Jump to content

Temperatura motor F10


Petrut TGV

Recommended Posts

este temperatura uleiului. temperatura apei o aflii din meniul ascuns

nu e nicio problema daca urca putin in regim sportiv. e problema daca urca mult sau daca urca la condus normal/linistit

nu cred ca e de la faptul ca te apropii de revizie, pt ca oricum masina e conceputa pt revizii extinse...bine, asta doar daca nu cumva ai bagat ulei contrafacut (fara sa stii asta) care nu respecta specificatiile si care da, poate sa aiba proprietati mai slabe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Salut... Am un 530d xdrive, F10 si azi am plecat spre germania. Foarte cald afara, aprox. 30-35 grade. M-am luat la intrecere cu un seria 7, ajunsesem cam pe la 240 km/h si am observat ca a crescut temperatura uleiului cam pe la 120-125 grade. E normal??? Edited by TheoGeamanu
Link to comment
Share on other sites

de ce esti bulan? :)

 

ploua cu masini, adica??? doar tu ai masina, restu au vrajeala??? :) eram pe ungaria si baiatu era tot roman... ai prins ideea? :)

nu fi ciobarlan ca nu e frumos.daca tu te consideri resturi cum ai zis mai sus e fix problema ta. chiar nu am prins ideea daca ala era roman trebuia sa-i arati tu ca esti mai roman, (si te-a alergat pana a dat panica in tn )in fine drum bun si nu te mai agita aiurea ca cn stie poate chiar suntem prieteni

Link to comment
Share on other sites

crezi tu ca m-a alergat??? parerea ta :) doar ca ai fost ironic si nu e frumos... greseala mea ca am specificat cum s-a intamplat... cam asa ai dat-o ca ploua cu masini in ro... si daca tot zici ca poate suntem prieteni, fii prieten, nu te agita!!! si ms!!! ;)

 

asa suntem noi romanii... decat sa ne ajutam si sa impartasim ceea ce stim sau sa ajutam pe cel ce nu stie, preferam sa ne mistocarim... si mai zici ca POATE suntem prieteni!!! :)

Link to comment
Share on other sites

crezi tu ca m-a alergat??? parerea ta :) doar ca ai fost ironic si nu e frumos... greseala mea ca am specificat cum s-a intamplat... cam asa ai dat-o ca ploua cu masini in ro... si daca tot zici ca poate suntem prieteni, fii prieten, nu te agita!!! si ms!!! ;)

 

asa suntem noi romanii... decat sa ne ajutam si sa impartasim ceea ce stim sau sa ajutam pe cel ce nu stie, preferam sa ne mistocarim... si mai zici ca POATE suntem prieteni!!! :)

ok hai nu mai fi suparat ca tu mai jicnit pe mie prima data doar mi sa parut amuzant ca ai pus accent pe seria 7 si stai linistit ca eu chiar imi ajut semenii la nevoie doar ca tu nu ai nevoie de ajutor...drum bun inca o data si sa auzim de bine

Link to comment
Share on other sites

pai am zis acum ca a fost greseala mea ca am zis de seria 7 :))) si nu am nevoie de ajutor ca e ok sa fie temperatura asa sau ca nu vrei sa ma ajuti??? bine hai ca imi cer scuze ca te-am jignit!!! e bine??? :)

ok ..si la mn depaseste 100 cand o alerg si apoi scade, de asta am zis ca nu ai nevoie de ajutor asta stiu din sursa sigura ca nu e o problema.. e problema doar cand nu mai scade temperatura la viteza mai mica

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.