Jump to content

Vacanta in Bulgaria


Adrian N

Recommended Posts

23LKY +1 de la mine. De acord cu tot ce spui tu.

 

Daaar! Eu nu cred ca as putea sta 4-5 zile la Voineasa. Da, poate e frumos, da, poate sunt in siguranta si toate cele, da, contribui si eu cu ceva la tara asta. Dar frate, drumuri, drumuri facem si noi?!? Suntem in 2016, saracii astia de Bulgari tocmai au mai dat drumul la o autostrada care pana in vara va lega Sofia de Kavala. Si vorbim de autostrada cu viaducte, prin munti!!! Unde sa dau bani la Romanica unde platesc acciza la acciza la acciiza si rup masina? Anul trecut am distrus 2 anvelope, un coleg de-al nostru nici n-a inmatriculat bine masina si a distrus doua anvelope saptamana trecuta + alte pagube. Oameni buni, saracii astia cum le spuneti voi, vorbesc cu copiii vostri limba romana. Monitorii vorbesc romana cu copiii, si baietii de la centrele de inchirieri te ajuta sa gasesti perechea potrivita de ski sau clapari, ti le depoziteaza, au grija, te tin minte, iti fac discount fara sa ceri.

 

Cine vorbeste aiurea, eu sunt convins ca n-a venit. Mai mult, va provoc sa sa imi spuneti si mie un hotel intr-o statiune montana de la noi, cu centru spa care se incadreaza in 100e/zi (fie si fara masa). Si nu pentru mine, ca eu am stat si la camin in Regie 5 ani, insa copilului meu ii face placere ca dupa o zi, cand suntem in vacanta sa mearga la piscina. Si pe bune ca am bani cand vine vorba de confortul familiei, dar asa ne place noua sa aruncam cu noroi, ca "nicaieri nu e ca acasa, nu?" Ei bine, asa este, nu e ca acasa, e mai corect, si mai bine in multe locuri decat la noi.

+ 1

Link to comment
Share on other sites

Sunt multe locuri ok daca te preocupa si siguranta masinii . Ultima oara am fost la

Lighthouse golf resort spa , statiune golf , parcare subterana , intrare in statiune cu bariera samd . Cand te duci la un hotel de 3 stele cu parcare in drum , la fel de bine puteai sa te afli in ro si sa dispara masina . Recomand sa faceti casco masinii pe per plecarii , practic adaugi pana in 100 E platesti doar o luna . Merita total pt liniste .Eu asa am procedat de cateva ori

Link to comment
Share on other sites

In concluzie poti veni linistit cu masina daca ai casco sau mergi la un hotel bun: kempinski, st. George, regnum, lucky bansko, sunt cateva din cele la care vei fi in siguranta. Mai vezi si pe tripadvisor rating-uri si alege de acolo. Have fun! Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Aaah, si inca ceva foarte important pentru cine vrea sa vina in Bulgaria in vacanta:

1. Aveti grija de unde scoateti bani; daca aveti posibilitatea, schimbati leva in tara. Daca aveti euro, schimbati euro dar cascati ochii mari dupa comisioane cand cumparati leva! Cand scoateti de pe card se convertesc din lei in euro si din euro in leva. Plus comision pe tranzactie.

2. Folositi numai carduri de debit. Preferabil sa nu tineti sume mari acolo. Daca aveti internet banking va tineti banii intr-un cont care nu are card atasat, si va transferati cat va este necesar.

3. Cu cardul cu care faceti plati, sa aveti activate alerte sms, si 3D secure (chiar daca exista si site-uri care accepta plata fara confirmare).

Sper sa fie util.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.