"Ănainte de a posta la Mica Publicitate, vĂŁ rugĂŁm sĂŁ luați ĂŽn considerare cĂŁ vor apĂŁrea discuții pe marginea anunțului tĂŁu. DacĂŁ nu doriți acest lucru sau dacĂŁ acest lucru vĂŁ poate deranja ulterior, atunci folosiți site-urile specializate ĂŽn anunțuri de mica publicitate."

"11. Daca un vanzator pune un anunt si nu doreste sa dea explicatii si de asemenea va face scandal ca ceilalti membrii discuta anuntul lui, anuntul va fi sters."

 

Nu cred ca are mare relevanta daca cineva care posteaza aici vrea sau nu vrea sa cumpere masina.Ideea este ca in aceasta sectiune comentariile sunt permise.

 

Asta-mi place la bmwclub, in contrast cu un forum dedicat marcii audi, unde si un post care poate ajuta un eventual cumparator, este sters.

Link to comment
Share on other sites

Asta-mi place la bmwclub, in contrast cu un forum dedicat marcii audi, unde si un post care poate ajuta un eventual cumparator, este sters.

 

Am avut pe vwclub un topic unde vindeam un New Beetle

Printre altele ,in topic am scris "vand sau schimb cu bmw,ofer diferenta".A doua zi topicul nu mai exista,l-au ascuns ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ai citit vreodata regulamentul forumului cu referire la Mica Publicitate ??

Iti citez eu unu-doua paragrafe,ca sa stii pe viitor:

 

"3. Vanzatorul va avea obligatoriu completata locatia la profil."

"Înainte de a posta la Mica Publicitate, vă rugăm să luați în considerare că vor apărea discuții pe marginea anunțului tău. Dacă nu doriți acest lucru sau dacă acest lucru vă poate deranja ulterior, atunci folosiți site-urile specializate în anunțuri de mica publicitate."

"11. Daca un vanzator pune un anunt si nu doreste sa dea explicatii si de asemenea va face scandal ca ceilalti membrii discuta anuntul lui, anuntul va fi sters."

 

Nu cred ca are mare relevanta daca cineva care posteaza aici vrea sau nu vrea sa cumpere masina.Ideea este ca in aceasta sectiune comentariile sunt permise.

Sunt permise comentariile, dar ar trebui sa fie la obiect, nu ca a fost masina lovita de buldozer pentru ca e numarul indoit si ca nu a vazut in viata lui alcantara si nu stie cum se uzeaza.

Interiorul ala la 200k+ km e mai mult decat decent.

 

Si iarasi nu inteleg comentariile legate de pret... care e problema daca omul cere 5mii sau 10mii? Va baga mana in buzunar? Treaba lui daca sta o zi sau un an cu masina la vanzare.

Fata de alea la 7.000 de pe autovit, adaugati MINIM cate 700e taxa, 700e M-pack, 700e Logic 7, sa nu mai mentionez scaunele sport si trapa.

Daca masina e ingrijita, cu atatea dotari cat vreti sa ceara? La fel ca toate hartoapele chele de pe autovit?

 

Daca stiti ca a fost lovita, km dati inapoi, neingrijita cum trebuie sau orice altceva care e opus fata de ceeea ce spune vanzatorul, postati. Daca nu, nu mai consumati kb degeaba.

Edited by mgs
  • Like 7
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua tuturor,

 

Vand BMW Negru 320 diesel 163 cai an 2006 cod motor m47n VIN: VC52260. Masina a fost cumparata din Belgia de la reprezenta BMW ( BMW Jorssen-Wilrijk) in 2010 la 90 000 de km. La 110 000 de km i-am schimbat volanta, fulia, ambreiajul. In prezent are 232K de km. Consumabilele au fost schimbate la 10-15000 de km mereu. Masina are cutie manuala, pachet M interior si exterior, trapa, Pro Logic 7, volan de M, interior Alcantara, senzori parcare fata-spate, suport pahare fata-spate, cotiera extensibila, incalzire in scaune, Navi Prof, oglinzi heliomate si incalzite, senzori ploaie si lumina, presuri cauciuc si velur, cauciucuri runflat. Masina merge impecabil, are mici semne de uzura pe bara spate si aripa stanga fata ( ies la polish), masina a fost zgariata in parcare de vecinii mei profesionisti. Nu a fost niciodata avariata, rasturnata, etc. Din punct de vedere estetic merita nota 9 iar tehnic nota 10. Se poate vedea si testa in Bucuresti. Ultima revizie am facut-o sapt trecuta, deci nu trebuie schimbat nimic la ea. I-am pus mereu ulei Castrol Edge 5w30 Full Synthetic si filtre Mann, bujiile (BERU) au fost schimbate impreuna cu releul (BERU) si becurile xenon in noiembrie + discuri TEXTAR fata spate, placute si senzori de uzura. Coloana de directie superioara(SENZOR ELV) a fost schimbata la APB Filaret ( am factura si garantie). Consum extraurban 6% si in Bucuresti ia cam 10%in functie de trafic. Taxa platita si nerecuperata, am dovada ANAF! PRET 9500 euro negociabil. Masina este in stare impecabila, va rog fara oferte derizorii. Va rog fara comentarii idioate gen: "la banii aia iei facelift de 2010 chel cu climatronic si abs sau stiu eu ce altceva". Asta e masina, asta e pretul ei. Negociez la pret doar dupa test drive!

 

Va multumesc,

 

cH

 

Masina are si keyless entry +keyless go, am uitat sa mentionez.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.