Jump to content

M550XD


Acero99

Recommended Posts

Eu acuma cand am vandut 530-u, am platit impozit pe anul asta, fix 2380 lei.. Ciudat cum ai platit tu asa putin.. Bine era sa platesc si eu atata.. Sa fie mai scump ca era pe firma? si asa, prea mare diferenta

 

Daca platesti pana la 31 martie, ai bonificatie, platesti dupa, ai penalizare (am patit-o cu fosta masina, dar fiind vorba de impozit de 200 de lei intreg, nu m-am agitat pentru 20 de lei in plus).

 

La Cluj, cu bonificatie, platit saptamana trecuta, 1944 de lei a fost impozitul pentru 2993cmc, masina tot pe firma.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

revizia la cutie este facuta in februarie 2016 la ZF Faur

 

ultimele 3 masini au avut Dynamic Drive ... si inainte am avut suspensie sport sau suspensia Mpack dar am mers si merg des cu F'uri fara Dynamic Drive simti lipsa doar daca ataci agresiv virajele ... la un mers normal nu prea sesisezi

 

cum ti s-au parut cei de la ZF FAUR?

ai pus ulei si baie ZF sau te-ai dus tu cu ulei bmw si baie oe? cati litri au fost schimbati? banuiesc ca metoda clasica dat drumul la ulei si cat a curs a curs, ca tot se vb in "targ" despre metoda "spalat/parfumat" si scos tot uleiul...

se face sau nu pana la urma resetare dupa schimb ?

mersi

Link to comment
Share on other sites

cum ti s-au parut cei de la ZF FAUR?

ai pus ulei si baie ZF sau te-ai dus tu cu ulei bmw si baie oe? cati litri au fost schimbati? banuiesc ca metoda clasica dat drumul la ulei si cat a curs a curs, ca tot se vb in "targ" despre metoda "spalat/parfumat" si scos tot uleiul...

se face sau nu pana la urma resetare dupa schimb ?

mersi

 

baie + suruburi OE / uleiul ZF / 9L parca aveam pe factura

 

am lasat masina cu o seara inainte sa se raceasca uleiul , resetarea am facut-o la Neo pentru ca ei nu aveau softul pentru cutia in 8 trepte

Link to comment
Share on other sites

Daca platesti pana la 31 martie, ai bonificatie, platesti dupa, ai penalizare (am patit-o cu fosta masina, dar fiind vorba de impozit de 200 de lei intreg, nu m-am agitat pentru 20 de lei in plus).

 

La Cluj, cu bonificatie, platit saptamana trecuta, 1944 de lei a fost impozitul pentru 2993cmc, masina tot pe firma.

 

Am platit in 7 martie cand am dat masina, deci nu stiu ce bonificatie sau nu, dar atata am avut de platit.. mi-ar fi placut mie sa platesc doar 1800 sau mai putin.. :download:

Link to comment
Share on other sites

Legat de impozit, e posibil sa fi avut ceva credit la ei, ramas poate de la alte impozite. Nu iti dau banii inapoi, insa se compenseaza cand trebuie sa platesti altceva.

 

Daca au scazut impozitele, cu atat mai bine :)

 

da am uitat sa postez ieri dupa ce am fost , am avut bani ramasi pe rol dupa ce am vandut 335'ul ( impozit platit pe 6 luni , masina vanduta dupa 2 luni )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
sa-ti traiasca, sa tot ai asa praf pe ea :), la mine cel putin dupa o zi deja incepe sa se vada, e drept ca si stau intr-o zona in care inca se construieste, de parca oricum nu era deja plin de praf pe la noi :). Sper sa ajung si eu anul acesta pe la tine :thumbsup: Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

haha mersi ... si la mine dupa 12 ore chiar daca sta in parcare subterana se vede praful pe capota ... parca anul asta ca niciodata in Bucuresti nivelul de praf atinge cote maxime

 

tocmai ce am primit jucarele noi

 

20170506_124212_Medium.jpg

 

20170506_124304_Medium.jpg

 

20170506_124349_Medium.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Super style 128, dar pacat ca a pus fake-uri din cate observ

 

da , sunt replici made in taiwan , sunt mai agresive decat versiunea OE ( ET / J )

 

din pacate style 128 OE se gasesc foarte greu si atunci cand le gasesti cel putin una a fost fisurata si reparata prost

Edited by Acero99
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.